Sayfa 18/1001 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 137 - 144 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Fonda sürekli satıp almanıza gerek yok hatta stopaj sattığınız anda kesileceği için tekrar almak istediğiniz anda daha az fon alabilirsiniz. O yüzden paraya ihtiyacınız olduğu anda veya başka bir yatırım yapacağınız anda satarsanız getirisinden daha iyi yararlanmış olursunuz.
    Sayin admustafa tesekkurler
    Tabi tabi gerek yok. Demek istedigim cumartesi ve Pazar beklemek lazim ve pazartesi istersem satarim.
    Sadece bu stopaj az kesilsini anlamadim
    Birde son deger yazmisya satarken ondan stopajmi kesiliyor?

2. Hiç unutmam 2001 deki krizde o zamanki likit fonlar (repo ağırlıklı) 3 gün art arda günlük %10 getiri getirmişti. O günlerde parayı mevduata bağlayanlar bayağı zarar etmişti. Babam dahil
    Emeği geçen herkese teşekkürler..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Sayin admustafa tesekkurler
    Tabi tabi gerek yok. Demek istedigim cumartesi ve Pazar beklemek lazim ve pazartesi istersem satarim.
    Sadece bu stopaj az kesilsini anlamadim
    Birde son deger yazmisya satarken ondan stopajmi kesiliyor?
    Şimdi Sn.Shangil. Stopaj vergidir. Söz gelimi 10000 TL'niz var 100 TL fiyattan 100 adet fon aldınız. Fon fiyatı 101 TL oldu sattınız. 10100 TL oldu satış değeri yani 100 TL kazancınız var. Fon stopaj %10 10 TL stopaj ödersiniz. Elinize net 10090 TL geçer. 10090 TL ile tekrar fon almak isterseniz 100 adet fon alamazsınız fonun fiyatı arttı . Demek istediğim bu.

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Şimdi Sn.Shangil. Stopaj vergidir. Söz gelimi 10000 TL'niz var 100 TL fiyattan 100 adet fon aldınız. Fon fiyatı 101 TL oldu sattınız. 10100 TL oldu satış değeri yani 100 TL kazancınız var. Fon stopaj %10 10 TL stopaj ödersiniz. Elinize net 10090 TL geçer. 10090 TL ile tekrar fon almak isterseniz 100 adet fon alamazsınız fonun fiyatı arttı . Demek istediğim bu.
    O yuzden lazim olan para cekmeliyiz
    Harikasin.....

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Birde sayin admustafa
    Bu son fiyat yazmistir zaten stopaj dahildir içinde ben oyle dusundum.
    Cunku stopaji ondan kesirsem faiz cok iniyor ve 19.2 civari oluyor net

6.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Birde sayin admustafa
    Bu son fiyat yazmistir zaten stopaj dahildir içinde ben oyle dusundum.
    Cunku stopaji ondan kesirsem faiz cok iniyor ve 19.2 civari oluyor net
    Stopaj fiyat içerisinde değil Sn.Shangil. Stopaj alış-satış arasındaki kazançtan kesilir. Şu an net 17-18 arasında olan mevduat faizini kazancına göre net 19 iyi bir getiridir.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Stopaj fiyat içerisinde değil Sn.Shangil. Stopaj alış-satış arasındaki kazançtan kesilir. Şu an net 17-18 arasında olan mevduat faizini kazancına göre net 19 iyi bir getiridir.
    Bu tefasta yazan bruttur o zaman demi?
    Benim net getirim sayin admustafa cok dusuktur Cunku miktar dusuk ve sadece 2 bankada hesap aca bilirim.
    Mesela 15.4 nettir !!

8.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Bu tefasta yazan bruttur o zaman demi?
    Benim net getirim sayin admustafa cok dusuktur Cunku miktar dusuk ve sadece 2 bankada hesap aca bilirim.
    Mesela 15.4 nettir !!
    Fiyatın brütü olmaz getiri brüttür diyebiliriz Sn.Shangil. Fonda stopaj alış fiyatıyla satış fiyatı farkından elde edilen kazançtan kesilir. Fonların avantajı miktar küçükte olsa büyükte olsa aynı getiriye ortak olursunuz.

Sayfa 18/1001 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •