Sayfa 225/1001 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Başka bankadan FIL yada ANL alanlar, daha sonra Fiba bankaya yada Alternatife gidip hesap açsalar ve deselerki arkadaş benim para senin fonlarda o fonları hiç uğraşmadan şu yeni açtığım sendeki hesaba tanımlayıver.Acaba olurmu?
    Yoksa eski bankadan sat, yeni hesaba eft yap, yeni hesaptan gene al uzun iş.

2.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    TI1 yöneticileri FIL yöneticilerinden biraz ders almalı Bir türlü yükselemedi getirisi. Ben de bugün komple FIL'e geçtim artık.
    Mevduat zorunluluğu geldikten sonra toparlayamadılar malesef. Yıllık getiride 2.sıradayken 4. sıraya düştüler ve böyle giderse daha da düşecekler.

3.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    İşte bende onu diyorum hep 100 liradan hesaplıyor uzun süre tutmak bileşik getirisini düşürüyor o zaman.
    Valla mantık getiriyi de ana paraya ekleyip, oluşan yeni meblağın değerlendirilmesi gerekir diyor ama getiri hep aynı kalıyor.
    Geçen bir arkadaş FIL yöneticisi Fiba Portfoyu arayıp bişeyler sormuştu, keşke şu çok merak edilen konuyu da sorsaydı.
    Kaç senedir aynı konu konuşulup duruyor bir çözüme kavuşturamadık.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Başka bankadan FIL yada ANL alanlar, daha sonra Fiba bankaya yada Alternatife gidip hesap açsalar ve deselerki arkadaş benim para senin fonlarda o fonları hiç uğraşmadan şu yeni açtığım sendeki hesaba tanımlayıver.Acaba olurmu?
    Yoksa eski bankadan sat, yeni hesaba eft yap, yeni hesaptan gene al uzun iş.
    Hisse senedinde virman yapılabiliyor başka hesaplara ama fonlar için yapılıyor mu bilmiyorum

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Hisse senedinde virman yapılabiliyor başka hesaplara ama fonlar için yapılıyor mu bilmiyorum
    Evet adı da fon virman ya da fon EFT'si olur belki.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Valla mantık getiriyi de ana paraya ekleyip, oluşan yeni meblağın değerlendirilmesi gerekir diyor ama getiri hep aynı kalıyor.
    Geçen bir arkadaş FIL yöneticisi Fiba Portfoyu arayıp bişeyler sormuştu, keşke şu çok merak edilen konuyu da sorsaydı.
    Kaç senedir aynı konu konuşulup duruyor bir çözüme kavuşturamadık.
    Emtiadan örnek verelim. Gram altın 250 TL diyelim 1000 gram aldınız. 300 TL oldu gram altın sattınız. Getirinizi nasıl hesaplarsınız Sn.myfinans

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Emtiadan örnek verelim. Gram altın 250 TL diyelim 1000 gram aldınız. 300 TL oldu gram altın sattınız. Getirinizi nasıl hesaplarsınız Sn.myfinans
    Kuyumcuya sorarım

Şaka bir yana, benim merak ettiğim şu, fona hiç giriş çıkış olmadığını farzetsek fon yönetimi her gün 100 birimi mi nemalandırıyor yoksa ertesi gün getiriyi de ana paraya ekleyip 101 birimi mi nemalandırıyor?

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kuyumcuya sorarım

Şaka bir yana, benim merak ettiğim şu, fona hiç giriş çıkış olmadığını farzetsek fon yönetimi her gün 100 birimi mi nemalandırıyor yoksa ertesi gün getiriyi de ana paraya ekleyip 101 birimi mi nemalandırıyor?
    O zaman şöyle soralım soruyu 250 TL'den aldığınız gram altın bir gün sonra 251 TL oldu ve bir sonraki gün gram altın 253 TL olduğunda 251 TL'niz 253 TL olmuyor mu ? Burdan bir sonuç çıkarabildiniz mi ?

Sayfa 225/1001 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •