Sayfa 103/1001 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 817 - 824 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. sürekli al sat yapmanı söyleyen kim? ihtiyacın olmadığı müddetçe satmana gerek yok. sadece daha yüksek oranlı getirisi olan bir fonu almak istersen al sat yaparsın.

2.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Anlayamadığım şudur, yardımcı ooabilecek varsa çok sevinirim. Ve muhtemelen son derece temel ve anlaşılabilir bir şeyi anlayamiyorum.

Şimdi. Diyelim ki sürekli ve yüksek miktarda artıya giden ve dolayısıyla gayet iyi kazandıran bir ppf edindik.

Eğer ki fonun mantığı birim kâr = o günün satış fiyatı - ilk alış fiyatı ise biz neden sürekli al sat yapalım ki?
    Yani benim bu fonu 1 yıl elimde tutmakla elde edeceğim kâr ile al sat yaparak elde edeceğim kâr aynı? Not: stopajı yok sayıyorum, ben işin temelini anlayamıyorum aslında.

Yani 15 günde veya ayda bir alım satım yaparak nasıl kâr edildiğini anlamadim bir türlü.

teşekkürler ve bilgi olarak yazayım, konuyu anlamadığım için FIL & 801 arasında riski bolüştürdüm şimdilik. (801 işe ait olduğundan, oranı daha çok )
    Al sat olayı n kolay bonoda. karıştırmışsınız siz.

3. Dijital Altın alacak olursam ancak BES alırım. Stopaj yok, yönetim ücreti nerdeyse yok... Normal fonlarda yönetim gideri yüksek. Ayrıca stopaj var. BES Altın fonlarında bu kayıplar yok.

Nereden biliyorum? 6 senedir BES teyim ve %100 ALTIN fonundayım. :-)

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Altın fonu yerine dijital altın almak daha mantıklı olabilir Sn.Sadecegrafik . Dijital altın için verilen %2 civarında faiz ve fonda ödenecek %2 civarında yönetim giderini düşünürseniz %4 civarında elde edilen kazançtan bir kayıp söz konusu olacak fona yapılan yatırımda.

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Dijital Altın alacak olursam ancak BES alırım. Stopaj yok, yönetim ücreti nerdeyse yok... Normal fonlarda yönetim gideri yüksek. Ayrıca stopaj var. BES Altın fonlarında bu kayıplar yok.

Nereden biliyorum? 6 senedir BES teyim ve %100 ALTIN fonundayım. :-)
    Sn.Sadecegrafik BES 'teki stopaj avantajından yararlanabilmek için dönem dönem fon değişimi yapılmasını gerekir. Sadece tek bir fon alıp biriktirmek bu avantajın kullanılmaması demektir. Çıkışta %5 stopaj mevcut BES'te. Ayrıca gram altın satımından stopaj kesilmiyor. Demek istediğim belli dönemlerde fon ağırlığını değer kazanacağını düşündüğünüz fonlara yapmazsanız bu avantajı tam anlamıyla kullanamazsınız. Bende 14 senedir BES'liyim. Bende Ppf'de var, altın fonuda, eurobond fonuda. Bunların yüzdelerini genelde değiştiriyorum dönem dönem. Genelde 6 fon değişim hakkımı bitirmiş oluyorum yıl biltmeden.

5. Benim BES teki toplam rakam çok büyük. %100 ALTIN Fonu ile devam edeceğim emekli olana kadar. 4 sene daha böyle devam etsin. Şimdilik çok memnunum.

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Sn.Sadecegrafik BES 'teki stopaj avantajından yararlanabilmek için dönem dönem fon değişimi yapılmasını gerekir. Sadece tek bir fon alıp biriktirmek bu avantajın kullanılmaması demektir. Çıkışta %5 stopaj mevcut BES'te. Ayrıca gram altın satımından stopaj kesilmiyor. Demek istediğim belli dönemlerde fon ağırlığını değer kazanacağını düşündüğünüz fonlara yapmazsanız bu avantajı tam anlamıyla kullanamazsınız. Bende 14 senedir BES'liyim. Bende Ppf'de var, altın fonuda, eurobond fonuda. Bunların yüzdelerini genelde değiştiriyorum dönem dönem. Genelde 6 fon değişim hakkımı bitirmiş oluyorum yıl biltmeden.

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Benim BES teki toplam rakam çok büyük. %100 ALTIN Fonu ile devam edeceğim emekli olana kadar. 4 sene daha böyle devam etsin. Şimdilik çok memnunum.
    Tabiki bu sizin yatırım kararınız. Umarım daha fazla kazanırsınız. Benim anlatmak istediğim BES'e sadece altın fonu almak için girmenin avantajı ve dezavantajlarını bilinmesi. Kolaylıkla her bankadan alınabilecek ve üstüne %2 gibi faiz kazanabilecek enstrümanın fonuna yatırım yapmak için baz aldığı enstrümandan fazla getirisi olması gerekir diye düşünmekteyim. 100K'lık yatırımda her yıl 2K ilave kazanç elde etmek varken gereksiz 1K ödemek anlamına geliyor sadece altın fonuna yapılacak yatırım.

7. Sn. admustafa,

An itibariyle % olarak BES dağılımınızı sakınca bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Bende 1.300$/ons altın fiyatının altındayken altın fonu almak mantıklı geliyordu. Tabii ki 1.350 olunca satar eurobond fon alır geçerim demiştim. Konu açılınca kararsız kaldım..
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    İyi noktadan alırsan GRAM ALTIN fonları USD yi evire çevire ezer!

Geçtiğimiz 10 senede DOW ve NASDAQ tabanlı USD hisse senedi fonları çok iyi getirdi. Fakat onları artık alırsan trene en son binen olursun. 2019 yazından itibaren yavaş yavaş ABD borsalarında çöküş başlayacak.

Tek çare kısıtlı olan ürünler: fiziksel ALTIN, GÜMÜŞ, PLATİN... Bunların dışındaki yatırımlar önümüzdeki 4 sene çok büyük ihtimalle zarar ettirir. 2025 e kadar sağlam para zamanı!

ERKAN ÖZ ün videoları var: 2020 büyük çöküş.

Yatırımlarının en az %50 si kağıt paraya dayalı olmasın.

Basılan dijital USD EURO GBP JPY TL yavaş yavaş hiperenflasyon sürecini başlatacaktır! HİPERENFLASYON dan korunmaya bakın artık yatırım yaparken.

ABD borsalarındaki zirve trene son binenleri içine alıp uçurumdan aşağı uçacak!
    Yatırımlarının en az %50 si kağıt paraya dayalı olmasın ne demek emtia mı alın diyor?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 103/1001 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •