Sayfa 227/1001 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. fıl pisman etmez herdaim ilk 3 tedir
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu ANL'yi neden tefaşa açmıyorlar acaba, alternatiften hesap açmayı tetiklemek için mi ?
    Bu tür bankalardan hesap açmaya da hep ürküyorum. Yok hesap bilmemne ücreti, yok ayakbastı parası, yok şunun için şubeye gel, yok yatırım sözleşmesi için imza lazım şubeye gel. Ankara'da 3-4 şubesi var mıdır ondan bile emin değilim, kim bilir nerededir, yol parası bile sinir bozucu. Dijital yürütelim derken kesin bir arıza çıkarırlar.
    Tefaş kurulmuş gel gir havuza işte. pıff. Biz de zıpzıp atlayalım iyi olana.
    Neyse FIL'e girdim hepsini . Umarım mahcup etmez. MK karşılığı ceptetebden yüksek gitsin yeterli.
    Bu arada enparaya baktım da. Vay bee. Kuruldugu zamanalr, piyasanın 3-4 puan üstünü verirdi hep. Şimdi işbankası faizi veriyor nerdeyse

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Valla mantık getiriyi de ana paraya ekleyip, oluşan yeni meblağın değerlendirilmesi gerekir diyor ama getiri hep aynı kalıyor.
    Geçen bir arkadaş FIL yöneticisi Fiba Portfoyu arayıp bişeyler sormuştu, keşke şu çok merak edilen konuyu da sorsaydı.
    Kaç senedir aynı konu konuşulup duruyor bir çözüme kavuşturamadık.
    peki şöyle düşünün , tüpraş aldınız hisse senedi 115 liradan 1000 lot ... yani 115.000 tl lik... ertesi gün fiyat 117 oldu sizin para da 117.000 sonraki gün fiyat 123 oldu sizin para da 123.000 .... peki bu hissede daha düşük fiyattan almamak şartı ile , al sat yaparak nasıl bileşik getiri elde edip daha fazla para kazanabilirsiniz ? .........aslında mantık olarak fiyat arttığında fonda zaten bileşik getiri elde ediyorsunuz....

fonu bir hisse senedi yatırımı gibi düşünün... hisse aldığınızda her gün fiyatı artarken , hesabınızın kar hanesi de sürekli artıyor... siz o her gün üstüne koyduğu karı hisseyi satmadan sistemden çekip tekrar hisse alabilir misiniz böyle bir şey bu uzay zaman algısında bilebildiğimiz fizik mantık matematik kuralları içinde mümkün mü ?
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

3.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    peki şöyle düşünün , tüpraş aldınız hisse senedi 115 liradan 1000 lot ... yani 115.000 tl lik... ertesi gün fiyat 117 oldu sizin para da 117.000 sonraki gün fiyat 123 oldu sizin para da 123.000 .... peki bu hissede daha düşük fiyattan almamak şartı ile , al sat yaparak nasıl bileşik getiri elde edip daha fazla para kazanabilirsiniz ? .........aslında mantık olarak fiyat arttığında fonda zaten bileşik getiri elde ediyorsunuz....

fonu bir hisse senedi yatırımı gibi düşünün... hisse aldığınızda her gün fiyatı artarken , hesabınızın kar hanesi de sürekli artıyor... siz o her gün üstüne koyduğu karı hisseyi satmadan sistemden çekip tekrar hisse alabilir misiniz böyle bir şey bu uzay zaman algısında bilebildiğimiz fizik mantık matematik kuralları içinde mümkün mü ?
    Hisse senetleri ppf fonları gibi sabit getirili varlıklar değil hocam o yüzden ppf fonunu o gün sattığında +1 adet fazla fon alabiliyorsan getirini artırmış oluyorsun kanımca..

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku

Stopaj var %10.
    Al, sat boş iş.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

5.  Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    Hisse senetleri ppf fonları gibi sabit getirili varlıklar değil hocam o yüzden ppf fonunu o gün sattığında +1 adet fazla fon alabiliyorsan getirini artırmış oluyorsun kanımca..
    İşte. Benim kafamı karıştıran noktaya geldik. Eski mesajlardan birini kopyalamistim, maalesef kullanıcı adını unuttum. Orada da kilit nokta, getiri ile +1 fon alinabilmesiydi. Şimdi. Diyelim ki fonun adı a olsun.

Tarih fon a adet
    1.1.2001 3tl
    2.1. 2001 5tl
    3.1.2001 6tl
    4.1.2001 7tl

1 ocakta 2 adet fon aldım. 3x2=6tl, 2 fonum var.
    3 ocakta sattım. 6x2 -stopaj =12 - stopaj param oldu.

Ben, şu andan itibaren, hiçbir zaman 2 adet fon alamayacağım. Çünkü elimdeki para, 12-stopaj. Yani 3 Ocak günü bile 2 fon alamam. Diğer günlerde zaten alamam, çünkü sürekli artıya gidecek fon fiyatı.

Bana böyle geliyor, ama bu hesapta hata varsa, bana böyle gelmemesi gerekli. Kesin bir yerde hata yapiyorum. Bir de yukarıda, fona önceden girenin daha büyük yüzde ile mk aldığı yazılmış, o da çok mantıklı geldi.

hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    İşte. Benim kafamı karıştıran noktaya geldik. Eski mesajlardan birini kopyalamistim, maalesef kullanıcı adını unuttum. Orada da kilit nokta, getiri ile +1 fon alinabilmesiydi. Şimdi. Diyelim ki fonun adı a olsun.

Tarih fon a adet
    1.1.2001 3tl
    2.1. 2001 5tl
    3.1.2001 6tl
    4.1.2001 7tl

1 ocakta 2 adet fon aldım. 3x2=6tl, 2 fonum var.
    3 ocakta sattım. 6x2 -stopaj =12 - stopaj param oldu.

Ben, şu andan itibaren, hiçbir zaman 2 adet fon alamayacağım. Çünkü elimdeki para, 12-stopaj. Yani 3 Ocak günü bile 2 fon alamam. Diğer günlerde zaten alamam, çünkü sürekli artıya gidecek fon fiyatı.

Bana böyle geliyor, ama bu hesapta hata varsa, bana böyle gelmemesi gerekli. Kesin bir yerde hata yapiyorum. Bir de yukarıda, fona önceden girenin daha büyük yüzde ile mk aldığı yazılmış, o da çok mantıklı geldi.

İşte burada fon fiyatları her gün 1tl artmıyor, şuan mobildeyim ama yarın FIL ve ANL için bir analiz yapıp hangi zaman aralığında satarsan +1 adet fon alabilirsin diye ufak bir analiz yapmayı düşünüyorum. Ayrıca bu analiz için fon fiyatları ve min. alış ve satış miktarları da önem arz ediyor sanırım.

7.  Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    İşte burada fon fiyatları her gün 1tl artmıyor, şuan mobildeyim ama yarın FIL ve ANL için bir analiz yapıp hangi zaman aralığında satarsan +1 adet fon alabilirsin diye ufak bir analiz yapmayı düşünüyorum. Ayrıca bu analiz için fon fiyatları ve min. alış ve satış miktarları da önem arz ediyor sanırım.
    Öyle mi, ben min alış -satış faktörünü hiç gozetmiyorum gerçekten. Yani bütçeye uygun şekilde alıp tutuyorum sadece.

Vakit bulursanız elbette, teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    Fil enaz 1000 ve katları satılıyor oda tam 50 lira yapıyor hergun 50 lira getiriyorsa +1000 alınabilir.

Sayfa 227/1001 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •