Sayfa 259/1001 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359759 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Fil mk 24,52

2. Haftalık bazda 25 mk üzerine oturan ppf yok henüz.. Ama ANL ve FIL iyi gidiyor 24,50 altına düşmediler.
    Borçlanma Araçlarında da Okt 26 mk üzeri gidiyor haftalık ve aylık bazda.

3. ANL fonunu Akbank fonları arasında göremedim. Mobilden ALE gözüküyor ama ANL yok. Nerden alabiliriz?

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Pıfff FİL, ANL'nin altında kalmaya başladı her gün.

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    anlamadığım bir şey var arkadaşlar. neden bütün fonlar tefaşta işlem görmüyor. özellikle para piyasası fonlarında tefaşta işlem gören, sadece bir kaç tane fon var. burada isteyen banka fonunu tefaşa açıp istemeyen de tefaş işlemlerine kapalı şekilde kendileri mi tercih yapıyorlar. keşke tüm foonlara tefaştan ulaşılabilse. zaten tefaşın amacı da bu değil miydi? bütün fonlara tek bir platformdan ulaşılamıyor ki.
    Çok asap bozucu. Devlet Tefaş'ı sırf bu yüzden kurdu. Fonlara herkes her yerden ulaşabilsin diye düzenledi bu oluşumu. Ancak kağıt üstünde kalmış resmen, likitlerin %80'İ işlem görmüyor. Bir şekilde mevzuatta açık bırakmış, isteyen katılmasın şeklinde. Bankalar da fonların alınması için kendinden hesap açılsın diye cinlik yapıyorlar. Ben durumu, BDDK', Cimer vs. gibi kurumlara yazdım bir kaç kere. Devlet bir yandan TL'de kalınmasını isterken, bir yandan bu uygulama tuhaf. Bence siz de yazın.
    Bir de işin ticari yönü var aslında. hala tefaş üzerinden fon erişimi yapan yatırımcı %10'ları bulmuyormuş. Bu da kurumalra tefaşa açması yönünde baskı yapmıyor pek doğal olarak. Çogunlukla ortalama yatırımcı, hangi bankada hesap varsa, tıklayıp o bankanın likitini alıyor. Bu yüzden iş ziraat vs. gibi likitlerin portföy büyüklüğü fazla hala.
    Oysa teoride tefaş çok yaygın ve etkin olsa idi, fonlar arası rekabet artacak, getiriler bir tık yükselebilecekti. Ancak devlet tam tersi fonu kurumu yerine tefaştan alana saati düşük tutuyor, bloke koyuyor %20, zorluklar çıkarıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bu sabah baktim excelden notlarima .24.45in i getirisi ile 10 gun onceki 24.62nin getirisi i ayni olmus ..burdanda bilesik faiz oldugunu ispat ettik.tersten soylersek 24.62 nin getirisi ile 24.45 in getiri ayni oldu.
    Sn.r.lucas şöyle bir çalışma yapabilir misiniz acaba? Aynı bakiye ile başlayıp FIL'in günlük oranlarıyla günlük vadeli yapsaydınız. 10 günlük süre için fonda ve mevduatta bakiyeler ne durumda olurdu acaba ? Sonucu merakla bekliyoruz olmadı bilgisayar başına geçince yarın ben yapayım

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Sn.r.lucas şöyle bir çalışma yapabilir misiniz acaba? Aynı bakiye ile başlayıp FIL'in günlük oranlarıyla günlük vadeli yapsaydınız. 10 günlük süre için fonda ve mevduatta bakiyeler ne durumda olurdu acaba ? Sonucu merakla bekliyoruz olmadı bilgisayar başına geçince yarın ben yapayım
    Aynı olurdu, boşuna kendini yoracaksın anlaşılan hala ikna olamadın.

8.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Aynı olurdu, boşuna kendini yoracaksın anlaşılan hala ikna olamadın.
    Canı sıkılıyor insanın bilgisayar başına geçince Sn.memorex aklına gelen sorulara cevap bulması lazım

Sayfa 259/1001 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •