Sayfa 999/1001 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Üstadım tutup aşağı çektikten sonra sizden farklı olarak kırmızıya boyadığım yerlerde problem ile karşılaştım. Birebir aynısını yapmış olmama rağmen sebebi hakkında öngörünüz var mıdır? Umarım resmi açabilirsiniz yükleyebildim mi emin olamadım

Formüllerde hata var kontrol edin.
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

2. tcd ye küçük bir miktar alış emiri girdim Ziraat bankası int. bankacılığından, talep fiyatını 1.661440 olarak belirledi ve parayı %4 oranı ile repo yaptı.Neyse ki miktar çerezlikti ,bankanın nasıl işlem yapacağını görmekti amacım.Fakat işlemi iptal edemiyorum.Bilgisi olan yardım edebilir mi?Ayrıca valörlü fonlarda en iyi hangi bankalar müşteriyi düdüklemeden işlem yapıyor?

3.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Formüllerde hata var kontrol edin.
    aslında formül fx çubuğunda gözüküyor. =((B3/B2)-1)*38647 C sütunu için aşağı çektiğimde bütün bilgileri veriyor olmasını bekliyorum. Sanırım cumartesi pazar boş olduğu için sıkıntı yaratıyor. Webstar üstat orayı nasıl otomatikleştirdi acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    tcd ye küçük bir miktar alış emiri girdim Ziraat bankası int. bankacılığından, talep fiyatını 1.661440 olarak belirledi ve parayı %4 oranı ile repo yaptı.Neyse ki miktar çerezlikti ,bankanın nasıl işlem yapacağını görmekti amacım.Fakat işlemi iptal edemiyorum.Bilgisi olan yardım edebilir mi?Ayrıca valörlü fonlarda en iyi hangi bankalar müşteri düdüklemeden işlem yapıyor?
    ben yapıkredi ile işlem yapıyorum. Valörlü fonlarda parayı ppf de değerlendiriyor.

5. TCD alım emrini şu anda mı yazayım, yarın sabah mı yazayım sizce? (Saat 11 i geçtiği için ve başka bir fon satıp alım emri vereceğim için) Nasıl yapmalı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustadim inceliginiz icin ben tesekkur ederim.
    Fonlar hakkinda kimsenin detay bilgisi yok

Yillardir borsayla hasir nesir olan bir dostuma dun fon dedim adini bilirim sadece dedi...

Bir dostuma tcd yi ovdum. Bankaya gitmis vadesiz hesap acmaya
    Bankaci ne icin demis...bizimki anlatmis...
    Bankaci ben sadece ppf bilirim demis...
    Burada iyi bilenler var...aslinda bilginin kotusu olmaz...yeterki herkes bildigini soylesin...syg
    Fon konusu çok eskiden beri vardı mesela İş'in 801 fonu gibi ama Türkiye Varlık Fonu kavramından sonra piyasa hareketlendi. Özellikle son yıllardaki başarısız halka arzlar ve hisse piyasasındaki (başta patronların kendi hisselerinde haşır neşir olmaları ve istediği zaman istediği fiyatta istediği haberleri gönderme konusundaki gayri ahlaki) dümenler sonrasında fon piyasası yatırımcılar için bulunmaz bir yer.

Şahsen piyasada yeterince fon olduğu ve bu anlamda gerekli derinliğin sağlandığını değerlendirmekle beraber özellikle fon sepeti fonları konusunda büyük açık var. Bu yönde 1-2 fon var ancak genellikle yabancı tandanslı fonlarla uğraşıyorlar. Gayet güzel yönetilen fonlardan bir sepet yapılarak bir fon oluşturulsa sanırım fon çeşitleri, içerikleri, getirileri, valörleri vs bir çok değişkenle uğraşmak istemeyen -benim gibi- yatırımcılar için iyi olurdu.

Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    aslında formül fx çubuğunda gözüküyor. =((B3/B2)-1)*38647 C sütunu için aşağı çektiğimde bütün bilgileri veriyor olmasını bekliyorum. Sanırım cumartesi pazar boş olduğu için sıkıntı yaratıyor. Webstar üstat orayı nasıl otomatikleştirdi acaba?
    Ustadim hata yok.
    Dediginiz gibi tatil gunlerinde deger olmadigi icin hata uyarisi veriyor.

Ben basit olsun diye yazmamistim.
    Exceliniz turkceyse...
    =EGER (B3>0;((B3/B2)-1)*38647);"")
    Yaparsaniz
    Deger olmayan gunleri atlayacak bos birakacaktir...

8.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    fibabanktan fon işlemleri yapanlar varsa
    t+1 günlerde para piyasası fonunda nemalanıyor
    Fiba bankada IST gibi T+0 valörsüz fon satışında, satış gerçekleşiyor fakat hesapta eksi bakiye olarak gözüküyor. Para hesaba geçmediği için başka fon alamıyorsun. Telefon trafiği ile 2 günde anca hesaba geçiyor. Düzeltilmesini ilettim ve düzeltilme gerçekleşene kadar fibadan ayrıldım. Şu an başka bankada işlem yapıyorum.

Sayfa 999/1001 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •