Special Days Image
Sayfa 828/992 İlkİlk ... 328728778818826827828829830838878928 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 6,617 - 6,624 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Biraz nostalji yapalım....eski dergiler buldum Bursa'daki evde.
    Tempo dergisi Eylül-Ekim 1991 yayınlarıdır. Derginin fiyatı 6000 TL.

Mevduat faizleri %78'lerde.. Şirketlerin değerleri komik seviyelerdeymiş

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Cuma bankalar açılınca yerli bireyseller dövizi alım fırsatı olarak görür mü ?
    DTH'lar artmaya devam eder mi ?
    Bunları görelim
    Acilis bu seviyelerden olursa kimse girmez. Iki sebebi var. Birincisi millet parayi bayram tatilinde harcadi. Ikincisi yani kucuk yatirimci degilde buyuk yatirimci ise bu seviyelerden girmez. Girecek olsa p.tesi 5.65 ten girerdi. Suan herkes 5.50 altina sarkacak diyor ve beklenti o yonde. Ayrica kambiyo vergisi etkili oldu. Makaslar artti. Yani anlik kazanc eskisi kadar kolay degil. Plani kim uyguluyorsa tebrik etmek lazim. 12 si cok kritik. Faiz indirimi cok yuksek olasilik. O zaman bir artis olabilir ama onu da hesaba katmislardir diye dusunuyorum. Tamamen kumara dondu...
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

3. Ne cahil millet ne alımı ya fed faiz indirimi sinyaliyle düşen dolar bu milletle ülkeyle ne alakası var siyaset haricinde o bitik durumda zaten alim içinde hiç aceleye gerek yok

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    pazartesiyi sormuş ... teorikte de pratikte de pazartesi de piyasa açılacak... kişinin beyanı esastır. pazartesiyi sormuş...
    Bayram tatili muhabbetine Pazartesiye kadar piyasalar kapalı kalacak algısı yerleşmiş ondan Pazartesi diye sordum sütbıyık kardeş

5. [QUOTE=Trade Shark;3509130]Biraz nostalji yapalım....eski dergiler buldum Bursa'daki evde.
    Tempo dergisi Eylül-Ekim 1991 yayınlarıdır. Derginin fiyatı 6000 TL.

Mevduat faizleri %78'lerde.. Şirketlerin değerleri komik seviyelerdeymiş

Adı geçen şirketlerin çoğu borsada yok.
    İsimleri bile unutuldu..

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Acilis bu seviyelerden olursa kimse girmez. Iki sebebi var. Birincisi millet parayi bayram tatilinde harcadi. Ikincisi yani kucuk yatirimci degilde buyuk yatirimci ise bu seviyelerden girmez. Girecek olsa p.tesi 5.65 ten girerdi. Suan herkes 5.50 altina sarkacak diyor ve beklenti o yonde. Ayrica kambiyo vergisi etkili oldu. Makaslar artti. Yani anlik kazanc eskisi kadar kolay degil. Plani kim uyguluyorsa tebrik etmek lazim. 12 si cok kritik. Faiz indirimi cok yuksek olasilik. O zaman bir artis olabilir ama onu da hesaba katmislardir diye dusunuyorum. Tamamen kumara dondu...
    piyasa takibinde zayıf nasıl trade ediyorsun anlamıyorum , 5.66 dün(çarşamba) öğlen görüldü.Pazartesi görülse mutlaka alıcısı bol olurdu kısa vade için.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Bir oy kullansak çok güzel olur:
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...88#post3509188
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Gidisat sahip olmak yerine kiralamak ve deneyim yasamak uzerine kurulu yeni nesilde.
    Mesela airbnb ve uber gibi paylasim ekonomisinin ortaya cikmasi bu nedenledir.
    Araba sahipligi de dusecektir yazlik sahipligi de ister istemez.
    Kimse bir ev ve bir araba icin omrunu feda etmek istemiyor artik.
    Benim hic bir zaman bir yazligim olmadi olmayacak.
    Arabalarimi satip donemsel olarak kiralayacagim kisa veya uzun vade.
    Yaz tatilleri icin devre mulklere olmadi otellere bakacagim.

Syg,
    Dünyanın geri kalanında (ABD hariç) araba sahibi olmak o kadar gerekli değil... Bisiklet vb. araçlar ya da toplu taşıma insanlar bir şekilde gideceği yere ulaşıyor...

Ev konusunda ise ülkemizi daha çok çeker... Arsa yok diye her yere bina dikilen İstanbul’da evlerin m2’leri sürekli düşüyor... Arsa bolluğu olan iç Anadolu’da ise insanlar müstakil evler yerine apartman dikiyor... Ülkede kaliteli konut çok az...

Sayfa 828/992 İlkİlk ... 328728778818826827828829830838878928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •