Sayfa 428/992 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Vadelerinden kalan günlerine göre anlık (vade sonu) garanti Eurobond getirilerini nereden bakabiliriz?
    Örneğin 5 yıllık bir vadeli Eurobond var mı, yüzde kaç getirisi vardır?

Not: Çok uzun vade fonların TL nin değer kaybı ile zarar yazdırabileceğinden satmadan vade sonuna kadar beklenebileceklerle ilgileniyorum.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2. Benim için oldu valla...
    Benjamin'e gömmüştüm bütün parayı...
    Politikacılar ne derse tersini yapacaksın...tersini düşüneceksin...
    Bir de Işık Ökte bey....o da ters indikatör

Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Damat ne demişti. Mart şubat.tan.Nisan mart.tan. Mayıs nisan.dan. iyi olacak.

Oldu canım Oldu.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

3. AKP de çöküş başladı.
    Artık ne ekonomi ne de hukuk dinliyor.
    Bu ortamda bu kadar borç+durgunluk+ABD ye meydan okuma+Suriye sorunu altında TL daha çok değer kaybeder.
    Artı 3-5 puan faizle tüm yaşam boyunca tırnakla kazanılan servetin değer kaybedilmesi, fakirleşme, kaçınılmaz görünüyor.
    O nedenle eurobond gibi döviz endexli ürünleri daha detaylı anlamaya çalışmak lazım.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4. İş bankası veya ziraat bankasında hesabınız varsa yatırım işlemlerinden eurobond'u seçip bilgileri görebiliyorsunuz...bir de vakıfbankta varmış galiba...
    Bunların haricinde işyatırım gibi bazı aracı kurumlar da bu hizmeti veriyor.
    Ancak her Eurobond her zaman bulunmuyor. fiyat gün içinde sabit kalıyor anladığım kadarıyla...belirlenen fiyattan alınıp satılıyor ...

Sorunuz tam olarak bu muydu bilemedim ama benim bildiklerim bu şekilde...

"Makro ekonomi" başlığında "eurobond mevzusu hakkında" diye bir bölüm var...geriye doğru okursanız çok yararlı bilgiler var...ben de oradan öğrenip yatırım yaptım biraz ...

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Vadelerinden kalan günlerine göre anlık (vade sonu) garanti Eurobond getirilerini nereden bakabiliriz?

Not: Çok uzun vade fonların TL nin değer kaybı ile zarar yazdırabileceğinden satmadan vade sonuna kadar beklenebileceklerle ilgileniyorum.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

5. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,927
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Gelir vergisi ugrasmak yok ne demek?

Her kazancin vergisi var
    %10 fondan kesinti vardir kardan satarken ve bu nihai vergidir...
    Sonradan tekrar beyanname vermek gerekmez...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by arzved Yazıyı Oku
    Sayın dudu,

akbankta yada diğer banklarda da olabilir Eurobond cinsi fonlar var. Getirisi dolara ve eurobondlara paralel. TL ilizyonundan kaçmak için için cazip olabilir mi ? Gelir vergisi falan uğraşma yok. Yorumu olan diğer arkadaşlarda cevap verebilir.

Ek 22402
    Eurobond fonunu uzun yıllar eurobond getirisinden yararlanmak için alıyorsanız aynı getiriyi elde edememe olasılığınız çok yüksek. Çünkü fon yönetim gideri ve satışından ödeyeceğiniz stopaj eurobond getirisini tırpanlayabilir. Ayrıca eurobond faizlerinin yüksek olduğu zaman eurobond değeride düşeceği için döviz yükselse bile fon döviz bazında değer kaybedecektir. Eurobond faizlerinin düşeceği ve dövizin yükseleceğini düşünüyorsanız, alacağınız miktarda eurobond gelir beyanının üzerinde miktarsa beyanla falan uğraşmayayım diyorsanız eurobond fonu kazanç sağlayabilir. Bunun dışında BES hesabınız varsa dövize endeksli fon olsun istiyorsanız fonlarınız arasında eurobond fonu mantıklı bir seçim olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Vadelerinden kalan günlerine göre anlık (vade sonu) garanti Eurobond getirilerini nereden bakabiliriz?

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...r/default.aspx

Buradaki raporda sıralama vadelerine göre, anlık fiyata tahvilin ISIN'ini google'da arattırdığınızda ulaşabilirsiniz.
    En son raporda 5 yıl için %8-9 civarında faizler.
    Saygılar.

Sayfa 428/992 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •