Sayfa 313/1001 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413813 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Petrol dibe geldiğinde Ak portföyün petrol fonunu öneriyorsunuz iyi de Yönetim giderlerini araştırdınız mı?

Sadece 1 yılda %3 yönetim gideri var diğer masrafları saymadım bile... Yani uzun vadeli 10 yıl petrol yatırımı yapacak olsanız hiç kazanmasanız bile paranızın %30 u sadece yönetim gideri nedeniyle buhar oluyor. Ben pek mantıklı bulmadım.

Petrol yatırımı için daha mantıklı araştırmalar içerisindeyim. Belki kaldıraçlı piyasada kaldıraçsız işlem yapılabilir ama onda da teminatınızın çok yüksek olması ve her ay kontrat vadesini yenilemeniz gerekiyor. Mantıklı petrol yatırımı fikirlerine açığım. Alternatif önerileri olan?
    Son düzenleme : vivatrader; 11-06-2019 saat: 12:45.

2. Ak Portföy Yabancı fonu giderleri:

Yıllık yönetim ücreti: %2,9

Diğer giderler: %1

Saklama Ücreti: % 0,05

Toplam minimum %4 masraf çıkıyor 1 yılda. 10-12 yıl portföyü taşısak portföyün yarısına yakını sırf masraflar yüzünden buhar oldu demek oluyor..

BKZ: https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...on-sepeti-fonu (Yatırımcı bilgi formu)

Bu ülkede uzun vadeli yatırım yapmak bu masraflar yüzünden imkansız

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Petrol dibe geldiğinde Ak portföyün petrol fonunu öneriyorsunuz iyi de Yönetim giderlerini araştırdınız mı?

Sadece 1 yılda %3 yönetim gideri var diğer masrafları saymadım bile... Yani uzun vadeli 10 yıl petrol yatırımı yapacak olsanız hiç kazanmasanız bile paranızın %30 u sadece yönetim gideri nedeniyle buhar oluyor. Ben pek mantıklı bulmadım.

Petrol yatırımı için daha mantıklı araştırmalar içerisindeyim. Belki kaldıraçlı piyasada kaldıraçsız işlem yapılabilir ama onda da teminatınızın çok yüksek olması ve her ay kontrat vadesini yenilemeniz gerekiyor. Mantıklı petrol yatırımı fikirlerine açığım. Alternatif önerileri olan?
    Çok büyük miktarlarda işlem yapmıyorsanız. ve kısa süreli petrol getirisinden yararlanmak istiyorsanız mantıklı. Öteki türlü yurtdışı borsalardan işlem yapmanız gerekecek ayrıca vergisel durumda karışık sanki. %3 yüksek bir yönetim gideri fakat direkt yurtdışından işlem yapmaktan daha avantajlı olabilir. 10 yıl boyunca kimse petrol fonu tutmak istemeyecektir diye düşünüyorum.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Çok büyük miktarlarda işlem yapmıyorsanız. ve kısa süreli petrol getirisinden yararlanmak istiyorsanız mantıklı. Öteki türlü yurtdışı borsalardan işlem yapmanız gerekecek ayrıca vergisel durumda karışık sanki. %3 yüksek bir yönetim gideri fakat direkt yurtdışından işlem yapmaktan daha avantajlı olabilir. 10 yıl boyunca kimse petrol fonu tutmak istemeyecektir diye düşünüyorum.

Bu işin piri Warren Buffet Yatırımın en kısa vadelisi 5-10 yıl olmalıdır der. Kısa vadeli işlemlerin çoğu kumar özellikle volatilitenin yüksek olduğu petrol gibi emtialarda...

Keşke benim gibi U.V yatırımcıları düşünen fonlar olsa ama maalesef ülkemizde sermaye piyasası bu kısa yoldan köşeyi dönmek isteyenler nedeniyle bir türlü gelişemiyor. Arz da talebi besliyor bir şekilde

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bu işin piri Warren Buffet Yatırımın en kısa vadelisi 5-10 yıl olmalıdır der. Kısa vadeli işlemlerin çoğu kumar özellikle volatilitenin yüksek olduğu petrol gibi emtialarda...

Keşke benim gibi U.V yatırımcıları düşünen fonlar olsa ama maalesef ülkemizde sermaye piyasası bu kısa yoldan köşeyi dönmek isteyenler nedeniyle bir türlü gelişemiyor. Arz da talebi besliyor bir şekilde
    O zaman fon mantıklı olmuyor eğer petrolün getirisi üzerine getiri vaad etmiyor ise vade 5-10 yıl olursa direkt işlem yapmak daha mantıklı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

6.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Dün sorucaktim bu Ahu yarın -20 getirirmi diye ...bir günlük %45 getiriyorsa çok riskli demek ki.
    3 günlük hafta sonu getiri ort. %45, bugün de -16 bir hesaplama yapayım dedim 4 günlük ortalaması %30 mk denk geliyor, bakalım yarın ne yapacak.. Dünkü portföy dağılımına göre öst yi %4 oranda azaltıp ters repoya yatırmış fon yöneticisi ama bu böyle bir düşüş olmasını gerektirecek bir durum değil muhtelemen portföydeki öst lerden biri veya birkaçı ili ilgili.. Ayrıca OKT de nadiren 40 mk üzeri görebiliyor

7. http://www.oyakportfoy.com/yatirim-f...lari-ozel-fonu

Bu fon Okt den daha güzel yönetiliyor ve yönetim ücreti bi tık daha düşük ama malesef Oyak üyelerine özel

8. OKT:

Yılbaşı Toplam Pay Adedi: 5,000,000,000
    Tedavüldeki Pay Adedi: 1,499,610,984
    Fon Doluluk Oranı: %30

Bugün Toplam Pay Adedi: 5,000,000,000
    Tedavüldeki Pay Adedi: 4,274,272,909
    Fon Doluluk Oranı: %86
    Son düzenleme : chilypeppers; 11-06-2019 saat: 14:43. Sebep: imla

Sayfa 313/1001 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları