Sayfa 91/290 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 721 - 728 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1.  Alıntı Originally Posted by trmcleod Yazıyı Oku
    bu euro 5.80lere bile gelebilir. tl borçlarını yüksek kurdan euroya döndüler ve o zamandan beri şansları iyi gidiyor çünkü euro hep düştü. gelir tarafında kredilerin vadesine kadar muhtemelen daha fazlası döviz geliri olacağını hesap etmişlerdir diye umuyorum. ytd
    Anlaşmayı Kap a bildirdikleri tarih 03.04.2019 ama hangi kurdan yaptıklarına dair bir bilgi yok. Şirket bilanço dipnotlarında da finansman giderlerinin detayına dair bir bilgi vermiyor. Aslında bizi ilgilendiren 30.06.2019 tarihli kur, oda 6,56. Bunun altının iyi olduğunu artık biliyoruz.
    Karel dede borç sorunu vardı. Fakat satışlarını arttırarak üstesinden geldi gibi, şu andaki kurların ne demek olduğunu anladı ve fiyatı yukarı vurdu.

Katmerciler de şu andaki kurların ne demek olduğunu anlamamış gibi davranıyor. Muhakkkak anlamıştır. son 2,5 aydır hızlı çıktım biraz yavaşlıyayım ve düzelteyim diye duruyor sanki. Nereye kadar düzeltir, oda kurların oynaklığıyla senkronize heralde.

Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by 116050 Yazıyı Oku
    "Sermaye artırımı kapsamında elde edilen fonun şirketin finansallarının açıklanmasını takiben
    30.06.2019 itibariyle kullanım yerleri ise aşağıdaki şekilde gerçekleşmiştir.
    - 25-30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşen işlemlerde 6.303.724 TL mahsuben,
    7.791.742,40 TL nakit girişi sağlanmıştır.
    - Bu süreçte sağlanan 7.791.742,40 TL nakit ile 30.06.2019 tarihi itibariyle fon kullanım
    raporunda belirtilen söz konusu yerlere ilişkin herhangi bir kullanım yapılmamıştır."

Dünkü Kap a yollanan açıklama.

Yani 36 mln TL. 30.06.2019 bilançosuna girmediği için Nakit - 59,7 mly TL. Özkaynak - 81,2 mly TL. gözükmüş. Olması gereken Nakit- 95,7 mly TL. Özkaynak- 117,2 mly TL. dir. Sermaye arttırımını 30.06.2019 da bitiremedikleri için Bilanço 36 mly TL. küçük gözükmüş. Yani şu anda görünen PD/DD 2,2 değil 1,6 dır.

30.06.2019 tarihi itibariyle yaklaşık 500 mly TL döviz borcu var. Ortalama % 8 Faizi olan 6,56 kur ile. 2 Sene anapara ödemesi yapmayacağı için yıllık ödeyeceği faiz 40 mly TL. 6,56 kur ile. Faizler 3 er aylık yada 6 şar aylık dönemlerdir heralde.
    30.06.2019 da ne kadar kur farkı ne kadar faiz ödediği dipnotlarda belirtilmediği için net birşey söylenemiyor.

Kur eğer 6,56 nın üzerine çıkmaz ise durum iyi gibi. Eğer 6,56 nın altında kalırsa hem ödeyeceği faiz düşecek hem de kur farkı geliri yazacak. Ne kadar düşerse o kadar çok.

Bu şirketle ilgili benim en önemli gördüğüm mevzu ; Savunma Sanayi Başkanlığının, bu seneki Ürünler Kataloğuna 11 adet ürün sokmuş olmasıdır.

Temennimiz Euro nun 6,56 nın altında kalması ve hatta mümkünse 6,00 ın biraz altına sarkmasıdır.

3/7 Eylül de Rusya da 11/12 Eylül de de İngiltere de fuarlara katılacak.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    dostum o yazan ellerine kurban olsun furkan sen kendini yorup yazıyorsun ama temelde de teknikte de son 2 yıldır hüsran yaşattı yatırımcısına bunlar dürüst değil 201 7 mi 2018 mi bilmiyorum furkan katmerci önüne gelen basın yayyın sosyal medya ortamlarında şirketimizin kur riski yok gelirlerimizin çogu ihracatt oludugnu söylemişti şirket özkaynakalrıyla byümedi yeni ürünleri argesi vs kısacası savunma alanında yaptıgı her iş için kredi kullanıp büyümeye giriştiler 2012 de kota açılmış o zmanki türkiyeyle şimdiki türkiye çok fark var arada kur sabit faizler düşük iyi değerlendiremedi bu geçen zamanı ve borçlar birike birike kur atagından dolayıda kitlendi şirket ve batıcakken borç yapılandırdı bedelli yaptı batışını ileri atttı 2 yıl ödemesiz toplam 8yıla yaydı borçlarını bu zmanı değerlendiremezz gerekn karlılıgı sağlayamazlarsa savunma alanı dışındaki işlerinden de olucakalr inşş kurtarırlar paçayı yoksa duman olurlar teknik temel anliz kısmı işlemiyor hisseye adam piyasaya oynuyor gelen ky yı tokatlıyor günde 8 10 kademeden mal çakıp süründürüp geri toplamanın derdinde elden çıkardıgı lotların bu yüzden kurumsallık ön planda olmalı sıradan aile merdiven altı firma odundan çıkmalı borç yapılandırrılmasaydı eminim BAGIMSIZ DENETİM KURULUŞU anlaşmasını da yapmazdı firmayı çek etmek için bunlar ufak hesaplar peşinde hisseyi kimse övmesin inşş ky içinde oldugu zarardan kurtulur ytd

3. Sayın mstfbztk80 dostum,
    tabii ki bu tarz firmaları övmiyeceğiz. Şeffaf olmadıkları bilanço dipnotlarından belli. Ne yurtdışı satışlarını görebiliyorsunuz ne finansman giderlerinin detayını. Geçen sene başlarında farkına varmıştım firmanın. Aldığı siparişler bir önceki senenin satışlarının iki katı olunca benimde ilgimi çekti ve 10 TL den alış yaptım. 12 TL yi gördü Fakat sonra düşmeye başladı ve şirkete mail atıp birkaç soru sordum. Fakat cevap olarak divan şiiri gibi bir tekerleme yazdılar. Eğlenceli şirket diye düşünmüştüm. Bende birkaç defa 8-9 TL arası gidip gelince 8 TL den satıp çıkmak zorunda kaldım. Yani zararla kapattık Katmer sayfasını. Takibe de devam ettik mecburen. Zararlar gelmeye başlayınca uzak durdum. Yapılandırmaya gidince tekrar ilgilenmeye başladım. Çünkü Türkiye de hiçbir banka hiçbir şirkete patronların kara kaşına ve kara gözüne bakarak kredi vermez ve yapılandırma yapmaz. Muhakkak ki o patronların yurtiçinde yada yurtdışında alınan krediden daha yüksek miktarda mal varlığı yada nakit varlığı olması gerekir. Bunu bildiğimiz için dedikki bir şeyler olabilir. Fakat düşmeye devam etti. Herkesin bildiği gibi bölünmemiş haliyle 3 TL lere kadar indi. Ama tabi ki bu fiyatlardan almadık. Bir bölünsün sonra bakarız dedik. Bölünmeye yakın yükselişe geçti ve bölündükten sonra da yükseliş devam etti. Ve bölünmüş haliyle Haziran başından 1,60 TL den Temmuz sonunda 2,83 TL ye çıkıverdi.Bölünmeden önce 4 TL.de bölündükten sonra da 2 TL de alım fırsatı verdi. Bedelliye katılanlar ve bölündükten sonra alanlar para kazandılar. 1,5 Ayda iyi kazanç, ama ben almadım.

Eski fiyatla 12 TL den alanlar hala satmadılarsa ve bedelliye katılmak zorunda kaldılarsa 4,66 da, 10 TL den alanlarda 4 TL de zararlarını kurtarıyorlar. Hala bekleyen varsa tabi.

Bende fırsat kolluyorum. 1,60 - 2,83 çıkışının % 15 düzeltmesini yaptı. Bu düzeltmeyi % 30 a çıkarır mı çıkarmaz mı diye bekliyorum. Bunun içinde EURO fiyatının önemli olduğunu biliyorum. Ve kolluyorum. Bel ki o fiyattan alırım belkide bu fiyattan alırım belki de almam. Ama takibi de bırakmam.

Her zaman her senette kar yapacak bir fiyat vardır diye düşünürüm. Dileğimiz zarardaki bütün küçük yatırımcılar ve bütün büyük yatırımcılar zararlarını en kısa zamanda kurtarsınlar. Çünkü yatırımcı önemlidir, yatırımcı candır.

İyi geceler.

4.  Alıntı Originally Posted by 116050 Yazıyı Oku
    Sayın mstfbztk80 dostum,
    tabii ki bu tarz firmaları övmiyeceğiz. Şeffaf olmadıkları bilanço dipnotlarından belli. Ne yurtdışı satışlarını görebiliyorsunuz ne finansman giderlerinin detayını. Geçen sene başlarında farkına varmıştım firmanın. Aldığı siparişler bir önceki senenin satışlarının iki katı olunca benimde ilgimi çekti ve 10 TL den alış yaptım. 12 TL yi gördü Fakat sonra düşmeye başladı ve şirkete mail atıp birkaç soru sordum. Fakat cevap olarak divan şiiri gibi bir tekerleme yazdılar. Eğlenceli şirket diye düşünmüştüm. Bende birkaç defa 8-9 TL arası gidip gelince 8 TL den satıp çıkmak zorunda kaldım. Yani zararla kapattık Katmer sayfasını. Takibe de devam ettik mecburen. Zararlar gelmeye başlayınca uzak durdum. Yapılandırmaya gidince tekrar ilgilenmeye başladım. Çünkü Türkiye de hiçbir banka hiçbir şirkete patronların kara kaşına ve kara gözüne bakarak kredi vermez ve yapılandırma yapmaz. Muhakkak ki o patronların yurtiçinde yada yurtdışında alınan krediden daha yüksek miktarda mal varlığı yada nakit varlığı olması gerekir. Bunu bildiğimiz için dedikki bir şeyler olabilir. Fakat düşmeye devam etti. Herkesin bildiği gibi bölünmemiş haliyle 3 TL lere kadar indi. Ama tabi ki bu fiyatlardan almadık. Bir bölünsün sonra bakarız dedik. Bölünmeye yakın yükselişe geçti ve bölündükten sonra da yükseliş devam etti. Ve bölünmüş haliyle Haziran başından 1,60 TL den Temmuz sonunda 2,83 TL ye çıkıverdi.Bölünmeden önce 4 TL.de bölündükten sonra da 2 TL de alım fırsatı verdi. Bedelliye katılanlar ve bölündükten sonra alanlar para kazandılar. 1,5 Ayda iyi kazanç, ama ben almadım.

Eski fiyatla 12 TL den alanlar hala satmadılarsa ve bedelliye katılmak zorunda kaldılarsa 4,66 da, 10 TL den alanlarda 4 TL de zararlarını kurtarıyorlar. Hala bekleyen varsa tabi.

Bende fırsat kolluyorum. 1,60 - 2,83 çıkışının % 15 düzeltmesini yaptı. Bu düzeltmeyi % 30 a çıkarır mı çıkarmaz mı diye bekliyorum. Bunun içinde EURO fiyatının önemli olduğunu biliyorum. Ve kolluyorum. Bel ki o fiyattan alırım belkide bu fiyattan alırım belki de almam. Ama takibi de bırakmam.

Her zaman her senette kar yapacak bir fiyat vardır diye düşünürüm. Dileğimiz zarardaki bütün küçük yatırımcılar ve bütün büyük yatırımcılar zararlarını en kısa zamanda kurtarsınlar. Çünkü yatırımcı önemlidir, yatırımcı candır.

İyi geceler.
    Sermaye artirimdan sonra piyasada kac lot vardir arkadaslar? Son üç gündür yaklasik yirmi lot el değiştirdi. Kim alıp kim satıyor acaba ?

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Borçları euro cinsinden ,ve artık şükür çok fazla firma zırhlı araç üretiyor yani rekabet etmesi zor ,BMC,OTOKAR,TÜMOSAN
    bu borç batagında ve zarar yazdığında bile milyonlarca yönetim gideri şirket in hissesini 1,5 tl ye bile almam seneye bugün bakalım fiyata kim haklı çıkacak.Y T Değildir

Alıntı Originally Posted by transmisyon Yazıyı Oku
    Borçları euro cinsinden ,ve artık şükür çok fazla firma zırhlı araç üretiyor yani rekabet etmesi zor ,BMC,OTOKAR,TÜMOSAN
    bu borç batagında ve zarar yazdığında bile milyonlarca yönetim gideri şirket in hissesini 1,5 tl ye bile almam seneye bugün bakalım fiyata kim haklı çıkacak.Y T Değildir
    Devlet şirketler gelişsin diye hepsinden de alım yapıyor ve katmerciler ikasiyla fark yaratacak diye düşünüyorum yakın zamanda yüklü miktarda ika siparişi alırsa şaşırmayın.

7. Bugün değdirirler turuncuya bence...
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

Temizlik var.

Sayfa 91/290 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •