Sayfa 200/290 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1.  Alıntı Originally Posted by nana Yazıyı Oku

takibe devam

2. Aşağıdaki Kap haberi düştü kapanıştan sonra.

Bence bu çok olumlu bir gösterge ve cuma 5,40 kapayan düşüş yönünde baskılanan hissenin , pztesi nasıl alel acele gapli 5,50 açılıp hızla yukarı gidip nasıl tavan olduğunun bir bilgilendiricisi olabilir. Bir bilgiye dayanmadan şahsi tahminim spk bedelliye onay vermeden önce detay sormuş olabilir. Sermaye tam onay öncesi dosyayı incelerken aklına bazı detaylar takılıyor ve şirketlere sorabiliyor. Bu onaya bir hafta kala oluyor genelde son aşamada. Bu soru eger şirkete cuma akşami geldiyse bunu öğrenen biriler bedelli onayı cok yakin diye pztesi hissede tavana kadar alım yapmış olabilir diye düşünüyorum. Şirket dün cevaplari hazırlamıştır bugün de cevabi spk ya bildirip kap a da bildirim yapmış olabilir.

Ayrıca kap içeriği de çok yerinde. 15 arac somaliye gitmisti , bu proje icin simdiye kadar 44 milyon harcamis 20 daha harcayacagim ve sene sonuna kadar toplamda 20,7 milyon usd yani 160 milyon tl fatura kesecegim diyor. 6 milyon aselsan ikasina harcayacagim diyor. “İsmi bize deklere edilmemis muhtemel” projeler var ona para hatcayacağım diyor.

Gayet güzel bir KAP bence. Muhtemelen spk bu cevabi yarin okur ve perşembe artik onayi verebilir.

KAP:
    —————-
    Sermaye Artırımının Gerekçesi ile Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerleri Hakkında Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 27.08.2020 Tarih ve 2020/22 sayılı kararı 06.10.2020 Tarih ve 2020/27 sayılı kararı ile güncellenmiştir.
    Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş., özkaynaklarını güçlendirmek ve başta savunma sanayi alanındaki projelerin finansmanı amacıyla sermaye artırımına karar vermiştir.
    Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 450.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 75.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesi, tamamı nakden olmak suretiyle %190 oranında bedelli olarak 142.500.000 TL artışla 217.500.000 TL'ye çıkarılacaktır.
    Bedelli sermaye artırımı kapsamında ihraç edilecek 142.500.000 TL nominal değerli pay karşılığı minimum 142.500.000 TL olması beklenen sermaye artırımı gelirinden 700.000 TL olması beklenen masraflar düşüldükten sonra 141.800.000 TL
    kaynak elde edilmesi planlanmaktadır.
    Şirketimizin özkaynaklarını güçlendirmek ve başta savunma sanayi alanındaki projelerin finansmanı sağlamak üzere yapılacak sermaye artırımı sonucunda elde edilecek kaynağın aşağıdaki şekilde kullanılmasına karar verilmiştir.
    Şirketimizin vadesi gelen finansal borçlarının ve işletme sermayesi ihtiyacının fonlanmasında şirketin hâkim ortaklarından sağlanan fonlardan 37.553.668,93 TL'si sermaye artırım işleminde mahsuben kullanılacaktır.
    Hakim ortaklardan sağlanan fonun tamamı işletme sermayesi ihtiyacı ile banka kredileri anapara ve faiz ödemelerinde kullanılmış olup, detayı aşağıda gösterilmiştir.
    - Cari Hesap Ödemeleri: 7.420.521,06 TL

-
    -
    -
    Çek Ödemeleri: 10.268.539,33 TL
    Kredi Ana Para ve Faiz Ödemeleri: 18.996.639,04 TL Personel Ücret Ödemeleri: 867.969,50 TL
    Sermaye artırımından elde edilecek kalan 104.246.331,07 TL'lik kaynak ise;
    - 25.000.000 TL'lik kısmının şirketin savunma sanayi alanında üstlendiği;
    26.07.2019 tarihli alınan 20.770.000 ABD Dolarlık yurtdışı kaynaklı HIZIR projesi için mevcut durum itibarıyla 44.000.000 TL harcama yapılmış olup, 15 araç tamamlanıp sevk edilmiştir. Söz konusu proje için ilgili fonun 19.000.000 TL'lik kısmı kullanılacaktır.
    Kalan 6.000.000 TL'nin ise KAP'ta duyurulan O-İKA 2 projesi ve ihale süreçleri devam etmekte olan projelerin finansmanında kullanılması planlanmaktadır.
    - 24.246.331,07 TL'lik kısmının;
    İşletme sermayesi ihtiyacı kapsamında şirketimizin personel giderleri, genel yönetim giderleri, pazarlama ve Ar-Ge giderleri ile birlikte tedarikçi ödemelerinde kullanılması planlanmaktadır.
    - 55.000.000 TL'lik kısmının ise aşağıdaki finansal borç ve faiz geri ödemelerinde kullanılması planlanmaktadır

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    GÖRÜYORUM, GÖRÜYORUM KAN VE VAHŞET GÖRÜYORUM spek uşaklarını ve patrona küfür edenleri malesef göremiyorum . neyse bölünme haberının bu hafta cıkacagını sanmıyorum lakın cok yakında o şanlı haberde ıllakı cıkacaktır gazamız mubarek olsun:D
    sayın wellsfargo değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim topic verdiğiniz değerli bilgilerle senlenmiş. umarım patron gazetelere bi demeç verirde ülke içinde stratejik ortaklık falan gibi satın almalı vermeli bi kaç bişeyler paylaşırda keyfle ekran başında bambuk pirenses ve 7 cüceleri izleriz :D bol kazançlar
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

4. Selam ortaklar. Geldim aranıza. Hadi bakalım gazamız mübarek olsun
    Çok sessiz burası daha dikkat çekmemiş demek ki kağıt.
    @Sasa500 üstat sen de elini boş yere atmıyorsun ha

5. Sasa üstadı hisse seçme konusunda tek geçerim.. Ayrıca Ky. dostudur. Kendisine buradan çok teşekkürler.
     Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Selam ortaklar. Geldim aranıza. Hadi bakalım gazamız mübarek olsun
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Selam ortaklar. Geldim aranıza. Hadi bakalım gazamız mübarek olsun
     Alıntı Originally Posted by dewaz Yazıyı Oku
    Sasa üstadı hisse seçme konusunda tek geçerim.. Ayrıca Ky. dostudur. Kendisine buradan çok teşekkürler.
    Eyvallah saolun lakin boşverin övmeyin araştırın para kazanın. Suan moda trend bedelli sermaye arttırımında bu modada en iyi şirketleri bulmaya calısın. Ayrıca inan ben üstad değilim bu forumda nice ustadlar var...
    Not hedef koyun kendınıze...
    Namık Kemal

7.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Eyvallah saolun lakin boşverin övmeyin araştırın para kazanın. Suan moda trend bedelli sermaye arttırımında bu modada en iyi şirketleri bulmaya calısın. Ayrıca inan ben üstad değilim bu forumda nice ustadlar var...
    Not hedef koyun kendınıze...
    Benden bilgili her kişi bana üstattır.
    Evet trend hakkında haklısın.
    Bunu erken vakitte yakaladığımı düşünüyorum ama KLGYO için sanki geç kaldım biraz. Ona üzüldüm. İyi gidecek gibi o kağıt. %400 bedelli sonuçta.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Benden bilgili her kişi bana üstattır.
    Evet trend hakkında haklısın.
    Bunu erken vakitte yakaladığımı düşünüyorum ama KLGYO için sanki geç kaldım biraz. Ona üzüldüm. İyi gidecek gibi o kağıt. %400 bedelli sonuçta.
    klr tweterdaki ağam kaldırdı ve bence yuksek. bu vakıtten sonra o hısseye girilmez :D
    Namık Kemal

Sayfa 200/290 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •