Sayfa 102/1001 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 809 - 816 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Fiba portföyün instagramı lazım portföy şirketimiz ilgileniyor fonlarla diyecek şimdi banka
    En iyisi önerileri mail yoluyla bildirin.
    http://www.fibaportfoy.com.tr/iletisim.aspx

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    En iyisi önerileri mail yoluyla bildirin.
    http://www.fibaportfoy.com.tr/iletisim.aspx
    Buna da olmaz diyemem herhalde

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Fiba portföyün instagramı lazım portföy şirketimiz ilgileniyor fonlarla diyecek şimdi banka
    Yok bankadan aldığımız için onlar ilgileniyor, şirket den almıyoruz ya.

4.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    piyasanın işleyişi normalde şu şekil , bu işin merkezlerindeki has alan satan , hurda altın alan yerlerde 18 ayarlık altınını ( 750 milyem ) 0.730 gibi alabilirler... 14 ( 585 ) ayarı da 570 gibi... ama üstünde taş falan varsa onu düşerler... yani hangi kuyumcuya gittiğin çok önemli... has altın fiyatına bakıcan... alım satım marjını da açar hemen altıncılar volatilite arttığında ... ona da dikkat etmen lazım.... kaçtan alıyor ki kuyumcu burada satmak istiyorsun ?
     Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    22 ayar benim bilezikler 223 den veriyorum.. Alanda kazansın.. Kuyumcu en az 228 den verir satışı.. Kuyumcunun kaçtan aldığını bilmiyorum, ilgilenmiyorum da
    Arbitraj fırsatı mı var Peki ama neden böyle bir fırsat oluşuyor?
    Bankadan gram almak daha kolay geliyor....
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Arbitraj fırsatı mı var Peki ama neden böyle bir fırsat oluşuyor?
    Bankadan gram almak daha kolay geliyor....
    Kuyumcu dükkan kirası vs güncel fiyata en az 5 lira koyar.. Ben koymuyorum

6. Sallamıyorum...

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    İyi noktadan alırsan GRAM ALTIN fonları USD yi evire çevire ezer!

Geçtiğimiz 10 senede DOW ve NASDAQ tabanlı USD hisse senedi fonları çok iyi getirdi. Fakat onları artık alırsan trene en son binen olursun. 2019 yazından itibaren yavaş yavaş ABD borsalarında çöküş başlayacak.

Tek çare kısıtlı olan ürünler: fiziksel ALTIN, GÜMÜŞ, PLATİN... Bunların dışındaki yatırımlar önümüzdeki 4 sene çok büyük ihtimalle zarar ettirir. 2025 e kadar sağlam para zamanı!

ERKAN ÖZ ün videoları var: 2020 büyük çöküş.

Yatırımlarının en az %50 si kağıt paraya dayalı olmasın.

Basılan dijital USD EURO GBP JPY TL yavaş yavaş hiperenflasyon sürecini başlatacaktır! HİPERENFLASYON dan korunmaya bakın artık yatırım yaparken.

ABD borsalarındaki zirve trene son binenleri içine alıp uçurumdan aşağı uçacak!

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Sallamıyorum...

Altın fonu yerine dijital altın almak daha mantıklı olabilir Sn.Sadecegrafik . Dijital altın için verilen %2 civarında faiz ve fonda ödenecek %2 civarında yönetim giderini düşünürseniz %4 civarında elde edilen kazançtan bir kayıp söz konusu olacak fona yapılan yatırımda.

8. Anlayamadığım şudur, yardımcı ooabilecek varsa çok sevinirim. Ve muhtemelen son derece temel ve anlaşılabilir bir şeyi anlayamiyorum.

Şimdi. Diyelim ki sürekli ve yüksek miktarda artıya giden ve dolayısıyla gayet iyi kazandıran bir ppf edindik.

Eğer ki fonun mantığı birim kâr = o günün satış fiyatı - ilk alış fiyatı ise biz neden sürekli al sat yapalım ki?
    Yani benim bu fonu 1 yıl elimde tutmakla elde edeceğim kâr ile al sat yaparak elde edeceğim kâr aynı? Not: stopajı yok sayıyorum, ben işin temelini anlayamıyorum aslında.

Yani 15 günde veya ayda bir alım satım yaparak nasıl kâr edildiğini anlamadim bir türlü.

teşekkürler ve bilgi olarak yazayım, konuyu anlamadığım için FIL & 801 arasında riski bolüştürdüm şimdilik. (801 işe ait olduğundan, oranı daha çok )

Sayfa 102/1001 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •