Sayfa 65/290 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 513 - 520 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1.  Alıntı Originally Posted by brokers Yazıyı Oku
    brokers bu A1 capital kimden virman almış da elinde olmayan lotlarla al sat yapmış bugun, takasa bktım 865 bin lot var elinde ama bugun yaptıgı alış 1.milyon 616 bin lot satış 2milyon 468 bin lot olmayan malı nasıl alıp satmış aynı işi merrıll lıch te yapıyorr nasıl oluyor bu iş ?

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
     Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    brokers bu A1 capital kimden virman almış da elinde olmayan lotlarla al sat yapmış bugun, takasa bktım 865 bin lot var elinde ama bugun yaptıgı alış 1.milyon 616 bin lot satış 2milyon 468 bin lot olmayan malı nasıl alıp satmış aynı işi merrıll lıch te yapıyorr nasıl oluyor bu iş ?
    O ŞÖYLE:Elinde olmayan malı saattı ise ya açık yapmıştır yada virman gelen malı satmıştır ama son zamanların modası a1 kullanarak seans içinde açık yapıldığı hissini uyandırarak senedi tawana götürmekama bence viraman gelen malı satmıştır. yerli merily lınch bizim a1 capital kısaca...oraya çok takılmayın kimin malını sattığının benim gözümde hiç bir anlamı yok ama iş yatırım bu gün güzel kar etti görün diye atıyorum

https://postimg.cc/jwFP5q18
    Başarınızı kafanız değil dayanma gücünüz sonucu belirler. Borsada kazanmak için birinci kural korkmamaktır. Peter Lynch..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    a1

https://postimg.cc/d7MqJbn8

bunlara koymaz açık ise bu zarar(145,000) a1 kapital borsanın en sevilmeyen kurumu malum.......açık bültenine bakmadım başkasının malı ise t2 de görecez
    Başarınızı kafanız değil dayanma gücünüz sonucu belirler. Borsada kazanmak için birinci kural korkmamaktır. Peter Lynch..

4. eyvallah dostumm iş yatırım satıklarından iyi kar yapmıış bakalım tuttugunu kaçtan vericekler

5.  Alıntı Originally Posted by brokers Yazıyı Oku
    O ŞÖYLE:Elinde olmayan malı saattı ise ya açık yapmıştır yada virman gelen malı satmıştır ama son zamanların modası a1 kullanarak seans içinde açık yapıldığı hissini uyandırarak senedi tawana götürmekama bence viraman gelen malı satmıştır. yerli merily lınch bizim a1 capital kısaca...oraya çok takılmayın kimin malını sattığının benim gözümde hiç bir anlamı yok ama iş yatırım bu gün güzel kar etti görün diye atıyorum

https://postimg.cc/jwFP5q18
    eyvallah dostumm iş yatırım satıklarından iyi kar yapmıış bakalım tuttugunu kaçtan vericekler

6. bugun tarihinin hacim rekorunu kırmışş inşş buralara geri gelmezzz bundan sonra

7. KATMR - Katmerciler Ekipman

Kimse hesap kitap yapmamış sizin forum futbol takımı yorumları ile dolu. Bir soru sordum bu aracın motorunu kim yapıyor diye onu bile bilen çıkmamış .

Neyse ben ky için bir hesap yapayım kabaca.

20 M usd lik iş 113 milyon TL eder.

Bu haber geldiğinde katmerin piyasa değeri : 150 milyon tl idi.
    Motor ve transmisyon kendi üretimi olsaydı kârlılık iyi olabilirdi ama temel noktada bir üretici değil katmer. Adı üzeeinde araç üstü ekipmanlar diyelim. İşin asıl maharet ve getiri sunan kısmı mekanik alan. Bu alanda teknoloji transferi var o da montajını yapan firma ile birlikte. Bu tarz işlerde anlaşmalı motor üretici firma gelip montajını da yapıyor ve kısmen de know how paylaşımı yapıyor. Şuraya geleceğim , %34 lerde olabilecek kâr , motoru başkasına yaptırmasından dolayı %22 lerle sınırlı. 113 milyonluk işin kârı kabaca : 24-25 milyon TL civarı primi koydu bugün hanesine. Daha işe başlamadan , üretmeden , tahsilatını yapmadan....
    Haber geldiğinde borsa değeri 150 milyon tl iken kapanışta 180 milyon tl oldu.
    Dolayısı ile kârı borsa fiyatına ekledi.
    Alınmış iş fiyatlara yansıdı.
    Tavan günü yani bugün vakıf yatırım aldıklarını a1 aracılığı ile gün içinde satmışsa , 2,30 a kadar kalan 600bin lotu da verirse bu aksiyon biter.
    Haydi bol kazançlar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Hisse fiyatı ucuz veya pahalı diyebilmek için borsada FK'ya bakılır genelde.. net kar ekside olduğu için FK hesaplanamıyor.. Bilançoda kar gelmeyince aşırı düştü.. AYRICA ihale haberi gelmiyordu bi ara, forumlarda "şirket iş alamıyor, acaba batıyor mu" yaygarası.. bu da aşırı düşürdü hisseyi... Bir de bedelli baskısı vardı bu aybaşına kadar, o da aşırı düşürdü.. EEE PEKİ NE OLDU??.. Hisse fiyatı aşırı düşünce PİYASA DEĞERİ kuş kadar bişey kaldı..

Şimdi o "hatalı algılar sebebiyle" kuş kadar kalmış piyasa değerini hesaba katarak hesap yapmak, yorum yapmak yanıltıcı olur...

Cuma günkü yükseliş sadece Afrikada alınan iş yüzünden değildi... Altın çağın başlangıcına işaret ettiği için, yatırımcıların kutlama fişeğiydi...
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

Sayfa 65/290 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •