Special Days Image
Sayfa 868/1001 İlkİlk ... 368768818858866867868869870878918968 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,937 - 6,944 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Belki normaldir bilmiyorum. Yine de yazayım. Dün yfv'den 200 kişi çıkmış. Böylece bugün 750 kişi kalmış. Fon büyüklüğü de 4.000.000tl azalmış. Bu neden olmuş olabilir? Yani aynı anda borsa veya başka bir enstrüman girmiş olamazlar diye düşündüm
    Buna nereden baktınız spk sitesinde böyle gözükmüyor dün 743 kişi iken bugün 751 olmuş. Fon değerinde azalma var evet ama 200 kişi eksilme göremedim düzenli artış var üstelik.

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Tahminî MK 54 üstadım
    Allah bereket versin

3. Tefaş'in tarihsel veriler sekmesinden girip yfv seçerek baktım. Sanırım bu 2 site arasında bir uyumsuzluk var kişi sayısı anlaminda. Spk verisi doğrudur belki de, bilemedim.

Sulo nerdesin sulooooooo

Halihazırda 80 K civarında olan ve her ay düzenli olarak ortalama 7-8 K ilave edilecek küçük portföyüm için şöyle bir dağılım yapmayı düşünüyorum. Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum.

-%25 Sabit getiri (Asıl olarak VK6, zaman zaman tahvil faizlerinin durumuna göre ve anlık geçişe izin vermesi nedeniyle VK11 e geçiş yapılabilir. Zaman zaman düşük miktarlarda yfv ve okt de olabilir. )

-%25 Altın (Kaydi ve fiziki)

-%25 Hisse senedi (Şu an için portföyün yaklaşık %50 si doğrudan hisse senedinde, bir süre alım yapmayarak ve ekside olan hisselerde artıya geçtiğimde satış yaparak toplam portföyün % 25 ine indirmeyi düşünüyorum. Ayrıca zaman içerisinde hisse yerine bir takım istisnai hisseleri elimde tutmak kaydıyla hisse senedi fonlarına geçiş yapabilirim.)

-%15 Değişken fonlar (Şu aralar çok popüler olan gpg, tcd gibi)

-%5 Petrol fonu

%5 Biraz heyecan ve keyif için Trade (Stop los uygulayarak hisse senedi ve sabit getirili fonlar arasında geçiş)

-Ayrıca portföy harici olarak düşündüğüm ve her ay yaklaşık 170 Usd civarında ödeme yaptığım dövize endeksli, poliçe süresi sonunda geri ödemeli, 12 ve 14 yıl süreli hayat sigortası poliçelerim var. (Söz konusu poliçelere ilişkin olarak aylık ortalama %25 civarında vergi iadesi - avantajı oluyor. Yaklaşık 200-250 TL civarındaki bu miktarla belirlediğim üç hisse senedini poliçe süreleri sonuna kadar düzenli olarak almayı düşünüyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Venus_V4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Sulo nerdesin sulooooooo
    Biloya haber vereyim de gelsin

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    11 yıldır tacirler kullanırım. Bi kere bile bahsetmediler bu fondan

nolmuş buna böyle Admustafa'ya ve payşalan arkadaşlara teşekkürler

Büyük ihtimal pegasus ağırlıklı bir hisse senedi fonu. Grafik pegasus un grafiğine çok benziyor.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sulooooo evladim senin agzin ne solir???😂😂😂😂😂

Sayfa 868/1001 İlkİlk ... 368768818858866867868869870878918968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •