Sayfa 619/1001 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    6. Aydan sonra oran 23,75 olur %10 stopaj avantajı gider.
    Gerçi bu gidişle 6 ay sonra 23,75'te süper birşey olmuş olabilir

2. İst mk %25.87

3. Kendi kendime beyin cimanstiği yapıyorum.

BES'te %30 kadar PPF taşıyordum. Aylık getirisi çakılmış haliyle ve çakılmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Son bir yıllık getirisi de %25.23 (MK karşılığı değil). Yani tertemiz de kazandırmış aslında. Ama işte BES gibi uzun soluklu bir yapıda PPF kadar risksiz bir enstrüman tutmak da saçma geliyor.

PPF'leri Avrobono'ya mı çevirsem, altına mı çevirsem yoksa yurtdışı borsası mı yapsam bilemedim.

- Bugün MB radikal bir faiz inidirimi yaparsa Dolar yükselebilir o zaman avrobonolar prim yapabilir. Ama Dolar yükselmeye de bilir. Son bir aydır kötü haber üstüne kötü haber geldi, faiz indirimi tüm piyasalarda fiyatlandı ama Dolar kıpırdamadı. Dolar faiz indirimi ve olası parasal genişleme haberleri sebebiyle genel olarak güçsüz. Avro'ya ise zerrece güvenim yok zaten.

- Altın fonları fena değil aslında. FED faiz indirirse bu altına yarayabilir. Ama tersi de olduğu olmuş geçmişte. Gerçi altının son rallisi ile sanırım faiz inidirimi fiyatlandı. İndirim gerçekleştiğinde altın düşebilir.

- Yabancı borsalar şu an mantıklı geliyor bana da alayı aşırı primli. "Resesyon olacak mı" demiyor insanlar "resesyon ne zaman olacak" diyorlar. Hatta bazılarına göre Amerika çoktan resesyona girmiş durumda. (Faiz eğrisinin terse dönmesi falan filan). Bu da S&P500'ü %30 - %50 çökertebilir bir hafta içinde.

Kafalar karışık.

4.  Alıntı Originally Posted by karkacxx Yazıyı Oku
    Kendi kendime beyin cimanstiği yapıyorum.

BES'te %30 kadar PPF taşıyordum. Aylık getirisi çakılmış haliyle ve çakılmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Son bir yıllık getirisi de %25.23 (MK karşılığı değil). Yani tertemiz de kazandırmış aslında. Ama işte BES gibi uzun soluklu bir yapıda PPF kadar risksiz bir enstrüman tutmak da saçma geliyor.

PPF'leri Avrobono'ya mı çevirsem, altına mı çevirsem yoksa yurtdışı borsası mı yapsam bilemedim.

- Bugün MB radikal bir faiz inidirimi yaparsa Dolar yükselebilir o zaman avrobonolar prim yapabilir. Ama Dolar yükselmeye de bilir. Son bir aydır kötü haber üstüne kötü haber geldi, faiz indirimi tüm piyasalarda fiyatlandı ama Dolar kıpırdamadı. Dolar faiz indirimi ve olası parasal genişleme haberleri sebebiyle genel olarak güçsüz. Avro'ya ise zerrece güvenim yok zaten.

- Altın fonları fena değil aslında. FED faiz indirirse bu altına yarayabilir. Ama tersi de olduğu olmuş geçmişte. Gerçi altının son rallisi ile sanırım faiz inidirimi fiyatlandı. İndirim gerçekleştiğinde altın düşebilir.

- Yabancı borsalar şu an mantıklı geliyor bana da alayı aşırı primli. "Resesyon olacak mı" demiyor insanlar "resesyon ne zaman olacak" diyorlar. Hatta bazılarına göre Amerika çoktan resesyona girmiş durumda. (Faiz eğrisinin terse dönmesi falan filan). Bu da S&P500'ü %30 - %50 çökertebilir bir hafta içinde.

Kafalar karışık.
    üstad BES hisse ağırlığını bu aralar azalt...ekim kasım tekrar bak ve yükselt.
    daha düşük riskli seçenekleri arttır. sepet yap, ara ara piyasaya göre yön ver...en güzeli budur BES dağılımı için. orta ve uzun vadeli düşünüp hareket etmek en iyisi BES pörtföyü için.

5. Yüksek faiz indirimi IST gibi Özel Sektör Tahvili Fonlarına nasıl yansır?

6.  Alıntı Originally Posted by practer Yazıyı Oku
    Yüksek faiz indirimi IST gibi Özel Sektör Tahvili Fonlarına nasıl yansır?
    Yüksek faiz indirimi tahvil faizlerinde düşüşe yol açarsa olumlu yansır.
    Bugün Bist repo %24 seviyelerinde takasbank ise %22,55 seviyesinde...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. faiz 425 indi,artık tek 1 dolar satmam.

8.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    faiz 425 indi,artık tek 1 dolar satmam.
    Dolar tepki bile vermedi indirime birde FED indirimi gelirse dolar zarar yazabilir

Sayfa 619/1001 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •