Sayfa 239/290 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1.  Alıntı Originally Posted by Orhan alp Yazıyı Oku
    Gerek WellsFargo gerekse sizin yazılarınızı beğenerek takip ediyorum.. Çok isabetli, rasyonel yorumlar yapıyorsunuz..

Gerçi wellsfargo üstadın son yorumu beni üzdü, şirket açısından.. Faaliyet raporunu okuduktan sonra söyleyeceklerinide sabırsızlıkla bekliyorum..

Şirket dediğiniz gibi güçlü bir sermayeye sahip olmayan aile şirketi. Eskiden Araç ekipman işinde bu tezgahı yönetecek sermayeleri yeterli geliyordu ama savunma sektörü, sermaye açısından mutlaka desteklenmesi,beslenmesi ve zaman içinde meyvelerini alabileceğiniz bir sektör.Bunun analizini mutlaka onlarda yapmıştır. Argesidir,teslimatlardır,fuar pazarlarıdır neresinden tutarsanız tutun her noktasında büyük gider rakamlarının olduğu bir sektör.. Aile bunu iki şekilde süspanse edebilir veya edecektir. Yanlarına ciddi sermaye sağlayacak bir ortak alarak şirket evliliği yapmaya mecbur kalacaklar, yada bir başarı hikayesi izleyeceğiz ama buda çok sıkıntılı bir fragman olacak.. Byle bir şirketin batmasına veya kapısına kilit vurulmasına müsade etmezler,Türkiye savunma sanayinde yeni yeni emeklemeye başlamışken,ayaga kalma aşamasında olan bir sektörde buna musade edilmez zannımca devlet erkanı tarafından.. Şirket hakkında olumsuzluklara bu pencereden bakarak olumluyorum.. Ya ortaklık,yada başarı hikayesi..

Borsada yapılan satışlarda ise,,Satıştan bir gün önce hisseyi çok baskıladılar..Normalde 5in üstüne rahat atabilecek hacim ve alım iştahı varken bile baskılayarak karanlık odaya 4,94de sokup nokta bir fiyatla kapadılar 5,0dan.. Peşine kenya kap haberini yayınladılar.. Ertesi günde ismail beyin payları haric.Dğer 4 hissedarın oranlarını özel emirle 4,50den virmanladılar.Yapılan açıklamayı zaten sizde yazmışsınız..

Şirket bankalarla olan mücadelesinden dolayı, bence tahtası üzerinden birileri ile bir anlaşma imzaladı..Her türlü detay konusuldu.Devir-geri alma, virman fiyatı vs vs. Yatırım yapacagı parayı bu sekil finanse etti..Hisselerini satmadılar bence ya kiraya verdiler,bize para lazım,size tahta lazım.Benim paylarımdada işlem yapabilirsin al-sat, tahtayı yonetmene destek acısından.. Ekstradanda bana lazım olan para kadar sana virman yapayım.. İş anlaşmasının sonunda, aynı vırmanlarımı alırım.Sende bu sure zarfında tahtanın sahibisin.gibi bizim aklımıza gelmeyen tüm detayları ile konusulan bir durum varmıs gibime gelıyor.. Cunki 5,0 nokta atısı kapatması, 4,5 özel emirle virmanlanması calısılmıs bir operasyondu.. Bedelli öngörünüze bu acıdan katılmıyorum creed245 üstadım..

Bakalım zaman gösterecek,, neler olacak..ama severek okuyorum sizleri..Kıymetli paylaşımlarınız için tesekkur ederim
    bu tür işlemler vestl de iki defa oldu birncisi 11.XX rakamlardan birisi 19:XX rakamlardan hisse 13.50 calışırken vestl sahibi 11.80 den bilmem nekadarlık tek emirle hisse sattı borsada aslında virmanladı. şimdi vestel 40 tl de nerede ise.

2. Sn hocalarım katmrin akibeti nedir? 1-2 gün gel gel yapıp 1 hafta-10 gün düşmeye devam ediyor

YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Borsada yabancı satışları
    Küresel piyasalarda riskli varlıklara yönelik iştah gerilerken haftanın ortasında Borsa İstanbul cephesinde de satışların hızlandığı görüldü
    Borsa İstanbul küresel piyasalarda risk iştahının düşük olduğu işlem gününde yabancı satışlarının hızlanmasıyla sert düşüş yaşadı.

Güne yatay başlayan BIST 100 endeksi seansın öğleden sonraki bölümünde gelen satışların hızlanmasıyla yüzde 2'yi varan kayıp yaşadı. Satışların daha çok sanayi hisselerinde ağırlık kazandığı görüldü. Sanayi endeksinde günlük düşüş yüzde 3'ü bulurken, bankacılık endeksindeki kayıp ise yüzde 1 civarında gerçekleşti.

Piyasa analistleri satışların daha çok yabancı kurumlar kanalıyla yapıldığına dikkat çekti.

Kaynak : https://www.bloomberght.com/borsada-...islari-2278910 21.04.2021
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4. Haftalık grafikte heyecan verici bir durum görünmüyor.

Tek teselli haftalık pivot noktası olan 3,39 liranın biraz üstünde olması
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

5. 3.39 rakamı da sağlam durmuyor
     Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku

Haftalık grafikte heyecan verici bir durum görünmüyor.

Tek teselli haftalık pivot noktası olan 3,39 liranın biraz üstünde olması

6. Kenya Savunma Bakanlığı'na mail attım. Bakalım ne cevap verecekler

7. Patron Kenya diyerek Konya ya mal satmış olmasın. Şener Şen in İlyas Salmanı Almanya yerine İstanbula götürmesi gibi
     Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    Kenya Savunma Bakanlığı'na mail attım. Bakalım ne cevap verecekler

8. Endekste 1400 direnci kırılırsa gol olur

Sayfa 239/290 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •