Special Days Image
Sayfa 90/290 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 713 - 720 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1. Bu adamlar birde siyasete girdiler şirketini yönetemeyen siyasette nakadar uygundur oda ayrı bir soru

SM-J610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Arkadaşlar şirketten darbe yiyen herkes twitterdan yazsın furkan beye belki insafa gelirlerde kendilerine güvenen insanlardan helallik alırlar.

SM-J610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    Bazen kızamamk mümkün değil oyunu kurallarına göre oynayın ..
    Başarınızı kafanız değil dayanma gücünüz sonucu belirler. Borsada kazanmak için birinci kural korkmamaktır. Peter Lynch..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    https://postimg.cc/ZWnyrwHk

Bakın bu yukarıdaki grafiği senedin 2,83 bandında yazdım sırf millet yem olmasın diye yazdım buralardan trade yapan yapsın diye adamın birisi özele mesaj atmış sen ky nin elindeki malı neden satrrıyorsun diye....

https://postimg.cc/FfrhpSh9

Bu grafikte şimdi ki hali bakın bakalım fiyatlar nerden dönmüş emimin ki 2,80 lerden mal alan olmuştur şimdi dert yanıyır tamam şirket sahiplerinin niyeti de belli uzunculara da lafımız yok ama söverek hırs yaparak kim para kazanmış beddua ederek yatrırım mı yapacaz lafımı üzerine alınacak kendini biliyor daha buraya yorum yapmak yok sevdiğimiz 1-2 arkadaş yazıyor diye geliyorum buraya yoksa umurumda olmaz
    Başarınızı kafanız değil dayanma gücünüz sonucu belirler. Borsada kazanmak için birinci kural korkmamaktır. Peter Lynch..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    bu da son 2 günün açığı sırf bir arkadaş rica etti diye atıyorum bana özelden mesaj atan adam sende bak teknik yok takas yok açık nedir bilmez sonra afedersin b..k atar alın sizin olsun bu tahta yani şuraya yazdığıma yazacağıma pişman etti beni

https://postimg.cc/LYB93V16

6.  Alıntı Originally Posted by brokers Yazıyı Oku
    bu da son 2 günün açığı sırf bir arkadaş rica etti diye atıyorum bana özelden mesaj atan adam sende bak teknik yok takas yok açık nedir bilmez sonra afedersin b..k atar alın sizin olsun bu tahta yani şuraya yazdığıma yazacağıma pişman etti beni

https://postimg.cc/LYB93V16
    Sn.Brokers hocam, zaten amacı da bu bazılarının...

"15 lira iken pohpohlayanlar" ile "dipteyken korkutanlar, yükseliş tezlerimizi yıldırarak susturanlar" aynı amaca hizmet ediyorlar... Temel veya teknik gerekçe sunsalar içim yanmayacak...

Biz sizi seviyoruz, lütfen devam edin yazmaya... Saygılar...
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

7. "Sermaye artırımı kapsamında elde edilen fonun şirketin finansallarının açıklanmasını takiben
    30.06.2019 itibariyle kullanım yerleri ise aşağıdaki şekilde gerçekleşmiştir.
    - 25-30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşen işlemlerde 6.303.724 TL mahsuben,
    7.791.742,40 TL nakit girişi sağlanmıştır.
    - Bu süreçte sağlanan 7.791.742,40 TL nakit ile 30.06.2019 tarihi itibariyle fon kullanım
    raporunda belirtilen söz konusu yerlere ilişkin herhangi bir kullanım yapılmamıştır."

Dünkü Kap a yollanan açıklama.

Yani 36 mln TL. 30.06.2019 bilançosuna girmediği için Nakit - 59,7 mly TL. Özkaynak - 81,2 mly TL. gözükmüş. Olması gereken Nakit- 95,7 mly TL. Özkaynak- 117,2 mly TL. dir. Sermaye arttırımını 30.06.2019 da bitiremedikleri için Bilanço 36 mly TL. küçük gözükmüş. Yani şu anda görünen PD/DD 2,2 değil 1,6 dır.

30.06.2019 tarihi itibariyle yaklaşık 500 mly TL döviz borcu var. Ortalama % 8 Faizi olan 6,56 kur ile. 2 Sene anapara ödemesi yapmayacağı için yıllık ödeyeceği faiz 40 mly TL. 6,56 kur ile. Faizler 3 er aylık yada 6 şar aylık dönemlerdir heralde.
    30.06.2019 da ne kadar kur farkı ne kadar faiz ödediği dipnotlarda belirtilmediği için net birşey söylenemiyor.

Kur eğer 6,56 nın üzerine çıkmaz ise durum iyi gibi. Eğer 6,56 nın altında kalırsa hem ödeyeceği faiz düşecek hem de kur farkı geliri yazacak. Ne kadar düşerse o kadar çok.

Bu şirketle ilgili benim en önemli gördüğüm mevzu ; Savunma Sanayi Başkanlığının, bu seneki Ürünler Kataloğuna 11 adet ürün sokmuş olmasıdır.

Temennimiz Euro nun 6,56 nın altında kalması ve hatta mümkünse 6,00 ın biraz altına sarkmasıdır.

3/7 Eylül de Rusya da 11/12 Eylül de de İngiltere de fuarlara katılacak.

Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by 116050 Yazıyı Oku
    "Sermaye artırımı kapsamında elde edilen fonun şirketin finansallarının açıklanmasını takiben
    30.06.2019 itibariyle kullanım yerleri ise aşağıdaki şekilde gerçekleşmiştir.
    - 25-30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşen işlemlerde 6.303.724 TL mahsuben,
    7.791.742,40 TL nakit girişi sağlanmıştır.
    - Bu süreçte sağlanan 7.791.742,40 TL nakit ile 30.06.2019 tarihi itibariyle fon kullanım
    raporunda belirtilen söz konusu yerlere ilişkin herhangi bir kullanım yapılmamıştır."

Dünkü Kap a yollanan açıklama.

Yani 36 mln TL. 30.06.2019 bilançosuna girmediği için Nakit - 59,7 mly TL. Özkaynak - 81,2 mly TL. gözükmüş. Olması gereken Nakit- 95,7 mly TL. Özkaynak- 117,2 mly TL. dir. Sermaye arttırımını 30.06.2019 da bitiremedikleri için Bilanço 36 mly TL. küçük gözükmüş. Yani şu anda görünen PD/DD 2,2 değil 1,6 dır.

30.06.2019 tarihi itibariyle yaklaşık 500 mly TL döviz borcu var. Ortalama % 8 Faizi olan 6,56 kur ile. 2 Sene anapara ödemesi yapmayacağı için yıllık ödeyeceği faiz 40 mly TL. 6,56 kur ile. Faizler 3 er aylık yada 6 şar aylık dönemlerdir heralde.
    30.06.2019 da ne kadar kur farkı ne kadar faiz ödediği dipnotlarda belirtilmediği için net birşey söylenemiyor.

Kur eğer 6,56 nın üzerine çıkmaz ise durum iyi gibi. Eğer 6,56 nın altında kalırsa hem ödeyeceği faiz düşecek hem de kur farkı geliri yazacak. Ne kadar düşerse o kadar çok.

Bu şirketle ilgili benim en önemli gördüğüm mevzu ; Savunma Sanayi Başkanlığının, bu seneki Ürünler Kataloğuna 11 adet ürün sokmuş olmasıdır.

Temennimiz Euro nun 6,56 nın altında kalması ve hatta mümkünse 6,00 ın biraz altına sarkmasıdır.

3/7 Eylül de Rusya da 11/12 Eylül de de İngiltere de fuarlara katılacak.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    bu euro 5.80lere bile gelebilir. tl borçlarını yüksek kurdan euroya döndüler ve o zamandan beri şansları iyi gidiyor çünkü euro hep düştü. gelir tarafında kredilerin vadesine kadar muhtemelen daha fazlası döviz geliri olacağını hesap etmişlerdir diye umuyorum. ytd

Sayfa 90/290 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •