Sayfa 277/1001 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam adet de girse sayı da girse farketmiyor. Tefaş üzerinden alırsa, bazı bankalar %20 bloke koyuyor. Halkbanktan alıyorum ve koyuyor mesela Adet girmek tutar girmekten bağımsız .
    Blokeli %20 le halkbank likiti alıp ertesi gün onu da istediğim fona koyarak açtım ben mevzuyu. Bir arkadaş önermişti. Ballıbaba sanırım sağolsun
    Bunu devlet bankaları yapıyor sanırım, Burgan bugüne kadar hiç bloke koymadı bende, ayrıca adet değil miktar giriliyor alım yaparken sadece Burganda ve bakiyenin tamamı ile alım yapıyor, min. alım miktarı 1000 ve katları olduğu için 50tl altı bakiyeniz boşta kalabilir sadece şuanki fon fiyatından dolayı, onunla da başka ppf veya fon alabilir yahut repo yapabilirsiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    Bunu devlet bankaları yapıyor sanırım, Burgan bugüne kadar hiç bloke koymadı bende, ayrıca adet değil miktar giriliyor alım yaparken sadece Burganda ve bakiyenin tamamı ile alım yapıyor, min. alım miktarı 1000 ve katları olduğu için 50tl altı bakiyeniz boşta kalabilir sadece şuanki fon fiyatından dolayı, onunla da başka ppf veya fon alabilir yahut repo yapabilirsiniz.
    Yok 50 küsür lira altındaki kısmı biliyorum ondan bahsetmiyorum. Mimumum 1000 adet o da 50.5- 51 tl civarında bir şey tutuyor FİL için. ( 60 bin liralık almak isterken 48 bin liralık alıp, 12 bin lirası bloke olmuştu ) Hatta kamu kurumu olduğu için 4982 sayılı bilgi edinme kanunu kapsamında bilgi edinmek istedim. Resmi yazı ile kanun kapsamında bilgi istedim. Müşteri hizmetlerinden değil, halkbank genel müdürlükten arayıp bloke koyuyoruz ama bu bizim değil Tefaş'ın uygulaması dediler.

''Ama bunu koymayan bankalar var nasıl Tefaş'ın genel uygulaması olabilir ? ''dediğimde, yetkili, kimi bankalar, müşterilerini kızdırmamak için kendi bünyelerinde blokajı tutuyorlar dedi.

Aslında bu blokaj uygulaması t+1 , t+2 fonlar içn ( borçlanma ve hisse bazlı fonlar gibi )konulan kendi içinde mantığı olan bir şeymiş. Ancak bir şekilde ppf mevzuatta ya unutulmuş ya başka şey. Şu anda ppf'lerden de alıyorlar.

Bununla karşılaşan arkadaşlara paraların %20'sinin nemasından etkilenmemek için saat iki bucuktan sonra bankanın kendi likitinden alıp, ertesi sabah 9-10 gibi bozup yine %80'i ile almak istedikleri ppf'ye girebileceklerini söylemek isterim. Bana forumdan 'ballıbaba' nikli bir arkadaş tavsiye etmişti bu uygulamayı sağolsun. %80- kalanın %80'i vs. derken 2-3 gün içinde ful giriliyor.
    Son düzenleme : hellistheothers; 31-05-2019 saat: 21:14.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yok 50 küsür lira altındaki kısmı biliyorum ondan bahsetmiyorum. Mimumum 1000 adet o da 51 tl civarında bir şey tutuyor FİL için. ( 60 bin liralık almak isterken 48 bin liralık alıp, 12 bin lirası bloke olmuştu ) Hatta bilgi edinme kanunu kapsamında bilgi edinmek istedim. Resmi yazı ile kanun kapsamında bilgi istedim. Müşteri hizmetlerinden değil, halkbank genel müdürlükten arayıp bloke koyuyoruz ama bu bizim değil Tefaş'ın uygulaması dediler.

''Ama bunu koymayan bankalar var nasıl tefaşın genel uygulaması olabilir ? ''dediğimde, yetkili, kimi bankalar, müşterilerini kızdırmamak için kendi bünyelerinden blokajı tutuyorlar tefaşta dedi.

Aslında bu blokaj uygulaması t+1 , t+2 fonlar içn ( borçlanma ve hisse bazlı fonlar gibi )konulan kendi içinde mantığı olan bir şeymiş. Ancak bir şekilde ppf mevzuatta ya unutulmuş ya başka şey. Şu anda ppf'lerden de alıyorlar.

Bununla karşılaşan arkadaşlara paraların %20'sinin nemasından etkilenmemek için saat iki bucuktan sonra bankanın kendi likitinden alıp, ertesi sabah bozup yine %80'İ ile almak istedikleri ppf'ye girebileceklerini söylemek isterim. Bana forumdan 'ballıbaba' nikli bir arkadaş tavsiye etmişti bu uygulamayı sağolsun. %80- kalanın %80'i vs. derken 3-4 gün içinde ful giriliyor.
    Bugün çalıştığım aracı kurumun online sitesinde de %20 bloke koydu. Aynı gün valörlü işlemde neyin blokesi ben de anlamadım. Yüksek meblağlarda mağduriyet oluşturuyor. Bloke koymayan bankalar hangileri, bir araştırmak lazım.

4. Benim hesabım ziraat bankasında. Bloke yok fon alımında ilginç bir şekilde.

5. Tembellik yapmayıp iki adım yürüyüp ilgili bankada hesap açtırın. hesap işletim ücreti yok. ayrıca ücretsiz 150 bin TL ye kadar EFT imkanı var zaten. 5 dakika sürmez hesap işi. 7x24 alsat yapabilirsiniz 365 gün.

PPF leri direk kendi bankasından almadığınız sürece esnek olamazsınız.

Alıntı Originally Posted by practer Yazıyı Oku
    Bugün çalıştığım aracı kurumun online sitesinde de %20 bloke koydu. Aynı gün valörlü işlemde neyin blokesi ben de anlamadım. Yüksek meblağlarda mağduriyet oluşturuyor. Bloke koymayan bankalar hangileri, bir araştırmak lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by practer Yazıyı Oku
    Bahsettiğim sistemi uygulayın . iki buçuk civarı bloke çözülüyor, onunla aracı kurumun likitini alıp ertesi gün sbaah satın açıga cıkan nakitle tekrar istediginiz ppf'ye girin.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam adet de girse sayı da girse farketmiyor. Tefaş üzerinden alırsa, bazı bankalar %20 bloke koyuyor. Halkbanktan alıyorum ve koyuyor mesela Adet girmek tutar girmekten bağımsız .
    Blokeli %20 le halkbank likiti alıp ertesi gün onu da istediğim fona koyarak açtım ben mevzuyu. Bir arkadaş önermişti. Ballıbaba sanırım sağolsun
    Ballıbaba değil 😜

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bahsettiğim sistemi uygulayın . iki buçuk civarı bloke çözülüyor, onunla aracı kurumun likitini alıp ertesi gün sbaah satın açıga cıkan nakitle tekrar istediginiz ppf'ye girin.
    Öneri için teşekkür ederim, öyle yapacağım artık. Aynı PPF de kaldığımız sürece sorun olmaz ama Fon değişimi yapmaya kalkınca tekrar aynı döngü olacak. O yüzden iyi bir PPF de karar kılıp devam etmekte fayda var. İstikrarlı şekilde yüksek devam eden PPF için öneriniz var mı?

Sayfa 277/1001 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •