Sayfa 795/1001 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,353 - 6,360 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Saat kaçta verdiniz talimatı. 13 den sonra 1 gün daha valör atar.
    14.30 gibi verdim başka türlü zaten nasıl olacak ki anlamadım ist bozdum sabah hesaba 14.10 gibi geçti,yfv ya da başka bir fon alsam da 1 gün daha mı atıyor bu durumda yarın fiyatından alacak ama 2 gün repo mu yapacak yoksa 1 gün sıfır faiz mi işleyecek?

ing üzerinden yapıyorum işlemi ing 13.45 sonrası kendi ppf sini bile aldırmıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    14.30 gibi verdim başka türlü zaten nasıl olacak ki anlamadım ist bozdum sabah hesaba 14.10 gibi geçti,yfv ya da başka bir fon alsam da 1 gün daha mı atıyor bu durumda yarın fiyatından alacak ama 2 gün repo mu yapacak yoksa 1 gün sıfır faiz mi işleyecek?

ing üzerinden yapıyorum işlemi ing 13.45 sonrası kendi ppf sini bile aldırmıyor.
    Malesef öyle olacak fonlarda sanırım 13:30'dan sonra birgün daha atıyor valör. Valörsüz fon bile alsanız 13:30'dan sonra verdiğiniz emirler bir gün sonra gerçekleşiyor. Başka bir banka yada aracı kurumla işlem yaparsanız daha rahat olur. Kendi PPF'sinin bile son alım saatinin 13:45 olması sıkıntı.
    Hep sabahtan verdiğim için emirleri valörde değerleme kısmına birşey diyemeyeceğim. Sıfır faiz kısmınıda bugün öğrendim. Fonun izahnamesinde alım satım esasları kısmı daha detaylı bilgi içeririr bir kontrol edin isterseniz.

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Malesef öyle olacak fonlarda sanırım 13:30'dan sonra birgün daha atıyor valör. Valörsüz fon bile alsanız 13:30'dan sonra verdiğiniz emirler bir gün sonra gerçekleşiyor. Başka bir banka yada aracı kurumla işlem yaparsanız daha rahat olur. Kendi PPF'sinin bile son alım saatinin 13:45 olması sıkıntı.
    evet ing bu açıdan problemli,2 gün repo yapsın en azından.iş bankası nasıl bilginiz var mı orda da hesabım var ama günlük tl vadelisi olmadığı için kullanmadım fonlar için.

4.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    evet ing bu açıdan problemli,2 gün repo yapsın en azından.iş bankası nasıl bilginiz var mı orda da hesabım var ama günlük tl vadelisi olmadığı için kullanmadım fonlar için.
    İşbankasının kendi fonunu 17'ye kadar alabilirsiniz. Fakat valörde repo oranı çok düşük ben denemek için almıştım bir kere %8'di ben aldığım şimdi daha da düşmüş olabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Ben böyle durumlarda ing turuncu hesaba atıyorum parayı %18den 1 gün bekliyor ertesi gün 13.30dan önce fonu alıyorum. Katılım fonlarında repo olmuyormuş önceki sayfalarda Sn. sadecegrafik de söylemişti. Yfv aldıysanız paranız 2 gün boşta bekleyecek

6.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Ben böyle durumlarda ing turuncu hesaba atıyorum parayı %18den 1 gün bekliyor ertesi gün 13.30dan önce fonu alıyorum. Katılım fonlarında repo olmuyormuş önceki sayfalarda Sn. sadecegrafik de söylemişti. Yfv aldıysanız paranız 2 gün boşta bekleyecek
    bak şimdi buna kızdım...2 gün gitti desene.fon iptali bu saatte olur mu peki? telafi eder yfv umarım, Sn. sadecegrafik bilgisi dikkatimden kaçmış, her seferinde yeni bir şey öğreniyorum.

Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    bak şimdi buna kızdım...2 gün gitti desene.fon iptali bu saatte olur mu peki? telafi eder yfv umarım, Sn. sadecegrafik bilgisi dikkatimden kaçmış, her seferinde yeni bir şey öğreniyorum.
    Olmaz gecmis olsun

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bunu bilmiyordum. Aracı kurumda yapıyorum işlemleri fon alım talimatı verdiğimde istediğim fonda değerleniyor valör sonuna kadar. Bu durumda katılım fonu alış talimatı verirsem eksiye mi düşecek bakiyem acaba ?
    Eksiye niye düşsün ! Sadece 1 gün sıfır faiz ( eğer emri Cuma verirseniz Pazartesiye kadar 3 gün) alacak.

Sayfa 795/1001 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •