Sayfa 194/290 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1. Dün alan A1 yıne herzaman ki hareketini yaptı.. Aldığını biliyorduk bunu yapacağınıda biliyorduk.. Sürpriz olmadı yani..

Bakalım A1 den alanlar ne yapacak...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

2. geçen sene bedelli yapmış.spk başvuru tarihi 17.05 2019 spk onayı 21.06.2019 tarihinde gelmiş yani yaklaşık 35 günde.hükümete yakın bir firma spk onayı diğerleri gibi 2 ay sürmeyebilir.

3. Ayni gun 2 kez devre kesen, bildigimiz katmr. Bir kere yanilt, bir kere utandir. Ytd

4. Katmer yildiz pazardan ana pazara geçmıs degilmi

5. film yeni başlamış gibi

6.  Alıntı Originally Posted by kadirz_m Yazıyı Oku
    Sermaye Artırımının Gerekçesi ile Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerleri Hakkında Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 27.08.2020 Tarih ve 2020/22 sayılı kararı aşağıda ki gibidir;

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş., özkaynaklarını güçlendirmek ve başta savunma sanayi alanındaki projelerin finansmanı amacıyla sermaye artırımına karar vermiştir.

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 450.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 75.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesi, tamamı nakden olmak suretiyle %190 oranında bedelli olarak 142.500.000 TL artışla 217.500.000 TL'ye çıkarılacaktır.

Bedelli sermaye artırımı kapsamında ihraç edilecek 142.500.000 TL nominal değerli pay karşılığı minimum 142.500.000 TL olması beklenen sermaye artırımı gelirinden 700.000 TL olması beklenen masraflar düşüldükten sonra 141.800.000 TL kaynak elde edilmesi planlanmaktadır.

Şirketimizin özkaynaklarını güçlendirmek ve başta savunma sanayi alanındaki projelerin finansmanı sağlamak üzere yapılacak sermaye artırımı sonucunda elde edilecek kaynağın aşağıdaki şekilde kullanılmasına karar verilmiştir.

Şirketimizin vadesi gelen finansal borçlarının ve işletme sermayesi ihtiyacının fonlanmasında şirketin hâkim ortaklarından sağlanan fonlardan 37.553.668,93 TL'si sermaye artırım işleminde mahsuben kullanılacaktır.

Sermaye artırımından elde edilecek kalan 104.246.331,07 TL'lik kaynak ise;

- 25.000.000 TL'lik kısmı şirketin savunma sanayii alanında üstlendiği projelerin finansmanında,

- 24.246.331,07 TL'lik kısmı şirketin işletme sermayesi ihtiyacında,

- 55.000.000 TL'lik kısmı ise finansal borç ve faiz geri ödemelerinde kullanılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.
    Merhaba dostlar radarıma girdiğinden bir araştırma yapayım istedim.. bilgi paylaşımı içerisine girerseniz sevinirim...

Bedelli olacak ama gördüğüm patron bedelliye para da koymayacak daha önce vadesi gelmiş borçları şirkettepara olmadığı için ben ödemiştim ona sayacağım diyor... 104 milyonun tamamını piyasadan alacak... 55 milyonu borç ödemeye gidecek... Peki bu 55 milyon boçları hafifletmeye yetecekmi sadece kısavadeli olarak 1 yıl rahatlatacak... şirketin uzun vadeli 530 milyon borcu var... 2018 de durumu iyice sıkışmış ve belli ki kısa vadeli borçları uzun vadeye çevirmeyi becermiş...

şirketin yaptığı iş aslında çok karlı ... kar marjı çok iyi ama işi dolarla fiyatlamasına rağmen yeterli büyümeyi yakalayamamış gibi düşünüyorum... şirketin uzun kısa toplam 700 milyon borcu var... Borcu döviz TL mi bakmaadım ama dövizde TL de olsa yıllık en az %15 TL bazında faiz yazacağını düşünüyorum yani neredeyse 100 milyon TL ye tekabül ediyor... şirket bu kadar faiz giderini ödeyecek faaliyet karı elde etmiyor... cirosunu çok hızlı arttırmalı... 3 yıl üst üste ciroyu %30 arttırırsa bu cendereden çıkabilir.... satışlar az ike stoklarda artmış... bunu üretim durmasın manasında anlayabiliriz ama inşallah o stok rakamları gerçektir... patron ileriyi karanlık görmüş hisse satıyor hatta belki de citi üzerindeki kendi hissesi onu bile satıyor ki bedelli parasını küçük yatırımcıdan almak istiyor...kendi de bu bedelli ye katılmıyor mahsup yapacağım diyor... bu bedelli yeni gelen küçük yatırımcıdan çok ilgi görecektir... onlar sazan gibi nerede bir kumar rüçhan işlem görüyor ona atlıyorlar ... 500.000 kişi x ortalama kişi başı 20 bin TL desek = 10 milyar TL = 1,3 milyar dolar saçma sapan yerlere savrulan böyle salak dopingli bir para var borsamızda ve bu doping bütün yerleşmiş gerçekleri yok etti bu 500.000 sazan bu 10 milyar TL yi sağa sola çarpa çarpa btirecek ve ondan sonra eski normale geri döneceğiz...bu noktada bu sazanların parası katmere de gelebilir.

ama uzun vadede bence bu firma batmaz belki durumu kötüleşir ama sahibi oradan hisseleri çok düşük fiyattan ucuza toparlar sonra gene lambadan bir cin çıkarır gibi düşünüyorum...

7. Şirketle ilgili majör sıkıntı şu olabilir. Şirket iktidar partisine yakın bir şirket. Satışlarında da İstanbul ve Ankara belediyelerine satışlar önemli yer tutuyordu. Eğer belediyelerdeki iktidar değişimi ile bu illere karlı şekilde yaptığı satışlar durdu ise bu şirketi yüklü şekilde etkilemiş olabilir... Savunma sanayine geçiş işini de pek beceremedi galiba orada da randıman alamıyor. Peki satış nasıl artacak ???? ivedi şekilde satışları 400 milyon üzerine çıkaramazsa bu borcu zor döndürür... borcun faizi bile 100 milyon eder... 270 milyon ciro ile 700 milyon borç ödenmez dönmez...

Bi dahaki sene de bi %200 bedelli açıklar ve bunu millete ödetirse anca o zaman biraz o borç döner gibi olur...onun zemini hazırlamış zaten...elindeki hisseler %33 e kadar düşmüş... seneye kadar onu da satar %10 imtiyazlı hisse ile şirketi yönetir sonra da %200 de değil %400 bedelli açıklar borçları kapatır oradan tekrar hisse geri alır ve bir kaç proje patlatıp şirketi alıp götürür... şirketin kurtulup adamın ihya olması sadece bir yıl sonra spk nın %400 bedelliye izin vermesine bakar... ama adamda bu kadar politik yatırımı ile o izni de alır herhalde şirket batarsa herkes dahmı mutlu olacak... yani bu şirkete asıl gelecek seneden sonra gelecek büyük bedelli ile hisse hareketi beklerim (aradaki bedelli işlemi esnasındaki spekülasyonları hariç)

8.  Alıntı Originally Posted by WellsFargo Yazıyı Oku
    Şirketle ilgili majör sıkıntı şu olabilir. Şirket iktidar partisine yakın bir şirket. Satışlarında da İstanbul ve Ankara belediyelerine satışlar önemli yer tutuyordu. Eğer belediyelerdeki iktidar değişimi ile bu illere karlı şekilde yaptığı satışlar durdu ise bu şirketi yüklü şekilde etkilemiş olabilir... Savunma sanayine geçiş işini de pek beceremedi galiba orada da randıman alamıyor. Peki satış nasıl artacak ???? ivedi şekilde satışları 400 milyon üzerine çıkaramazsa bu borcu zor döndürür... borcun faizi bile 100 milyon eder... 270 milyon ciro ile 700 milyon borç ödenmez dönmez...

Bi dahaki sene de bi %200 bedelli açıklar ve bunu millete ödetirse anca o zaman biraz o borç döner gibi olur...onun zemini hazırlamış zaten...elindeki hisseler %33 e kadar düşmüş... seneye kadar onu da satar %10 imtiyazlı hisse ile şirketi yönetir sonra da %200 de değil %400 bedelli açıklar borçları kapatır oradan tekrar hisse geri alır ve bir kaç proje patlatıp şirketi alıp götürür... şirketin kurtulup adamın ihya olması sadece bir yıl sonra spk nın %400 bedelliye izin vermesine bakar... ama adamda bu kadar politik yatırımı ile o izni de alır herhalde şirket batarsa herkes dahmı mutlu olacak... yani bu şirkete asıl gelecek seneden sonra gelecek büyük bedelli ile hisse hareketi beklerim (aradaki bedelli işlemi esnasındaki spekülasyonları hariç)
    Merhaba, yorumunuzun bir cok yerine katiliyorum. Bir tek katilmadigim noktasi, patronun olasi %10 paya dusmesi durumunda + bedelli yapmasi halinde neden hisseyi alip goturme derdi olsun ki ? Hisseyi dagittigi %90 a kiyak mi yapacak ? Bence bu sirket artik kisir donguye girdi, her sene yalnizca spekulasyonla dalgalanacak. Kimi zaman bedelli haberiyle %200 prim, kimi zaman bir proje imzasiyla, kimi zaman lika ile ilgili bir haber ile surekli asansor gibi asagi yukari yapacak. Bu yukari asagidan da her zamanki gibi kasa kazanacak. Ytd

Sayfa 194/290 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •