Sayfa 685/1001 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    IST
    ozel sektor tahvil iceriyo yanmayin aman dikkat ediniz
    Teşekkürler Sn.Servetbey uyarınız için. Son portföy dağılımında %80 ÖST içeriyor bunuda 28 adet ÖST'ye yaymış durumda. En büyük pay %8.53 ile TRSTISB62911 kodlu İş Bankasının tahvilinde. Riskli olduğunun farkındayım fon geçmiş performansında inişler ve çıkışlar gözükmüyor ileride ne olur bilinmez tabi ama bir süre bu riski alıp devam edeceğim. Portföyümün bir kısmında bu fon bulunacak.

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    30.28 benim hesap........
    Evet 30.28 doğru. Bugün sapmalar görünce paylaşılan oranlarla formülü gözden geçirdim ve küçük bir sapma olduğunu farkettim düzelttim kendi formülümü

11 kardes mi bunlar.....

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Internette de 25 gun satilmaz gibi sacma bi yorum okumus esim. neyse aldirdik ona da fon...

Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Sanırım isbankin sisteminde küçük aksamalar oluyor bu ara. Ben de dün 801 ve 808 ( ti1 ve tiv) aldım. 801 için bile blokaj koydu ve saat 17.30 civarında, 1 saat sonra satın alabildi. Bu da ya yoğunluktan ya da güncellemeden olmuştur tahminimce.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn.Servetbey uyarınız için. Son portföy dağılımında %80 ÖST içeriyor bunuda 28 adet ÖST'ye yaymış durumda. En büyük pay %8.53 ile TRSTISB62911 kodlu İş Bankasının tahvilinde. Riskli olduğunun farkındayım fon geçmiş performansında inişler ve çıkışlar gözükmüyor ileride ne olur bilinmez tabi ama bir süre bu riski alıp devam edeceğim. Portföyümün bir kısmında bu fon bulunacak.
    okt özel sektör tahvillerini %50 ye kadar düşürmüş yerine %11 civarı devlet tahvili almış(son 10 günde almaya başlamış),tahviller yeniden yukarı giderse bu %11 ne kadar etkiler bu fonu getirisi düşer mi sizce?

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Evet 30.28 doğru. Bugün sapmalar görünce paylaşılan oranlarla formülü gözden geçirdim ve küçük bir sapma olduğunu farkettim düzelttim kendi formülümü
    Üçün beşin lafı olmaz 😄

7.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    okt özel sektör tahvillerini %50 ye kadar düşürmüş yerine %11 civarı devlet tahvili almış(son 10 günde almaya başlamış),tahviller yeniden yukarı giderse bu %11 ne kadar etkiler bu fonu getirisi düşer mi sizce?
    Okt mi azf mi şimdi alacağım tavsiyeleri bekliyorum

8.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Aslında ÖST'de miktarındaki düşüş fona olan nakit girişlerinden sanırım. Fon büyüklüğü 130 Milyondan 169 Milyona yükselmiş fon büyüklüğü artınca haliyle ÖST yüzdesel olarak düşmüş gözükecektir. Bu süreçte fonun stratejisine uygun olacak şekilde yeni girişlerle orta vadeli tahvil almışlardır diye düşünüyorum. Bunu Ağustos ayı dağılım raporunda net şekilde görebiliriz. 10 günlük süreçte artı etkisi olmuş olabilir ama tahvil faizlerindeki yukarı hareket getiriyi düşürecektir diye düşünüyorum. Fon tahvil bulundurmak zorunda değil faizlerde yukarı bir hareket başlarsa yine tahvil miktarını sıfıra düşürebilir. İzleyip göreceğiz fon yöneticisi ne yapacak yukarı yönlü bir hareket yaparsa tahvil faizleri.

Sayfa 685/1001 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •