Sayfa 888/1001 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,097 - 7,104 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Blackhawk48 Yazıyı Oku
    Getiriyi bulduk da stopaj ödemesi kaldı yani stopaj konusunda rahatsız değilim kendi adıma. Yeter ki tatmin edici bir performans sergilesin aldığım fon.
    Fazla bilgiden zarar gelmez

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İzahnameleri okumak lazım.
    %51-100 yazan varsa 1 yıl elde tutana 0
    %80-100 yazan varsa her zaman 0
    olacaktır.

Tabi getiriniz olursa
    Benim gözüme çarpmadı henüz öyle bir fon. Ama geçen yeni fon çarptı gözüme algoritma kullanan bir fon çıkmış

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Benim gözüme çarpmadı henüz öyle bir fon. Ama geçen yeni fon çarptı gözüme algoritma kullanan bir fon çıkmış
    Webster üstad duymasın hemen alır

4.  Alıntı Originally Posted by Blackhawk48 Yazıyı Oku
    Boğaziçi Üniversitesiyle işbirliği yapmışlar takip edelim şu an bir varlık gösterememiş

Borsa İstanbuldaki hisse senetlerine kurala dayalı bir endeks algoritmasına göre yatırım yapacaktır. Borsa İstanbul endekslerindeki hisse senetleri, halka açık piyasa değerine göre değil; başka kriterlere göre ağırlıklandırılarak, uzun vadede endeksin üzerinde getiri sağlamayı hedeflemektedir. Gelişmiş ülkelerde "Smart Beta" stratejisi olarak bilinen bu yöntem, Boğaziçi Üniversitesi TTO ile işbirliği halinde uygulanacaktır. Fonun hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon toplam değerinin en az %80 i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BIST te işlem gören ihraççı payları, ihraççı paylarına ve ihraççı payı endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve ihraççı payına dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri ile borsada işlem gören ihraççı paylarına ve ihraççı payına dayalı aracı kuruluş varantlarına yatırılır

Alıntı Originally Posted by Blackhawk48 Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Boğaziçi Üniversitesiyle işbirliği yapmışlar takip edelim şu an bir varlık gösterememiş

Borsa İstanbuldaki hisse senetlerine kurala dayalı bir endeks algoritmasına göre yatırım yapacaktır. Borsa İstanbul endekslerindeki hisse senetleri, halka açık piyasa değerine göre değil; başka kriterlere göre ağırlıklandırılarak, uzun vadede endeksin üzerinde getiri sağlamayı hedeflemektedir. Gelişmiş ülkelerde "Smart Beta" stratejisi olarak bilinen bu yöntem, Boğaziçi Üniversitesi TTO ile işbirliği halinde uygulanacaktır. Fonun hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon toplam değerinin en az %80 i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BIST te işlem gören ihraççı payları, ihraççı paylarına ve ihraççı payı endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve ihraççı payına dayalı opsiyon sözleşmelerinin primleri ile borsada işlem gören ihraççı paylarına ve ihraççı payına dayalı aracı kuruluş varantlarına yatırılır
    Adamlar dunyayi yapay zekayla yonetiyor fonlarin algoritmayla yonetilmesi cok daha mantikli

Admustafa ustad hafife aliyor ama buna bir kural yani bir algoritma gelistirirsek satariz hemde milyon dolarlara...

Ters vaktime denk geldi bu aralar bildiginiz gibi ev tasimakla mesgulum

Eve net dahi baglatmadim henuz...
    Bu konuya calisacagiz...

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Adamlar dunyayi yapay zekayla yonetiyor fonlarin algoritmayla yonetilmesi cok daha mantikli

Admustafa ustad hafife aliyor ama buna bir kural yani bir algoritma gelistirirsek satariz hemde milyon dolarlara...

Ters vaktime denk geldi bu aralar bildiginiz gibi ev tasimakla mesgulum

Eve net dahi baglatmadim henuz...
    Bu konuya calisacagiz...
    Konu hafife alınacak konu değil algoritmalar yıllardır piyasa içerisinde zaten

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Ustad yillardir ben yoktum ama🤔🤔🤔

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustad yillardir ben yoktum ama🤔🤔🤔
    Algoritmalarda bazen dağıtıyorlar şanzımanı ama.
    Hatırlarsınız Mart yada Nisan Ayında dolar gecenin 1'inde 5,30'lardan 5,90'lara fırlamıştı.Hiç unutmam gece yarısı oturup doların saniye saniye artışını izlemiştim.
    Sonra algoritmaların dağıtması olarak açıklamışlardı olayı.

Sayfa 888/1001 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •