Sayfa 375/1001 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,993 - 3,000 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ben niye gtl deyim?
    Bana bir sebep soyleyinki yarin gtl satip fil almayayim...1 puan fark var. Ayda 400 tl farkeder...
    sen haala garantidemisin?!
    kardes o bankada bir sey yok

2.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ben niye gtl deyim?
    Bana bir sebep soyleyinki yarin gtl satip fil almayayim...1 puan fark var. Ayda 400 tl farkeder...
    Bu sorunun cevabı sizde üstadım

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    sen haala garantidemisin?!
    kardes o bankada bir sey yok
    Ustad ppf icin banka farkeder mi? Tefas aliyorum sonucta. Ing de mkk acamadim o sebeple garantiye gectim. Ama oraya gectim diye gtl de kalmak zorunda degilim. Ama neden banka onemli sizin icin?

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bu sorunun cevabı sizde üstadım

Meşajınız alindi ustad. Sabah gtl sat fil bas 😅😅😅😅

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustad ppf icin banka farkeder mi? Tefas aliyorum sonucta. Ing de mkk acamadim o sebeple garantiye gectim. Ama oraya gectim diye gtl de kalmak zorunda degilim. Ama neden banka onemli sizin icin?

Meşajınız alindi ustad. Sabah gtl sat fil bas ��������
    Satma öyle satma
    Gtl 25,58

Shangil e garanti hesap açmıyor galiba yabancı diye ondan kızmış

5.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Satma öyle satma
    Gtl 25,58

Shangil e garanti hesap açmıyor galiba yabancı diye ondan kızmış
    Ben yaptım siz yapmayın mı diyorsunuz üstadım

Yatırım Tavsiyesi Değildir

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku

Meşajınız alindi ustad. Sabah gtl sat fil bas ��������
    banka onemli degil. eger bir bankadan istediginiz fon alabilirsiniz tamamdir dostum.
    elbet bir sey de var
    ben mesela ziraat bankasindan alis satis yapiyorum. kendi tzl fonun alarken saat aksam 4 bucuk gibiye kadar ayni gun fiyatina alip ve 24 saat ne zaman isterdim sata bilirdim.
    ama fili alarken anladim sadece 9:30 ve 13:30 alis imkani var ve satis da sikintili zaten ayni zamanlarda oluyor ve para 14:30 gibi ya 14 de hesaba geciyor.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Söylemiştim daha önceki mesajlarımda Uzun vadeli borçlanma araçları fonu ortalama 730 günden fazla olacak şekilde devlet ve özel sektör tahvilleri içermiyormuş. Buna da şimdi öğrendim. Tahvil faizleri yükselirse tahvil fiyatı düşer. Tersi durum da tahvil fiyatı artar. Haliyle tahvil fiyatları fonun fiyatını belirleyen etkenlerden bir tanesi olduğu için tahvil faizleri artınca fon fiyatı da düşecektir içerdiği tahvillerin fiyatı düştüğü için

Faizler artarsa eldeki daha düşük faizli tahvilin 2 el fiyatı düşer. Fonlar aldıkları tahvilin vade sonunu bekleyip faizi almıyorlar demekki.
    Yoksa,
    Eldeki tahvilin ana parası belli, düşmez.
    Vade sonunda alacağı faizi belli düşmez.
    O halde belli bir getirisi mutlaka olmalı, niye eksiye düşüyor.
    Demekki, eldeki düşük faizli eski tahvilleri vade tarihindeki değerinin altında ucuza elden çıkarıyorlar.
    Bu fonların işleyiş mantığı, tahvil al bekle faizini al değil o halde.
    Tahvil al sat, sonra da zarar et.

8.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    banka onemli degil. eger bir bankadan istediginiz fon alabilirsiniz tamamdir dostum.
    elbet bir sey de var
    ben mesela ziraat bankasindan alis satis yapiyorum. kendi tzl fonun alarken saat aksam 4 bucuk gibiye kadar ayni gun fiyatina alip ve 24 saat ne zaman isterdim sata bilirdim.
    ama fili alarken anladim sadece 9:30 ve 13:30 alis imkani var ve satis da sikintili zaten ayni zamanlarda oluyor ve para 14:30 gibi ya 14 de hesaba geciyor.
    Gtl de 24 saat alış satış var zaten
    Nedir bu garantiye öfken söyle bakalım

Sayfa 375/1001 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •