Sayfa 219/290 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1. Piton abi çok zarardayız. Az daha yardımcı ol nolur
    Bende izmirdeyim bu arada

2. Temmuz ayinda ilk partisi giden ve programa göre bu yıl içinde geri kalanı gönderilecek 20.7 milyon dolarlık hızır siparişi etyopya ya gitmiş sanirim. Öyle bilgiler var. Etyopya nin eski turkiye buyukelcisi eski devlet başkani yeni turkiye özel temsilcisi buraya geldikten cavuşoglu ile gorustukten iki gun sonra araclar gemiye yüklenmiş. Sağolsun sosyal medya bu bilgileri birleştirdim ve dogru ögrendigimi tahmin ediyorum...

https://twitter.com/5inan_/status/12...137971206?s=21
    https://twitter.com/tdefenceagency/s...363186688?s=21

Etyopya turkiyenin Afrikada en çok destek verdiği ülke diyebiliriz. Mısıra karşı da Turkiye Etyopya nin arkasinda. Misir ona saldirmakla tehdit ediyor nil yuzunden... Turkiye Bir cok is projesini de eximbank uzerinden destekliyor.

Etyopya bir de kendi icindeki ayrilikci bir eyaleti ile ugraşiyor. Ciddi bir savaşin eşiğindeler;
    https://www.google.com.tr/amp/s/amp....tigray-capital

Gazete 48 saat içinde bu savaş başlayabilir diyor. Bunların hepsi etyopya özelinde katmere çok daha fazla bire üç karla imal ettiği hızır siparişi olarak dönebilir yeterki adamlar ilk varan ürünlerden memnun kalsınlar. Ürünü beğenmezlerse bu hesaplarin hepsi çöp zaten...

Ayrica tekrar hatirlatayim kendi soylemleri ile bu sene icinde ellerindeki siparişin teslimatını yapacaklardi... yani geri kalan hizirlarin faturasi - ki 10-11 milyon dolar olmali - aralık ayı içinde kesilip gönderilmeli... bu da muhtemel iyi bir kap haberi olarak beklenti yaratiyor bende...

3. Bir market düşünün.... Adı Katmr.
    200 milyon sermaye ile kurulmuş. Sonra sermayeyi eritip 100 milyona düşürmüş. (Fabrika, bedelli, zırhlı araç yapıp nasıl becermışse öz sermaye yarıya inmiş.) Böyle bir şirket size diyor ki gelin bu marketi size 700 milyona satayım. Alırsanız yönetim bende olacak. Alır mısınız?

Bir yerde yanlışlık var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Bir market düşünün.... Adı Katmr.
    200 milyon sermaye ile kurulmuş. Sonra sermayeyi eritip 100 milyona düşürmüş. (Fabrika, bedelli, zırhlı araç yapıp nasıl becermışse öz sermaye yarıya inmiş.) Böyle bir şirket size diyor ki gelin bu marketi size 700 milyona satayım. Alırsanız yönetim bende olacak. Alır mısınız?

Bir yerde yanlışlık var.
    Bir bakkal düşünün kendini migrosla kıyaslayan.İşte o bakkal budur! zırhlı araç işine develet destegı ıle girdi lakin elindeki sermayesi sadece 50ncleri toma yapmaya yetecek kadardı. EUro ile borclandı ve o euroları hala ode ode bıtıremedı!
    sorun bakkalın kendını mıgros gıbı gormesınde degıl. sorun bakkalın dırek mıgros gıbı olmaya calısmasında!
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

5.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Bir bakkal düşünün kendini migrosla kıyaslayan.İşte o bakkal budur! zırhlı araç işine develet destegı ıle girdi lakin elindeki sermayesi sadece 50ncleri toma yapmaya yetecek kadardı. EUro ile borclandı ve o euroları hala ode ode bıtıremedı!
    sorun bakkalın kendını mıgros gıbı gormesınde degıl. sorun bakkalın dırek mıgros gıbı olmaya calısmasında!
    döviz borcundan dolayı mı sermayeyi eritmiş. Hedge etmemiş mi? Aslında kaliteli iş çıkaran bir şirketti. Kendi alanında markaydı. Sonra hırs.... sonra sürekli patron satışı... takip ederim ara ara. Dürüst yönetildiğini düşünmuyorum. ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    döviz borcundan dolayı mı sermayeyi eritmiş. Hedge etmemiş mi? Aslında kaliteli iş çıkaran bir şirketti. Kendi alanında markaydı. Sonra hırs.... sonra sürekli patron satışı... takip ederim ara ara. Dürüst yönetildiğini düşünmuyorum. ytd.
    Yönetim konusunda haklısınız, aldıgı kredıler euro bazlı ama dedıgınız gıbı %50 uzerı kar var hukumet elınden tutuyor borctan kurtulması ıcın yabancı ortak sart! keşke katarlılar alsa ciddi manada şirket profesyonelleşir ve 4 ve 6 tekerde dunya devleri arasına gırebılır.
    Katarlıların alma muhabbetı ky arasında:D ama keşke alsa
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

7. Ben elimde bir miktar vardı ama sattım. Katarlıların bu şirkete yatırım ihtimali olabilir. Ancak buna ilişkin emareleri görmek ve hissedeki fiyat istikrarını görmek şart. Tahtasında son derece istikrarsız fiyat hareketleri çiziyor. 3,40 üstünü görmeden tekrar alım için acele etmiyorum. 3,40 üstünü görmek gerekir.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Alıntı Originally Posted by BOMBASTİK Yazıyı Oku
    Piton abi çok zarardayız. Az daha yardımcı ol nolur
    Bende izmirdeyim bu arada
    özelden yazdım kıymetli kardeşim.
    yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.şahsi değerlendirmelerimdir.

Sayfa 219/290 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •