Sayfa 877/992 İlkİlk ... 377777827867875876877878879887927977 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 7,009 - 7,016 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    tabin alım satım makası önemli ama ... senelik % 1 alacağım derken , aradaki alım satım farkı ile o yüzde 1 anlamını yitirmesin...
    TFX targette makas 70 kuruş.Makas hiç sorun değil.Hatta piyasa fiyatından genelde 1 TL'de aşağı satıyor(Tabi o oranda da aşağı alıyor)
    Onda da kar paylı altın hesabı var.

2.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    şöyle bir örnek vereyim usa borsalarında son senelerde, bir yılda 30 milyar dolar civarında para HFT ler tarafından, gün içi işlemlerde , günlük al sat yapan yatırımcıların , kurumların cebinden bi güzel çekilir ... yani hft yapanların tarafına kar yazar... hız önemlidir ama bu demek değil ki sizin emir girdiğiniz tuşa bastığınız anda ne emri girdiğinizi bilmeleri demek değildir.... böyle bir şey manipülasyondur front işlemdir ... olamaz !
    Bahsettiğim kitap böyle bir manipülasyondan bahsediyor sırf bu tür bir işlem yapabilmek için en kısa ve hızlı bir fiber hat kuruluşundan bahsediyor hatta yaklaşık 6-7 sene önce olmuş bir olay Amerikan borsalarının karışık yapısından da kaynaklı bir durum sanırım

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    bu ne demek data sağlayıcıların içinde diğer kurumlar cirit atıyor demek yahu böyle bir şey mümkün olabilir mi ? böyle bir şey olacak iş mi, bunu nasıl düşünürsünüz ? mesela matriks in sahipleri böyle bir şeye göz yumabilir mi veya onların haberi olmadan olabilir mi , teknoloji buna müsaade etse böyle bir şey gizli kalabilir mi , üç dört emir böyle geçse bi kere anında borsa istanbuldaki emirleri inceleyen borsa istanbuldaki yetkililer yakalar böyle komplo teorileri ile kafanızı lüzumsuz meşgul etmeyin bilgisayarlarla yapılan elektronik işlemlerde organize piyasalarda böyle bir şey olmaz . Son cümlenize gelince : alım satım kademelerinde boşluk yakaladığımda ben de çoğu zaman o boşlukları merry ve ykb den önce doldurduğum oluyor .... Ne olacak ki ?
    Ben burada matriks ya da foreks vs.. herhangi bir kurumun haberi , izni var demiyorum. Alım 2.03.. satım 2.05 ve denge bozulmadan 2.04 den işlemler geçiyor.. Siz yazdığınızda ancak boşluk doldurur ve 2.04 alımda kendinizi gösterebilirsiniz..
    Havada kapıyorlar derler ya işte o çeşit işlemler oluyor..
    Neyse, konu yapay zekadan açıldı ve bu yapay zeka borsalarda da kullanılıyor.. Sizin tezinize göre adamlar boşuna uğraşmışlar 6 mili saniyede işlem yaparak rekor kırma derdine düşmüşler.. 6 mili saniyede siz ne yapabilirsiniz ???

Hayırlı akşamlar..

4.  Alıntı Originally Posted by Pardaillan Yazıyı Oku
    Ben burada matriks ya da foreks vs.. herhangi bir kurumun haberi , izni var demiyorum. Alım 2.03.. satım 2.05 ve denge bozulmadan 2.04 den işlemler geçiyor.. Siz yazdığınızda ancak boşluk doldurur ve 2.04 alımda kendinizi gösterebilirsiniz..
    Neyse, konu yapay zekadan açıldı ve bu yapay zeka borsalarda da kullanılıyor.. Sizin tezinize göre adamlar boşuna uğraşmışlar 6 mili saniyede işlem yaparak rekor kırma derdine düşmüşler.. 6 mili saniyede siz ne yapabilirsiniz ???

Hayırlı akşamlar..
    Sorun şurada 6 ms olan biteni biz farkedemiyoruz

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku

Olabilir.. Alsam mı satsam mı diye düşünürken elimiz tuşa gidene kadar kademe değişiyor. )

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku

Ama kesin birşeyler oluyor

7.  Alıntı Originally Posted by Pardaillan Yazıyı Oku

Hayırlı akşamlar..
    bu işlemler gayet normal işlemler .... 2.03 alım satım 2.05 de denge bozulmadan 2.04 den işlemi ben de yapıyorum... derinlik ekranının altında o işlemi görürsünüz zaten ? ama derinlik ekranının üstündeki 2.05 alta düşüp 2.04 görülmez... bu gayet normal bir şey ... pasifteki kademinin altına alım emri gelirse sat , pasifteki kademenin altına satış emri gelirse al diye robota bağlarsınız , 2.04 deki o emiri ancak gerçekleşmiş olarak derinlik ekranının altında görürsünüz ... siz bu işlemi manipülatif bir işlem gibi olmaması gereken bir işlem gibi algılıyorsanız hatalısınız... benim tezime göre adamlar boşuna uğraşmışlar mı ? hangi tezimmiş ?
    siz benim yazdıklarımı anlamamışsınız , çünkü konu hakkında yarım yamalak bilgi sahibisiniz... yani ben anlatamadım değil siz anlamadınız çünkü olmayan bir şeyi kafanızda tasarlıyorsunuz .
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

8. yazdıklarımı çarpıtmayın iyi okuyun önce tarafsız olarak sonra yorum yapın
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

Sayfa 877/992 İlkİlk ... 377777827867875876877878879887927977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •