Sayfa 6/1001 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 41 - 48 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. https://www.tefas.gov.tr/FonKarsilastirma.aspx
    Bu sitede fon türünü "para piyasası şemsiye fonları" seçtikten sonra getiri kıyası yapabilirsin. Belirledigin fonun içine girerek neye ne oranda yatırım yaptığını ve günlük getirisini görebilirsin.

ONEPLUS A6010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Fonların günlük getirisi % 0.054 altına düşmedikçe bugünkü en iyi mevduat oranı olan % 20,50'den fazla getirir.(Gerçi bu gün hoşgeldine % 21 verenler olmuş)
    % 0,053 mevduatla başa baş olur.Ama vade sıkıntısı olmadığından gene de mevduattan iyidir.
    Fonu aldim ne zaman sattigim onemlimi karda? Hiç satmasam ne olur mesela 2 ay boyu?

3.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    bu oranlar net mi brüt mü?
    oranlar bruttur %10 stopaj dusulecek
    Mk bulmak icin bir oncekifiati bir sonraki fiata bolup cikani 365x0.90:0.85=Brut MK cikar

4.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Fonu aldim ne zaman sattigim onemlimi karda? Hiç satmasam ne olur mesela 2 ay boyu?
    hergun getirisi isler getirisi bilesik degildir.
    Bugun itibariyle 32 gun mevduat 21. Fonlar 23
    2 puan onde

5. Yuji arkadasimiz gunluk 3 fonun mk getiri tablosunu veryor
     Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    ppflerin mevduat karşılığını nasıl hesaplıyorsunuz?

bu işten anlayan bi arkadaş varsa
    günlük en iyi veren 3 fonun aylık mevduat karşılığını hesap edip burada paylaşırsa forumdaşlar olarak faydalanmış oluruz.

6.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    İsterseniz hiç satmayın dursun sorun yok.
    Ama aldığınız fonun günlük getirisini mutlaka takip edin.Aldım koydum kenara unutayım olmaz.Bir bakarsınız getiriler düşmüş.O zaman başka yere geçmek lazım.
    Ölçü bugün için günlük 0,054 ve üstü olmalı.

7. tefa gunlugu yuvarliyor gercek getiriyi bir onceki ve bir sonraki fiatibolup bulabilirsiniz tefasinki yaniltir
    Tefas genelde 0.06 der ama esas oran 0.059512 gibidir
     Alıntı Originally Posted by Hia Yazıyı Oku
    Bu günlük getirelere de tefas sitesinden ulaşabilirsiniz.
    Bende çok yeniyim fakat artık her gün mk(mevduat karşılığı) hesaplıyorum yukarıdaki formül ile.
    Aylık hesap yapmana gerek yok, tefas senin için yapıyor, sıralama filan da yapabiliyorsunuz sitede.

ONEPLUS A6010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Yanlis hesaplamissiniz ale.bugun mk.20.28 UOTE=Dadaloğlu;3351413]ALE Akportföy ppf 24,33[/QUOTE]

Sayfa 6/1001 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •