Sayfa 83/290 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 657 - 664 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

Adamın ne kabahati var yatırım yapmak için yüzde 6 dan borç alıyor 2 3ay sonra faiz 35oluyor siz ne yaparsanız batmaz mısınız.

Sonra kim zorluyor gidin kar dağıtan şirket hissesi alın.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    Yaw geç oldu ama hayırlı bayramlar...
    Başarınızı kafanız değil dayanma gücünüz sonucu belirler. Borsada kazanmak için birinci kural korkmamaktır. Peter Lynch..

4.  Alıntı Originally Posted by para Yazıyı Oku
    Adamın ne kabahati var yatırım yapmak için yüzde 6 dan borç alıyor 2 3ay sonra faiz 35oluyor siz ne yaparsanız batmaz mısınız.

Çok doğru

5.  Alıntı Originally Posted by enkaz Yazıyı Oku
    Kişinin kendisi de biliyor kumar oynadığını, ama öyle değilmiş gibi kendine nedenler arıyor.

Sen (her yatırımcı) kumar oynamayı kabul etmişsin bir kere! Katmerciler 10'larca tavan yapsa hiç şikayet gelmez.

Amerika'da farklı mı, 2008'de ne küçük yatırımcılar battı. Şu son on günde bile yüksekten mal alan ne yatırımcılar "ah vah" çekiyordur oralarda. Onun için bunlar boş laf.

Bu söylediğime kızmak yerine, "doğru yaa, ben kumar oynuyorum" dediğin anda, daha sağlıklı kararlar almaya başlarsın borsada.

YTD değildir, iyi niyetli yorumlarımdır!..
    Tabi canım dediğin gibi. Orada uygulanan kurallar burada neden uygulanmıyor. İnsider vb bilanço zorunlulukları. Şeffaf olma vs vs. Biz orada spekülasyon yapılmıyor demiyoruz. Eski TÜRKİYE denilen ülkemde küçük yatırımcının muhakkak hakları yeniyordu. şimdiki gibi değil şimdi o dönemin onda biri bir küçük yatırımcıyı koruyan ne spk ne diğer kurumlar var... Buna ne diyeceksini

6.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    2,6'da bulamadığı alıcıyı 2,70 üzeri buldu ve hemen gevşedi..
    Ama 2,3 lardan güzel almış tam çıkmadı tüm malları haftaya tekrar 2,7 üzeri 1 tur daha yapacaktır..
    Herkese iyi bayramlar
    Yarın endeks kötü açacaktır. Bu da sabah hafif gevşeyip sonra hızlıca 15-20 birim gibi yukarı bekliyorum .
    2,3 civarı aldığı malların çoğunu Cuma 2,7 civarı verdi ama hepsini çıkamadı. Bir tur daha yukarı bekliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Tabi canım dediğin gibi. Orada uygulanan kurallar burada neden uygulanmıyor. İnsider vb bilanço zorunlulukları. Şeffaf olma vs vs. Biz orada spekülasyon yapılmıyor demiyoruz. Eski TÜRKİYE denilen ülkemde küçük yatırımcının muhakkak hakları yeniyordu. şimdiki gibi değil şimdi o dönemin onda biri bir küçük yatırımcıyı koruyan ne spk ne diğer kurumlar var... Buna ne diyeceksini
    abd'de insider, şeffaflık vb konularda destan yazılacak kötü örnekli konular bir sürü bence hiç girme..şeffaflık dersen en basitinden enron derim.. insider dersen hollywood filmlerinde ztn bu konu yeterince işlendi derim.. bizim borsamız onlarınkinin yanında melek kalır. ytd

8.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Tuvalet kağıdının analizi olmaz.
    Ederi olmayan kağıdın analizi olmaz.
    Patronların içeriden speklere haber verdiği kumar kağıtlarının analizi olmaz.
    14'den 3'e gelmiş kağıdın analizi olmaz...
    Kısacası bu pisliğin analizi olmaz.
    Burada ne olur peki? Speklerin hareketlerini izlersin mal aldığını gördüğün an 3000-5000 lot alırsın 20-30 kademe üstten okutursun. O kadar.
    Ben 1 haftadır bunu yazdım hiç yanıltmadı
    Hep ısrarla söylediğim bir şey; Bu tarz kumar kağıtları borsada işlem görmemeli. Bu ve bunun gibi 300 kağıt..100 kağıt kalmalı sadece..Kriterleri ise; sürekli kar edip karını yatırımcısı ile paylaşacak..Bunu yapmayan borsadan çıkartılmalı
    O zaman insanlar yatırımcı olacak ve kağıtlar da asansör hareketler olmayacak..
    ABD borsasında mesela yıllarca yukarı giden hisseler var..Burada malı verdikleri anda %50-70 arası düşüşlere yüzlerce örnek veririm.
    Sözün özü; Borsa bir yatırım olmalı, kumar yeri değil.
    siz gerçekten baskılayıp mal toplamak isteyen tayfayla iş tutuyorsunuz yada gerçekten yanlış bilgi sahibisiniz.. 14den 3e gelen kağıt demişsiniz öyle birşey yok. 14 dediğiniz fiyat şimdikinin 4.66sı yapar.. 4.66dan 2.70e gelen kağıt demeniz gerekir.. 100.000tl ile tepeden yani eskinin 14 fiyatından alsanız bugünün 4.66 sı desek 2 yıl (eylülde 2 yıl olur) basit %20 faiz alsanız 144.000tl paranızın olması gerekirdi tepeden aldığını düşünsek bugünün 6.71inde başa başa noktasına geliyorsun demektir.. al/sat yapmayıp tepeden aldığını farz ediyorum... hesabını buna göre yapıp küfürünü buna göre etsen birşey yazmazdım ama o da yok varsa yoksa insanalrı kötümserliğe sevk edip mal almaya çalışın yok öyle yağma..ytd

Sayfa 83/290 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •