Sayfa 5/1001 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 33 - 40 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. ppflerin mevduat karşılığını nasıl hesaplıyorsunuz?

bu işten anlayan bi arkadaş varsa
    günlük en iyi veren 3 fonun aylık mevduat karşılığını hesap edip burada paylaşırsa forumdaşlar olarak faydalanmış oluruz.

2. Aynen benim de sorum budur.
    Mesela ziraat para piyasa fonu 1 tl dir atiyorum 1000 tane aldim. Bunun fiyati yarin 1.01oldu. Ben satmasam parama nasil faiz isleyecektir? Boyle alip satisa girmek istemiyorum

3.  Alıntı Originally Posted by Dadaloğlu Yazıyı Oku
    ALE bugün 0,019063
    ALE yarın. 0,019075
    24,33
    bu oranlar net mi brüt mü?

4. Netler %19 ila 20 arası oluyor.

5.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    ppflerin mevduat karşılığını nasıl hesaplıyorsunuz?

bu işten anlayan bi arkadaş varsa
    günlük en iyi veren 3 fonun aylık mevduat karşılığını hesap edip burada paylaşırsa forumdaşlar olarak faydalanmış oluruz.
    Mevduat karşılığı =(Günlük %Getiri*365*0.90)/0.85 formülünü kullanarak sizde hesaplayabilirsiniz.
    Bildiğim kadarıyla Sn.Yuji'nin bu konuda bir çalışması olacak tüm PPF'leri içeren. Sizde TEFAS'ın sitesinden veya mobil uygulamasından geçmişe dönük getirileri performanslarını rahatlıkla takip edebilirsiniz.

6. Fonların günlük getirisi % 0.054 altına düşmedikçe bugünkü en iyi mevduat oranı olan % 20,50'den fazla getirir.(Gerçi bu gün hoşgeldine % 21 verenler olmuş)
    % 0,053 mevduatla başa baş olur.Ama vade sıkıntısı olmadığından gene de mevduattan iyidir.

7. Bu günlük getirelere de tefas sitesinden ulaşabilirsiniz.
    Bende çok yeniyim fakat artık her gün mk(mevduat karşılığı) hesaplıyorum yukarıdaki formül ile.
    Aylık hesap yapmana gerek yok, tefas senin için yapıyor, sıralama filan da yapabiliyorsunuz sitede.

ONEPLUS A6010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Fonların günlük getirisi % 0.054 altına düşmedikçe bugünkü en iyi mevduat oranı olan % 20,50'den fazla getirir.(Gerçi bu gün hoşgeldine % 21 verenler olmuş)
    % 0,053 mevduatla başa baş olur.Ama vade sıkıntısı olmadığından gene de mevduattan iyidir.
    Bugün 0.5 puanlık kıpırdanma oldu. MB bankasının 1.5 puanlık hamlesinden 10 gün sonra .

Sayfa 5/1001 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •