Sayfa 281/290 İlkİlk ... 181231271279280281282283 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1. 1.22 degdi burdan geri 1.30 ustune attı ve alamadık hisseyi yine.Efendim 5 nci bedelli sermaye artırımı olmaz artık bence çünkü akp olmayacak bir kaç ay sonra anladın mevzuyu.artı bunlar sirketi imtiyazlı hisselerle yönetiyor yeni gelecek yönetim imtiyazlı hisse ile sirket yönetimine son verecek yani katmerciler sirketi kaybedecek cünkü sirket hisselerinin /80 halka acık ve /51 sirket hissesine sahip olan yönetime gecer.Akp devam ederse bunlar da alengirli islere devam eder.Cok sey degisebilir secimden sonra.1.20 ile 1 lira arası alınıp sans denemesi yapılabilir hisse cok ucuz ve 10 yıl önceki fiyatında iyi ekmek yedirebilir.

2.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    1.22 degdi burdan geri 1.30 ustune attı ve alamadık hisseyi yine.Efendim 5 nci bedelli sermaye artırımı olmaz artık bence çünkü akp olmayacak bir kaç ay sonra anladın mevzuyu.artı bunlar sirketi imtiyazlı hisselerle yönetiyor yeni gelecek yönetim imtiyazlı hisse ile sirket yönetimine son verecek yani katmerciler sirketi kaybedecek cünkü sirket hisselerinin /80 halka acık ve /51 sirket hissesine sahip olan yönetime gecer.Akp devam ederse bunlar da alengirli islere devam eder.Cok sey degisebilir secimden sonra.1.20 ile 1 lira arası alınıp sans denemesi yapılabilir hisse cok ucuz ve 10 yıl önceki fiyatında iyi ekmek yedirebilir.
    iktidar değişirse yeni gelen iktidarın imtiyazlı yönetime son vereceğini iddia etmek inanın saflık... ama diyelim ki oldu geldi Kılıçdaroğlu imtiyazlı hisseleri kaldırdı ; sizin aklınız alıyormu bu adam orada mal gibi bekleyecek elimdeki şirket uçsun gitsin diye... imtiyazın kalkması katmerciler hissedarı için olabilecek en kötü şey olur çünkü birileri şirketi ele geçirene kadar patron hızlı davranır neyi var neyi yok personeli dahil herşeyi başka bir firmaya tamamı kendine ait olmak üzere devreder ve sizin elinizde de dört duvar ve şirketin milyarlık borcundan başka bir şey kalmaz kendisi diğer firmada işlerine devam eder... yani o dediğinizin olma ihtimali belirirse katmerciler batabilir bile... ama ben böyle bir şey olacağına ve imtiyazın iptal edileceğine ihtimal vermiyorum.. %10 ile şirketi yönetmeye devam edecekler...

ben öncelikle yeni bir sermaye tavan artışı bekliyorum... ardından ülkede döviz artışı olduktan sonra bizim döviz borçlarımız vardı onlar bu dolar zıplması ile çok çıktı acaba onları ödemek için yeni bir bedelli yapabilirmiyiz söylemi bekliyorum... sadece kişisel tahminim... kızanlar olabilir... daha önceki iki bedelliyi tahmin ettiğimde de çok kızanlar olmuştu... sermaye tavanı artarsa ilk işaret fişeğini oradan alırız... %90 ı halka açık firmadan bedelli sermaye arttırımı ile para toplamak kadar tatlı bir şey olabilirmi ? bi %100 bedelli daha yapsa 1 milyar TL para toplar milletten , bu araç üreterek kazanması için 15 sene çalışması lazım... son bilançodaki karlılığıa göre 15 yıllık karı bu... 15 yıllık karı her sene alıyor daha ne olsun...

3.  Alıntı Originally Posted by WellsFargo Yazıyı Oku
    iktidar değişirse yeni gelen iktidarın imtiyazlı yönetime son vereceğini iddia etmek inanın saflık... ama diyelim ki oldu geldi Kılıçdaroğlu imtiyazlı hisseleri kaldırdı ; sizin aklınız alıyormu bu adam orada mal gibi bekleyecek elimdeki şirket uçsun gitsin diye... imtiyazın kalkması katmerciler hissedarı için olabilecek en kötü şey olur çünkü birileri şirketi ele geçirene kadar patron hızlı davranır neyi var neyi yok personeli dahil herşeyi başka bir firmaya tamamı kendine ait olmak üzere devreder ve sizin elinizde de dört duvar ve şirketin milyarlık borcundan başka bir şey kalmaz kendisi diğer firmada işlerine devam eder... yani o dediğinizin olma ihtimali belirirse katmerciler batabilir bile... ama ben böyle bir şey olacağına ve imtiyazın iptal edileceğine ihtimal vermiyorum.. %10 ile şirketi yönetmeye devam edecekler...

ben öncelikle yeni bir sermaye tavan artışı bekliyorum... ardından ülkede döviz artışı olduktan sonra bizim döviz borçlarımız vardı onlar bu dolar zıplması ile çok çıktı acaba onları ödemek için yeni bir bedelli yapabilirmiyiz söylemi bekliyorum... sadece kişisel tahminim... kızanlar olabilir... daha önceki iki bedelliyi tahmin ettiğimde de çok kızanlar olmuştu... sermaye tavanı artarsa ilk işaret fişeğini oradan alırız... %90 ı halka açık firmadan bedelli sermaye arttırımı ile para toplamak kadar tatlı bir şey olabilirmi ? bi %100 bedelli daha yapsa 1 milyar TL para toplar milletten , bu araç üreterek kazanması için 15 sene çalışması lazım... son bilançodaki karlılığıa göre 15 yıllık karı bu... 15 yıllık karı her sene alıyor daha ne olsun...

Haklısın.Mantıklı yorumun.Katıldım.Takibimde olan bir Senetti ama şimdi baktım 1.20 tl.kırmış alınmaz artık.Büyük risk var hissede.Ucuz görmüstüm ama epey bi izledim cok tehlikeli bir sirket ve gözüm yemedi almaya artı sermaye tavanını artırıp tekrar bedelliye gidebilir.Hisse de olanlara ve almak isteyenlere bol şans.Benlik hisse degil...hakkını vererek 2-3 ay izledim ama..tecrübemle sabittir ekmek yedirecek bir senet degil bu..kim nerden alırsa alsın hep aşagı cekti..alış ve satışları pür dikkat izledim.Tekrar dan bol şans herkese
    .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,383
    Bedelli paralarınıda yuttu bu lavuk,iyiki 1,35 okutmusuz,1,10 altı topladık ama hiç umudum yok iktidar hissesi oldugundan,çünkü by kemal gümbür,gümbür geliyor,tomanın namlularını uygun bir yerlerine sokmaya geliyor

5.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Bedelli paralarınıda yuttu bu lavuk,iyiki 1,35 okutmusuz,1,10 altı topladık ama hiç umudum yok iktidar hissesi oldugundan,çünkü by kemal gümbür,gümbür geliyor,tomanın namlularını uygun bir yerlerine sokmaya geliyor

🤣 insallah.Borasaya soygun icin kote olmuslar..devran dönerse tomunun dingillerini kıçlarına sokarlar insallah..cok büyük soymuş.cerezlik bi hissem oodugu halde benim bile canım sıkıldı hisseye..çok ve yüksekten alanlara sabırlar yani.Pislik bir hisse.Alınmaz hiç bir fiyattan.Akp giderse işlemleri incelenir, 4 kez bedelli de incelenir yeni iktidar tarafımdan kanımca..iyi bir ceza yer bence.Her seyi yasaf kılıfa uydurabildigini sanmıyorum.Pisliği cıkicaktır.Sırtını akp ye dayamış 10 yıldır hisseye geleni gideni soyuyorlar...Normal bir şey degil bu durum.Bence buyuk sorusturma gecirecekler..Akp kazanırsa soyguna devam eder ve yine 5 yıl icinde 2-3 bedelli daha yapar cunku üretmeden sürekli hisseden nemalanarak para yemek katmerciler icin tatlı para...alismislar bedava paraya bırakmaz bu kunta kinteler.

6. Hisseye 2,06 dan girdik.%10 gibi bir teknik vardı.Çalıştırmadılar sonra bedelliye yakalandık.neyse katılalım dedik derken adam bizi iyice içeri aldı.uzun süre bekletecek galiba.Bir iki sipariş felan alsa fena olmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by Matmaca Yazıyı Oku
    Hisseye 2,06 dan girdik.%10 gibi bir teknik vardı.Çalıştırmadılar sonra bedelliye yakalandık.neyse katılalım dedik derken adam bizi iyice içeri aldı.uzun süre bekletecek galiba.Bir iki sipariş felan alsa fena olmaz.

Bir garip hisse bu matmaca epey takip ettim..1.69 gibi çerezlik almıştım takip icin o zamanlar nihai dibi görmediğini biliyordum ama nihai dibi 1.20 olarak hesapladım ve burayı kırmazsa alırım diye düşünürken bir kaç günde bam diye kırıverdi🤔 nerdeyse yüklü giriyordum ..verilmiş sadakam varmış 1.01 tl.bile gördü sonra cok korkutucu bir hisse.Bence yüklü girilmez 5-10 bin liralık oyalanmak için alınabilir.Sen 2.06 tl.den yüksekten almışsın artık bekleyecen başka çaren yok ama cok enterasan bir hisse..kim nerden alırsa hemen aşagı cekiyor..tradeye asla izin vermiyor zaten böyle olunca kimse ilgilenmiyor hisseyle geçmişi cok sabıkalı..baksana ayda yılda bir kişi yorum yapıyor formda.

8. Borsanın bulaşılmaması gereken hırsız hisselerinden biri. Bazı şirketlerin borsada bulunma nedenleri sık sık yaptıkları bedelli sermaye artışları ile küçük yatırımcının cebinden faizsiz kredi kullanmaktır. Sıkıştıkça yeni yatırımlarda kullanacağım yeni makineler alacağım birazı ile de borç ödeyeceğim diye bedelli sermaye artışı başvurusu yaparlar PSK (bilerek yazdım) da anlamsız bir şekilde başvurularını onaylar ama sonucu takip etmez. Bedelliden gelen paralar borç ödemede kullanılır ama borç ta nedense hiç bitmez.

Sayfa 281/290 İlkİlk ... 181231271279280281282283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •