Sayfa 886/1001 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936986 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,081 - 7,088 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Anlaşılan sizin müdür Tır şoförü

İleriye yönelik değer kazanacak enstrümanları tahmin edecek yazılımı üretince neden yatırım fonu gibi dolaylı yatırım yerine doğrudan yatırım yapmıyoruz?

Kıstımız forum konu başlığı ise bence onu çoktan aştık
    Şimdi yatırım fonları eurobond gibi yabancı borsalar gibi ciddi sermaye gerektiren karmaşık vergi durumu olan enstrümanlara da erişimi kolaylaştırıyor sn.diproyal bunu da es geçmeyelim direkt yatırım kısmı tabiki avantajlı ama böyle bir durumda var

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Anlaşılan sizin müdür Tır şoförü

İleriye yönelik değer kazanacak enstrümanları tahmin edecek yazılımı üretince neden yatırım fonu gibi dolaylı yatırım yerine doğrudan yatırım yapmıyoruz?

Kıstımız forum konu başlığı ise bence onu çoktan aştık
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Şimdi yatırım fonları eurobond gibi yabancı borsalar gibi ciddi sermaye gerektiren karmaşık vergi durumu olan enstrümanlara da erişimi kolaylaştırıyor sn.diproyal bunu da es geçmeyelim direkt yatırım kısmı tabiki avantajlı ama böyle bir durumda var
    Haklısınız ancak tek eleştirim şu yönde olacak.

Örneğin 10k $ yatırım yaptım. TL değer yitirdiği için fon değer kazandı. Bu kazançtan ben neden gelir vergisi ödüyorum. Sonuçta 10k$ yatırımım belki 9k$ oldu ama maliye benden gelir vergisi alıyor. Evde tutunca gelir vergisi olmamasına rağmen bu fonlarda olması bana eleştiriye açık geliyor.

Ancak hangi enstrümanın değer kazanacağını bulacak yazılım şart
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Fonlarla ilgili tanıtım rehberini de ekleyelim.

Menkul Kıymet Yatırım Fonları :: Tanıtım Rehberi
    http://www.spk.gov.tr/Sayfa/AltSayfa/253
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Kapanmayan tek bir konu var
    Fon getirisi bilesikmi 😃😃
    İkinci konu da var.
    TCD'yi 1 yıl elde tutarsak stopaj 0 olurmu?

5. Sn Özbek bir fon önermiş tablolar başliginda. O da ata yatırımın ppf'ı. Bu ppf henüz 20'nin altına düşmemiş, ilginç geldi. Fon yonetim ucreti 0 yazıyor. Belki ilgilenen olabilir, ama başka detay bilemiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İkinci konu da var.
    vergiye tabi değil hadi yaşadınız dicektim. Sürekli %51 hisse olmayabiliyor bu fonda.

https://www.ktportfoy.com.tr/yatirim...aktadir.2.aspx

Sürekli olarak portföyünün en az % 51'ii BİSTte işlem gören hisse senetlerinden oluşan yatırım fonlarının, bir yıldan fazla süreyle elde tutulan katılma belgelerinden elde edilenler stopaja tabi değil. Bu gelirler beyan da edilmez.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Kapanmayan tek bir konu var
    Fon getirisi bilesikmi ����
    Tüm fonların iki tarih arası getirisi bileşiktir.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İkinci konu da var.
    Eğer portföyünün en az %51'i hisse senedinden oluşuyorsa 1 yıl süre sonunda stopaj %0.

Eğer portföyünün en az %80'i hisse senedinden oluşuyorsa (bu durumda hisse yoğun fon oluyorlar) zaman kısıtlaması olmadan stopaj %0.

Bu koşullar dışında kalanlar %10 stopaja tabi.

YATIRIM FON VE ORTAKLIKLARINDA VERGİ UYGULAMALARI ;

https://www.gib.gov.tr/sites/default...me_rehberi.pdf

8. Ata yatirim'in AAL fonuna baktım, son dağılım raporunda %26 öst varmış. Sebep bu olabilir. Dagilimda, öst payı, şirket başına %2.5'i geçmemiş. %2.5 çok da olabilir, bundan emin değilim.

Sayfa 886/1001 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •