Sayfa 221/992 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321721 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Crunch Yazıyı Oku
    Merhaba arkidişler,
    İş bankamızdan aldığım taptaze, düz vadeli mevduat oranını sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Tutar: 500bin üzeri ABD Doları
    Vade: 32 gün
    Oran: %3 brüt
    Bir de bir hatırlatma yapmak isterim arkidişler: Geçtiğimiz hafta yaptığım yolculukta Almanya'da herhangi bir Commerzbank şubesine aynı tutar için düz mevduat oranı sormuştum. Aldığım cevap %2,4 brüt, vade 1 ay. Hatırlatmam da şu: Bulabildiğim en güncel 5 yıllık CDS primleri Almanya 12.3 ve Türkiye 420.27. Yorumu sizlere bırakıyorum.
    Herkese selamlar
    Demek istediğin burda daha yüksek olması, ama örnek %7 yaparsa burada herkes dövize geçer hatta yurt dışından bol döviz mevduat gelir.
    Bunun farklı etkileri doğar olaya tek taraflı bakıyoruz ama...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Istanbul portföy kısa vadeli borçlanma araçları fo ıst 630.645 15.906,13 tl 15.993,16 tl
    getirisi tüm PPF'lerden daha iyi
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    burada genelde ppfler paylaşılıyor. portföyü ağırlıklı bonolardan oluşan fonlar faizler yukarı giderken eksi getirebilir. Girdiğiniz nokta önemli.
    Fonun içeriğine bakarsan ppf olduğunu anlarsın.. Hisse senedi, altın, döviz, vob vs risk içeren Bi ürün yok
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

4. Acaba cuma mı aldım 10 günlük getirimi diye baktım.. 15 Nisan pazartesi almışım.. 8 gün yapmıyo mu
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

5.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Fonun içeriğine bakarsan ppf olduğunu anlarsın.. Hisse senedi, altın, döviz, vob vs risk içeren Bi ürün yok
    faizler yukarı giderken riskli olup olmadığını anlarsın.

6.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    Fonun içeriğine baktınız mı..

7.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    Benim gibi bist banka fonuna giripte sonra kimin nereye girdiği belli olmayabilir

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Fonun içeriğine baktınız mı..
    42.68% özel sektör tahvili, 14.21% finansman bonosu, 20.28% devlet tahvili, gerisi risksiz. Bu üç enstrümanda da faizler yukarı giderken eksi getiri olabilir. Kısa vadeli olması avantajlı tarafı. Özel sektör tahvilleri hangi şirketlere ait olduğunu bilmediğim için yorum yapmıyorum ama özel sektör tahvillerinde de batan şirketin tahvilini ödememe riski var.

Sayfa 221/992 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •