Sayfa 158/198 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon
Arama sonucu : 1578 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: VKING - Viking Kağıt

1. Fitch: Türk perakende ve tüketici ürünleri sektörünün önünde zorlu bir yıl var

Fitch Ratings, 2019 yılının Türk perakende ve tüketici ürünleri sektörü için zorlu bir yıl olacağını, tüketici güveninin düşmeye devam etmesinin şirketlerin satış hacimleri, ürün karışımları ve maliyet artışlarını tüketicilere yansıtma kabiliyetleri üzerinde baskı yaratacağını bildirdi.

Bununla birlikte Fitch, tüketici ürünleri şirketlerinin maliyet artışlarını büyük ve modern perakende zincirdlerinden çok geleneksel perakendecilere yansıtma konusunda daha iyi bir konumda olacaklarını öngördü.

Artan finansman maliyetlerinin, finansmana ulaşım zorluklarının ve artan döviz cinsinden borçmların da perakende ve tüketici ürünleri sektöründe finansal esnekliği sınırlayacağını belirten Fitch, bu risklerin hali hazırda kredi notlarına dahil edildiğini vurguladı. Fitch, Yaşar Holding ve Migros'un faaliyet ortamında daha fazla kötüleyme potansiyeline karı en kırılganlar olduklarını belirtti.

Bununla birlikte Fitch, tüm zorluklara rağmen 2019'un Türkiye'nin modern gıda perakendecileri ise büyüme fırsatları getireceğini öngördüklerini, bu şirketlerin geleneksel formattaki perakendecilerden pazar payı almak için iyi konutlandıklarını vurguladı.

https://www.fitchratings.com/site/re/10062980

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Lila Group Çorlu'da Üretiyor 76 Ülkeye İhraç Ediyor - Basın Açıklaması

Türkiye başta olmak üzere Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerinin tek kampüs içindeki en büyük kâğıt üretim tesisi konumu ile ürünlerini 5 kıtaya ulaştıran Lila Group, Mozambik ile ihracat yaptığı ülkelere bir yenisini ekledi.

Lila Group CEO'su Alp Öğücü; "Lila Group olarak Çorlu'daki 140 bini kapalı 250 bin metrekarelik tesislerimizde ürettiğimiz ürünleri geniş satış, pazarlama ve dağıtım ağımızla dünyanın 5 kıtasına ulaştırıyoruz. 2019 yılı hedeflerimiz doğrultusunda ihracat için yaptığımız yatırım planlarımızı faaliyete geçirdik. İhracat yaptığımız ülke sayısını Mozambik ile 76'ya yükseltirken dış pazardaki büyümemizi sürdürüyoruz. Köklü geçmişimiz ve son teknoloji altyapımız sayesinde yüzde 70'ini ihraç ettiğimiz üretimimiz ile ithalatımızdan daha fazla ihracat yapıyoruz. Yeni dönemde ürünlerimizle Mozambik'te boy gösterirken yeni pazar arayışımıza hız kesmeden devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Lila Group'un 2019 ve 2020 yıllarını yatırım yılı olarak gördüklerini belirten Öğücü "Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş bir şirket olarak dünya standartlarında temizlik kâğıdı üretme vizyonuyla çıktığımız yolda sektörümüzde yapılan ihracatın içindeki yüzde 22'lik pay ile Türkiye'nin önde gelen temizlik kâğıdı üreticisinden biriyiz. Yüzde 30 büyüme ile kapattığımız 2018 yılının ardından 2019 yılında büyümemizin büyük kısmını ihracatımızdan elde edeceğimizi öngörüyor ve ihracat fırsatlarını bu gözle değerlendiriyoruz."

2023 yılında ilk 100 sanayi şirketinden biri olmayı hedefleyen Lila Group büyüyen ihracat ekibiyle yeni ülkelerde yer almak için çalışmalarını sürdürüyor.

Lila group çok büyüdü komşuda pişer bunada düşer mi?
    "Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    Lila Group Çorlu'da Üretiyor 76 Ülkeye İhraç Ediyor - Basın Açıklaması

Türkiye başta olmak üzere Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerinin tek kampüs içindeki en büyük kâğıt üretim tesisi konumu ile ürünlerini 5 kıtaya ulaştıran Lila Group, Mozambik ile ihracat yaptığı ülkelere bir yenisini ekledi.

Lila Group CEO'su Alp Öğücü; "Lila Group olarak Çorlu'daki 140 bini kapalı 250 bin metrekarelik tesislerimizde ürettiğimiz ürünleri geniş satış, pazarlama ve dağıtım ağımızla dünyanın 5 kıtasına ulaştırıyoruz. 2019 yılı hedeflerimiz doğrultusunda ihracat için yaptığımız yatırım planlarımızı faaliyete geçirdik. İhracat yaptığımız ülke sayısını Mozambik ile 76'ya yükseltirken dış pazardaki büyümemizi sürdürüyoruz. Köklü geçmişimiz ve son teknoloji altyapımız sayesinde yüzde 70'ini ihraç ettiğimiz üretimimiz ile ithalatımızdan daha fazla ihracat yapıyoruz. Yeni dönemde ürünlerimizle Mozambik'te boy gösterirken yeni pazar arayışımıza hız kesmeden devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Lila Group'un 2019 ve 2020 yıllarını yatırım yılı olarak gördüklerini belirten Öğücü "Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş bir şirket olarak dünya standartlarında temizlik kâğıdı üretme vizyonuyla çıktığımız yolda sektörümüzde yapılan ihracatın içindeki yüzde 22'lik pay ile Türkiye'nin önde gelen temizlik kâğıdı üreticisinden biriyiz. Yüzde 30 büyüme ile kapattığımız 2018 yılının ardından 2019 yılında büyümemizin büyük kısmını ihracatımızdan elde edeceğimizi öngörüyor ve ihracat fırsatlarını bu gözle değerlendiriyoruz."

2023 yılında ilk 100 sanayi şirketinden biri olmayı hedefleyen Lila Group büyüyen ihracat ekibiyle yeni ülkelerde yer almak için çalışmalarını sürdürüyor.

Lila group çok büyüdü komşuda pişer bunada düşer mi?
    Borsaya kote mi? değil
    aynı sektörlerde onlarca firma var, biri büyüdü diye tüm sektörü etkileyemez ki bu sektörde ham madde & girdiler ithal. Fazla gidecek yeri yok anca işte ihracat pazarını artıran döviz girdisi sağlayan sektör şirketleri olumlu etkilenir...
    VİKİNG'in uzun vade geleceği YAŞAR GRUBUNUN davası ile şekillenecek.

YTD
    Ey Türk titre ve kendine dön.
    Üstte mavi gök çökmedikçe,altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir? Bilge Kağan Kök Türk Kitabeleri

4.  Alıntı Originally Posted by MukanKagan Yazıyı Oku
    Borsaya kote mi? değil
    aynı sektörlerde onlarca firma var, biri büyüdü diye tüm sektörü etkileyemez ki bu sektörde ham madde & girdiler ithal. Fazla gidecek yeri yok anca işte ihracat pazarını artıran döviz girdisi sağlayan sektör şirketleri olumlu etkilenir...

YTD
    Bu dava hangi dava arkadaşım?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Bu dava hangi dava arkadaşım?

YAŞAR HOLDİNG A.Ş. / TÜRKİYE DAVASI
    (Başvuru no. 48642/07)
    Üstte mavi gök çökmedikçe,altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir? Bilge Kağan Kök Türk Kitabeleri

6.  Alıntı Originally Posted by MukanKagan Yazıyı Oku
    Borsaya kote mi? değil

YTD
    Ben olaya öyle bakmıyorum lila group bi ara halka arz olmayı düşünüyodu sonra iptal ettiler tekrar düşünürlermi veya bu kadar büyüme ile yeni fabrika satın almayı düşünürler mi?
    "Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    Ben olaya öyle bakmıyorum lila group bi ara halka arz olmayı düşünüyodu sonra iptal ettiler tekrar düşünürlermi veya bu kadar büyüme ile yeni fabrika satın almayı düşünürler mi?
    pek bir bağlantı bulamadım dostum ben, halka açık aynı sektördeki hisselerin kolerasyonu var haber duyarlılıkları yüksek ama şirket halka açık değilken hele böyle sığ bir sektörde zor bence...

fark ez halka açık olmayan FNSS savunma sanayi yeni pazarlar buldu şirketi uçurdu, binlerce zırhlı kara aleti sattı anlaşma yaptı ; halka açık olan otokar bundan etkilenir mi? hiç hiç sanmam ; bu sektörde rakamlar çok yüksek olsa bile

halka açık olsa sana biraz hak verebilirdim (bunu sadece hisse fiyatlaması için söylüyorum) şirketi belki etkiler viking yöneticilerini motive eder rekabet için ama hisseye kısa orta vadede bununla yansımaz

8.  Alıntı Originally Posted by MukanKagan Yazıyı Oku
    YAŞAR HOLDİNG A.Ş. / TÜRKİYE DAVASI
    (Başvuru no. 48642/07)
    Link bozuk????

Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Sayfa 158/198 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •