Sayfa 240/992 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    MB ek sıkılaştırma ibaresini kaldirarak haziran icin faiz indirimi sinyali vermis.. doların artmasi bu sebeple.. mert bey ne diyorsunuz bu duruma?
    Mümkün değil diyorum

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Ek 22313

Excel'de basit birşey hazırladım
    Deneyip fikirlerinizi paylaşabilirsiniz

TANIMLAR sheet'indeki viop nema faiz oranını ve komisyon oranlarını ayarladıktan sonra,
    TAKIP sheet'inde getirileri görebilirsiniz

TAKIP sheet'inde sol üstteki REFRESH butonuna basarak güncel(15 dk gecikmeli) verileri alabilirsiniz (viop fiyatı,spot fiyat, viop hacim)

Tabi burada görünen getirileri birebir elde etmek mümkün değil:
    1-Veriler 15 dk gecikmeli olduğundan işlem yapmak istendiğinde fiyatlar değişmiş olur (alış-satış marjı genelde sabit kalıyor ama)
    2-Viop kontrat fiyatı/spot fiyat ilk kademedeki fiyatlar olduğundan ve hacim genelde düşük olduğundan o fiyattan istenildiği kadar alınması çok zor. Fazla alım girildiğinde ya alınamaz yada diğer kademelerden alınır ki bu da getiriyi düşürür
    Bikaç düzeltme yaptım:
    Ek 22325

3. Boşa mevduatla uğraşıyoz boşa tl'de kalıyoz...Ülkeye güvenmek suç oldu..Hep biz cezalandırılıyoz..

Senin 1 ayda aldığını adam 1 günde USD'den alıyor.

Alıntı Originally Posted by karamsar kedi Yazıyı Oku
    Boşa mevduatla uğraşıyoz boşa tl'de kalıyoz...Ülkeye güvenmek suç oldu..Hep biz cezalandırılıyoz..

Senin 1 ayda aldığını adam 1 günde USD'den alıyor.
    En az yuzde 30 dolarda olmak gerek..benim o sekilde..

Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Mümkün değil diyorum
    Bloombergde şuan aynısını diyor haziranda faiz indirimi sinyali demek bu ibare..dolari hoplatacaklar iyice

Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    Bloombergde şuan aynısını diyor haziranda faiz indirimi sinyali demek bu ibare..dolari hoplatacaklar iyice
    Mb uzerinde bir baskı var bu biliniyor fakat mevcut gostergelerle haziranda bir faiz indirimi gerçekten mümkün değil, hatta bu sene mumkun degil, eger haziranda boyle bir indirim olursa ekim veya kasımdaki ppkda hangi ay varsa en az 1000-1200 bp birden basmak zorunda kalırlar, mb nekadar baskı altında kalırsa kalsın bu işle ilgili eğitim almış tecrübeli insanlar var, en kotu ihtimalle gecen seneki gibi faiz arttirmamakta diretseler bile tahvil faizleri ve mevduat faizleri eşitlenir vr 1 haftalık raponun 350-400 baz puan üzerinde seyreder, bu buyuk bağlamda doları kesecek ve dolarizasyonu engelleyecektir.

7. Yarın ykb mevduat dönüşü var , güncel oran alan var mı ? Ykb biraz düşük veriyor oranları ama uzun süredir onlarla çalışıyorum.en son 20.5 den bağlamıştık, dolar daha da artacak gibi %30 dolara falan mı geçsem bilemedim.

Ben olsam stopaji sifirlar faizi mevduatta 25 yapardim..5.50 ye rahat düşer ..

Sayfa 240/992 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •