Sayfa 196/290 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    maşallah maşallah nazar deymesin...
    yolumuz uuzn
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

2. Şu yazın etkiledi sabah 5 ten sattım. Ne diyeyim
    Allah bildiği gibi yapsın sizi. Sonra da ayağım uğurlu geldi diyorsunuz ya
     Alıntı Originally Posted by WellsFargo Yazıyı Oku
    Merhaba dostlar radarıma girdiğinden bir araştırma yapayım istedim.. bilgi paylaşımı içerisine girerseniz sevinirim...

Bedelli olacak ama gördüğüm patron bedelliye para da koymayacak daha önce vadesi gelmiş borçları şirkettepara olmadığı için ben ödemiştim ona sayacağım diyor... 104 milyonun tamamını piyasadan alacak... 55 milyonu borç ödemeye gidecek... Peki bu 55 milyon boçları hafifletmeye yetecekmi sadece kısavadeli olarak 1 yıl rahatlatacak... şirketin uzun vadeli 530 milyon borcu var... 2018 de durumu iyice sıkışmış ve belli ki kısa vadeli borçları uzun vadeye çevirmeyi becermiş...

şirketin yaptığı iş aslında çok karlı ... kar marjı çok iyi ama işi dolarla fiyatlamasına rağmen yeterli büyümeyi yakalayamamış gibi düşünüyorum... şirketin uzun kısa toplam 700 milyon borcu var... Borcu döviz TL mi bakmaadım ama dövizde TL de olsa yıllık en az %15 TL bazında faiz yazacağını düşünüyorum yani neredeyse 100 milyon TL ye tekabül ediyor... şirket bu kadar faiz giderini ödeyecek faaliyet karı elde etmiyor... cirosunu çok hızlı arttırmalı... 3 yıl üst üste ciroyu %30 arttırırsa bu cendereden çıkabilir.... satışlar az ike stoklarda artmış... bunu üretim durmasın manasında anlayabiliriz ama inşallah o stok rakamları gerçektir... patron ileriyi karanlık görmüş hisse satıyor hatta belki de citi üzerindeki kendi hissesi onu bile satıyor ki bedelli parasını küçük yatırımcıdan almak istiyor...kendi de bu bedelli ye katılmıyor mahsup yapacağım diyor... bu bedelli yeni gelen küçük yatırımcıdan çok ilgi görecektir... onlar sazan gibi nerede bir kumar rüçhan işlem görüyor ona atlıyorlar ... 500.000 kişi x ortalama kişi başı 20 bin TL desek = 10 milyar TL = 1,3 milyar dolar saçma sapan yerlere savrulan böyle salak dopingli bir para var borsamızda ve bu doping bütün yerleşmiş gerçekleri yok etti bu 500.000 sazan bu 10 milyar TL yi sağa sola çarpa çarpa btirecek ve ondan sonra eski normale geri döneceğiz...bu noktada bu sazanların parası katmere de gelebilir.

ama uzun vadede bence bu firma batmaz belki durumu kötüleşir ama sahibi oradan hisseleri çok düşük fiyattan ucuza toparlar sonra gene lambadan bir cin çıkarır gibi düşünüyorum...
    MRD-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. geçen gün film yeni başlamış gibi demiştik, filmin devamı, 5,40 mücadelesi olacak elbette, aşarsa

4.  Alıntı Originally Posted by elez888 Yazıyı Oku
    Şu yazın etkiledi sabah 5 ten sattım. Ne diyeyim
    Allah bildiği gibi yapsın sizi. Sonra da ayağım uğurlu geldi diyorsunuz ya

Alıntı Originally Posted by creed345 Yazıyı Oku
    Sn. WellsFargo, yorumlarinizin alt metni asiri derecede bir umut vaad ediyor. Bu sirketten agzi dili yanan cok. Dikkat !!! Ayrica dediginiz senaryo %100 tutsa bile, sirketin "buyuk bedellisi" ve patronun alttan hisseleri toplamasi icin, dibin dibinin gorulmesi ve 2 sene daha hissenin surunmesi gerekiyor (sizin senaryonuza gore). 2 sene sonraki bu "ya tutarsa" umudu icin cok fazla insanlari heyecanlandirmamak lazim sanki ? Varsin ben kotu niyetli biri olayim ama zorlama yorumlar olmus sanki.

Yazilacak, cizilecek cok sey var fakat her sey burada da yazilmiyor. YTD
    birisi olumlu yorum yaptın der kızar, diğeri olumsuz yorum yaptın der kızar

demek ki bugün hisse fiyatı ne olursa olsun birisi bana kızacakmış... ne isaya ne musaya yaranabildik...

5. Sürekli olumsuz yazıp devam edenler... Neyse kardeş dedim ya Allah bildiği gibi yapsın Kalanlara bol kazançlar
     Alıntı Originally Posted by WellsFargo Yazıyı Oku
    birisi olumlu yorum yaptın der kızar, diğeri olumsuz yorum yaptın der kızar

demek ki bugün hisse fiyatı ne olursa olsun birisi bana kızacakmış... ne isaya ne musaya yaranabildik...

6. Yarın inş.verdiğini geri almaz haftayı 5.50 den kapatırsa devam.ytd.

7. Patron geçen ay 7,5 milyon lot satmış, büyük ihtimal bedelsiz için bu yüzden gitmemiş kağıt.Bıktırmış milleti , bundan sonra ne olur bilinmez fakat yarın alırsam bende bereket vardır. Orası kesin🤣 Sasa takip ediyor seni,🤣

8.  Alıntı Originally Posted by creed345 Yazıyı Oku
    Bu hafta ici ozelden size konu ile ilgili bildiklerimi paylasmaya calisacagim. Musteri iliskilerini de lutfen arayin. Verdikleri (vermeyecekleri) bilgileri bir de sizden okumak isterim. İyi geceler.
    Ortak bizimlede paylaş merak ettik : )
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

Sayfa 196/290 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •