Sayfa 805/1001 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855905 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,433 - 6,440 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. ist mk %21.20

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam bu diğer alışılmış dandik hisse fonlar gibi değil. ( doldurayım bütün büyük hissseleri ,endeksle ayn gideyim yeter gibi değil ), gerçek portföy yönetim tarzı ile seçici alım yapan bir yönetimi var, ben de incelemiştim daha önce. Elbette dalgalı , ancak relatif ( görece ) olarak sürekli bariz şekilde endeksi yeniyor. endeks 100 den 80 e düşer tekrar 100 e gelir. Bu 90a düşer 130'a çıkar, endeks aynı yerde dursa kar eder, endeks göçse az düşer, endeks az düşse aynı yerde kalır vs.. görece olarak endeksin üstünde kalır. Aslında görece getiriyi muhtemelen büyük çoğunlukla taşıdığı türev araçlardan ( viop endeks kontratları vs. den ) yapıyor. Bana muazzam ilginç gelmişti. Yatırımda çok tutucuyumdur ama çok ilginç verileri var. Bist100'ü aylık bir puan % görece geçse bile , orta-uzun vadede müthiş olur.
    dün takasbanktaki iletişim bilgilerinden fon hakkında bilgi almak istediğime dair mail attım ve kısa sürede bana döndüler. bu fonun diğer fonlar gibi borsa yükselirken yükselip düşerken de kaybettiren fonlar gibi olmadığını, türkiyedeki hisse fonlarının güzel yönetilmediğini ve kendilerinin avrupadaki fonlar gibi profosyonel ve aktif olarak çalıştıklarını anlattı. geçmişteki performansın kesin ölçü olmasa da ileriye dönük ışık tutacağını ve ülkemizde bu şekilde aktif ve profosyonel yönetilen başka bir fonun olduğunu zannetmediklerini söyledi.

3.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    bu gpg fonunda satış için t+2 yazıyor,fonu satınca para 2 gün boşta mı kalıyor yoksa 2 gün sonundaki fiyattan hesaba mı geçiyor,ileride alırsak bilelim yine bir hata yapmayalım.
    Sabahtan vereceğiz satım emri gün sonunda oluşacak fiyattan satılır. Tutar 2 gün sonra saat 14 gibi hesabınızda olur.

Bu arada GPG günlük değer artışı % 0.2745. MK 106.08

4. Forumda TCD fonu almış olan var mı ? Bu fon gerçekten iyi yönetiliyor gibi duruyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Blackhawk48 Yazıyı Oku
    Forumda TCD fonu almış olan var mı ? Bu fon gerçekten iyi yönetiliyor gibi duruyor.
    tcd fonunun eksi getirdiği günler olmuş mu?

6.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    Evet olmuş : https://www.hisse.net/topluluk/showt...47#post3679747

7.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    son 1 ayda 7 defa eksi getirmiş en düşük -755 artıda maksimum 1080 var,bugün -178 getirmiş...aylık oranda bile 128 mk getirmiş,haftalık 159 getirmiş,bu ortalama ile devam eder mi bilemedim,ben küçük bir parça gpg aldım bu arada.

8. gerilere baktım ama galiba uzun süredir yazılmamış. şimdi para piyasası fonlarının mevduat karşılığı ne seviyelerde ortalama?

Sayfa 805/1001 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •