Sayfa 206/290 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1. Geçen sene nisan ayında "2 yıllık altın çağ" başlamıştı.. 1,5 sene sürdü, belki de 6 ay erken bitti.. Bilemiyorum

Niye erken bitmiştir diye düşüyorum, belki "6 ay öncesinden" fiyatladı, belki de "Bedelli" yapılması bu süreci öne çekti ve hızlı bir yükseliş ile finale ulaştırdı... Bilemiyorum...

Ben maliyeti kurtaınca az bir kar ile sattım.. Bundan sonra da Katmr almayı planlamıyorum.. Umarım kimse zirveden veya zirveye yakın yerden almamıştır.. Çünkü eğer bu "geri dönüş" ise çoğu kişinin canı yanabilir
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

Alıntı Originally Posted by True Yazıyı Oku
    Geçen sene nisan ayında "2 yıllık altın çağ" başlamıştı.. 1,5 sene sürdü, belki de 6 ay erken bitti.. Bilemiyorum

Niye erken bitmiştir diye düşüyorum, belki "6 ay öncesinden" fiyatladı, belki de "Bedelli" yapılması bu süreci öne çekti ve hızlı bir yükseliş ile finale ulaştırdı... Bilemiyorum...

Ben maliyeti kurtaınca az bir kar ile sattım.. Bundan sonra da Katmr almayı planlamıyorum.. Umarım kimse zirveden veya zirveye yakın yerden almamıştır.. Çünkü eğer bu "geri dönüş" ise çoğu kişinin canı yanabilir
    Ortak satışı var mı acaba? Bedelli parası çıkarmak için satış yapabiliyorlar.Bunu netleştirmek gerekecek.

YTD

Şu an ki durumda:
    Rüçhan: 5,20
    Hisse: 4,41

Şu anlık durumda 1 lot hisse maliyeti 4,41 TL'yken, rüçhandan aldığımızda 2,45 TL'ye denkgeliyor. Ben mi yanlış hesaplıyorum? Rüçhan almak daha mantıklı görünüyor hisse almak isteyen birisi için an itibarıyla...
    Yorumlarım Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

4. 5,15 den Rüçhan aldık diyelim sonra bu Rüçhan tahtası kapanınca fiyat ne olacak illa satmak mi gerekiyor

5.  Alıntı Originally Posted by LoftHeR Yazıyı Oku
    Şu an ki durumda:
    Rüçhan: 5,20
    Hisse: 4,41

Şu anlık durumda 1 lot hisse maliyeti 4,41 TL'yken, rüçhandan aldığımızda 2,45 TL'ye denkgeliyor. Ben mi yanlış hesaplıyorum? Rüçhan almak daha mantıklı görünüyor hisse almak isteyen birisi için an itibarıyla...
    Yanlış hesap..

is the average of five people around the human..

Alıntı Originally Posted by MMF 1 Yazıyı Oku
    Yanlış hesap..

is the average of five people around the human..
    doğrusu nasıl oluyor? 1 lot rüçhan aldığımızda 1.9 TL daha verip 1.9 lot daha almıyor muyuz? Toplamda 2.9 lot oluyor elimizde.
    5.20 + 1.90 = 7.1
    7.1 / 2.9 = 2.45
    Yorumlarım Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

7. Patron iki ay önce yüklü bir hisse satacağım demişto ve sattım demişti... O kadar kısa sürede bu hisseleri muhtemelen danışıklı dövüş başka birilerine teslim etti ve o hisseler bugün satışa geliyor bence. Patron bunu bireyselmi yapmıştır yoksa tahtacı ile berabermi yapmıştır bilemiyorum ama bence bugün yekten seans başlamadan TE de gelen %5 eksi açılış bunun patronun satışı nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Patron rüçhanları özellikle satmak istiyor ki şirkete kendisi değil halk para koysun . Benim şahsi tahminim bu şekilde çünkü mal satmak isteyen hiçbir yatırımcı açıldığı saniyeden beri bir tahtaya vermez hadi onu geçtim tahtayı 5 milyon lot bekleyen ile taban yapmaz... taban ise işlem görmüyordur , işlem görmüyorsa nasıl satacaksın... hisse taban oldu ama rüçhanın fiyatı daha çok düştü yani rüçhan hisseye göre ucuz oldu şimdi patron bence rüçhanlarını millete satıyor alın bunları bedelliye katılın bana para getrin diyor bence....

yoksa elbette şirket çıkar düşer zaten çıkmıştı da ona bir şey demiyorum ama bu şekil taban olması tabanda 5 milyon lotla ben başka açıklama bulamıyorum çünkü bu senaryoda patrondan başka kazanan yok.

Eğer bu farazi tahmin ettiğim ama herhangi bir delilim olmaya operasyonda tahtacı ve patron beraber ise ne olacağını ne biteceğini bilemem, her türlü oyun kurulabilir... Ama eğer patron tahtacıdan habersiz işlem yapıyorsa tahtacı patron malını iyice *** edene bedavaya verene kadar piyasadan geri çekilip sonra patronun malı düşük fiyattan bitince yukarı vurdurabilir olması en mantıklı farazi ve hayalgücüne dayalı senaryo gibi geliyor bana...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,380
    mantıklı tebrikler

Alıntı Originally Posted by WellsFargo Yazıyı Oku
    Patron iki ay önce yüklü bir hisse satacağım demişto ve sattım demişti... O kadar kısa sürede bu hisseleri muhtemelen danışıklı dövüş başka birilerine teslim etti ve o hisseler bugün satışa geliyor bence. Patron bunu bireyselmi yapmıştır yoksa tahtacı ile berabermi yapmıştır bilemiyorum ama bence bugün yekten seans başlamadan TE de gelen %5 eksi açılış bunun patronun satışı nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Patron rüçhanları özellikle satmak istiyor ki şirkete kendisi değil halk para koysun . Benim şahsi tahminim bu şekilde çünkü mal satmak isteyen hiçbir yatırımcı açıldığı saniyeden beri bir tahtaya vermez hadi onu geçtim tahtayı 5 milyon lot bekleyen ile taban yapmaz... taban ise işlem görmüyordur , işlem görmüyorsa nasıl satacaksın... hisse taban oldu ama rüçhanın fiyatı daha çok düştü yani rüçhan hisseye göre ucuz oldu şimdi patron bence rüçhanlarını millete satıyor alın bunları bedelliye katılın bana para getrin diyor bence....

yoksa elbette şirket çıkar düşer zaten çıkmıştı da ona bir şey demiyorum ama bu şekil taban olması tabanda 5 milyon lotla ben başka açıklama bulamıyorum çünkü bu senaryoda patrondan başka kazanan yok.
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

Sayfa 206/290 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •