Sayfa 866/1001 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,921 - 6,928 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Muhafazakar derken ustad?? Dincimi
    Ahahaha değil ya
    Fazla risk almayan demek istedim

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Ne tür bir fon düşünüyorsunuz sn.ozbek. Şu an popüler olan 3 fon YFV, GPG ve TCD
    Kaybettirmeyen,çok kazandıracak fon arıyorum,
    işi bilmeyince ,başkatürlü bir cevap aklıma gelmedi.

3. GPG günü tahminen yüzde 0,42 değer artışı ile 1,2519 seviyesinde tamamladı

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    arkadaşlar, kap sayfasındaki iletişim bilgilerinden tacirler portföye ulaşıp değişken fonla ilgili veysel beyle görüştüm. kendisine bu fonun mayıs ayına kadar yerinde sayıp sonrasında uçuşa geçmesinin nedenini sordum. cevap olarak ise yılbaşında yapılan yönetici değişikliklerinin ardından tacirler portföyün fonlarla ilgil farklı sıtratejik kararlar aldığını, bu kapsamda değişken fonun sıradan değişken fonlardan çok daha farklı bir vizyonla yola çıktığını, hisse seçiminde endeks takibi yapan hisselerden ziyade yapılan analizlerle tesbit edilen orta vadeli yükseliş kanallarına giren hisselere (örnek pegasus gibi) ağırlık verdiklerini, bu durumun da bu hisseleri sonsuza kadar portföyde tutacakları anlamına gelmeyeceğini, hissede yükselişin bitmek üzere olduğuna dair analizler sonucu tesbitler yapıldığında ilgili hisselerin tamamen de elden çıkarılabileceğini, ayrıca bu fonu doğrudan hisse fon gibi düşünmemek gerektiğini, fon tüzüğünde hisse oranının şartlara göre yüzde yüze çıkabileceği gibi yüzde sıfır da olabileceğini, ayrıca mayıs ayında altın onz 1320 dolara geldiğinde altın pozisyonu da alındığını ve bunların halen korunduğunu, dolayısıyla da bu fonu alırken hisse fondan ziyade her şartı göz önünde bulunduran değişken bir fon olduğunu unutmamak gerektiğini, günlük ve haftalık bazda düşüşler yaşansa da özellikle 6 ay gibi vadelere bakarak değerlendirme yapıldığında kesin olmamakla birlikte en kötü şartlarda mevduğatın çok çok üzerinde getirilerin yakalanmasının oldukça yüksek ihtimal olduğunu ve sonuç olarak "ben paramı gerçekten aktif olarak yönetecek uzman bir portföye emanet edip işime gücüme bakayım, ikide bir cep telefonunun uygulamasından ne oluyor diye takip yapma sitresi yaşamayayım, diye düşünülüyorsa bu fonun oldukça doğru bir seçenek olduğunu belirtti. müşterilere en az 6 ay lazım olmayacak bir parayla bu fonu tavsiye ettiklerini ve bu şekilde güzel getirilerin mümkün olacağını söylediklerini de ekledi. kendisine olur da işler çok ters gidip borsada büyük çöküşler yaşanırsa nasıl olur? diye sorduğumda ise, fonun en az yüzde 51 hisse taşımak zorunda olan hisse yoğun fon katagorisinde olmadığından dolayı hisse ağırlığını sıfıra kadar çekilebilme imkânı olduğunu, ayrıca viop ve türev araçlarda risklere karşı pozisyonlar alındğını, ara ara eksiler olsa da genel olarak her durumda kazanmaya yönelik çalıştıklarını söyledi. oldukça uzun konuştuğumuz veysel bey, bizlerin altın ve döviz alırken banka makaslarıyla uğraştığımızı, hisselerde dahi ciddi komisyonlar ödediğimizi, fonların ise bu işleri oldukça düşük marjlarla yaptıklarını ve bunun da artı bir durum olduğunu anlattı. hatta İstanbul'a yolum düşerse çay içmeye dahi davet edip fon yöneticilerimizle tek tek tanışabileceğimi söyledi. pazartesi itibarıyla en azından paramın beşte biriyle bu fona giriş yapmayı düşünüyorum. sonrasına da duruma göre bakarım artık.

Bu gibi önemli konuları burda paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. İyi ki bize bilgi verdiniz.

Saygılarımı sunarım.

5.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Kaybettirmeyen,çok kazandıracak fon arıyorum,
    işi bilmeyince ,başkatürlü bir cevap aklıma gelmedi.
    Öyle bir fon bulursanız bizimle de paylaşın lütfen

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    11 yıldır tacirler kullanırım. Bi kere bile bahsetmediler bu fondan

nolmuş buna böyle Admustafa'ya ve payşalan arkadaşlara teşekkürler

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    GPG günü tahminen yüzde 0,42 değer artışı ile 1,2519 seviyesinde tamamladı
    Mk kac ustad

8. Arkadaşlar,

Fonları düzenli takip, yeri geldiğinde değişiklik yaparak yıllık en az %10luk reel getiri elde edilir mi ?

Hepinizin Fon getirisinin yüksek olmasını diliyorum.

Sayfa 866/1001 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •