Sayfa 228/290 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1. https://twitter.com/SavunmaSanayii/s...157794817?s=20

Videodaki İka ve kıraç katmercilerin....

Tsk bmc den ve nurolda zirhli tasiyici alıyor katmerden hızır almıyor. Hızır alsa şirket uçar , neden almiyor onu irdelemek lazim

2. Yakında hustat geçinen tipler hisseyi hareketlendirir. Endekse bir şey olmazsa tabi. not ytd
    Trend olan bir hisse senedini tutarlı bir şekilde belirleyemiyorsanız, kendinizi yanlış sinyallere dayanarak ticaret kararları verirken bulacaksınız. Bir ekonomist, dün tahmin ettiği şeylerin bu gün neden olmadığını yarın bilecek bir uzmandır. : )) Temel analiz ne alacağınızı, teknik analiz hangi fiyattan alacağınızı söyler...

3. bir tepki ver bekliyorum

stop loss : 3
    Eskilerden Kim Kaldı Şu Piyasada-->https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=46405
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4. Patladi patlayacak grafik oyle diyor...3.40 lara dogru bir hareket olabilir...ytd

Alıntı Originally Posted by WellsFargo Yazıyı Oku
    Son çeyrekte 280 milyon TL vafök üreten ve genelde son bir yl ortalaması bu seviyede olan otokarın bugünlerde geldiği 7,1 milyar piyasa değeri, son çeyrekte 120 milyon vafök üreten (ve eğer ihracat bu seneki gibi giderse ilk defa olarak her çeyrek bu vafökü üretecek olan ) Katmercilerin 660 milyon piyasa değeri ile kıyaslanınca potansiyel net olarak görülüyor...

iki firma düşünün kabaca aynı sektördeler ama biri diğerinden iki misli vafök üretsin ama fiyatı 12 misli daha fazla olsun ... hem de küçük olanın daha daha büyüme potansiyeli var iken...

işte bu olmaz ama bu olmazın olmaması için piyasanın satışların ve karlılığın devam ettiğini görmesi gerekir... bu 120 milyonluk vafökü 2-3 çeyrek daha devam ettirsin ve ileriki çeyreklerde de devam edeceğini aldığını ilan ettiği siparişerle ilan etsin işte o zaman görün bakalım kar da 2 misli fark varken piyasa değerinde 12 misli fark olacakmı...

piyasa satış ve karlılığın devam ettiğini görürse spekmiş patronmuş dinlemez alır götürür... piyasadan büyük kimse yoktur... piyasa ile inatlaşacak kadar salak spekte yoktur çünkü salak adamda o kadar para zaten olmaz parası olan adamda o zeka vardır... yani hisseye uzun vadeli bakarsak kilit nokta bakın satışların artması demiyorum, böyle devam etmesi diyorum... son çeyrekteki karlılık ve ciro devam etsin otokar ile arasında ki bire onikilik fark azalır... ciddi azalır...
    haaa şirketin satışları düşer karlılığı düşer bu karlılığı devam etmezse elbette piyasa o zaman işte ona göre fiyatlar... o yüzden bakılması gereken yer ihracat satışları ve savunma sanayi ihracatı... orası sağlam oldukça ben fiyat düşüşünden korkmam... misal örnek veriyorum boğazda yalı almışım 5 milyona yanımdaki yalı sıkışmış 3 milyona satıyor diye üzülmem param var ise giden onu da alırım.. ekonomi kötü diye diğeri de sıkışmış 2 milyona satıyor onun da yalısını alırım... yeter ki benim boğaz da yalım olsun günü gelince ekonomi düzelince herkes koşar yalıların peşinden... bu da o misal satış karlılık devam ettikçe fiyat düşüşleri benim için sevinç sebebi olur ama satış karlılık bozulursa da bye bye...

kısa vadeli vur kaçyapmak isteyenlerin derdine bu analiz derman olmaz... onlar vur kaç yapayım derken genelde vurulur kaçılır... ben iki yıllık perspektif ile konuşuyorum... önümüdeki 6-9 ayda şirket rengni belli edecek bence... yukarımı aşağımı göreceğiz...
    bilanço dipnotlarında satılan malın maliyetinin ayrıntısı olmadan, hisseye aşık olmuşsun....satılan malın maliyetini getir de biz de aşık olalım...

n demiş şair...ne kadınlar sevdim, zaten yoktular...

6. Adam emek vermiş çalışmış finansal rasyolarla örneklemiş bunu takdir eden mahalleli olarak aşık olduğumuz kızın fingirdek olması taliplilerini ilgilendirir
    Bilgiye ulaş aklını kullan tavsiyelere uyma

Alıntı Originally Posted by Kartalmrx Yazıyı Oku
    Adam emek vermiş çalışmış finansal rasyolarla örneklemiş bunu takdir eden mahalleli olarak aşık olduğumuz kızın fingirdek olması taliplilerini ilgilendirir
    brüt kar demek = ciro-satılan maliyeti demektir....ciroyu biliyoruz...

satılan malın maliyeti
    --Direkte ilk madede ve malzeme kullanımı???
    --Direkt işçilik????
    --genel üretim giderleri???
    --stok değişimi???

ayni sektörde biri yüzde 15-25 brüt kar elde ediyorsa diğeri yüzde 60 ediyor ise...bu işt bir kurt yeniği olması lazım...

--peçenin altında ne var???...

--teknoloji üretimi olmadan bu kadar yüksek kar marjı olmaz...hele yan sanayide

8. Bugün epey yoğurdular bakalım fırına ne zaman verecekler
    Bu hacim devam ederse yıldız pazara geçebilir
    Bilançolar rotayı belirleyecek
    Herkese sabır sağlık ve bol kazançlar
    Bilgiye ulaş aklını kullan tavsiyelere uyma

Sayfa 228/290 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz