Sayfa 818/1001 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Bunu taahhüt eden biri varsa bana da söylesin, 24 benim, 1 onun olsun
    Garanti smart temkinliye baktinizmi
    Alirim yuzde birimi 😃😃

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Üstadım ortalama az olur çok olur bilemem. Benim şu an fon portföyüm %80 sabit getirili %20 değişken fon şeklinde. Değişken kısmı günden güne artıyor eksi getirirse fon düşük fiyattan da ekleniyor yani. Bu doğrudur yanlıştır veya çok iyi getirisi olur diyemem. Şimdilik iyi gidiyor ilerde ne olur bilen biri varsa söylesin
    Ustad yuzde 80 lik kisim sabit dediginiz faizmidir

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustad yuzde 80 lik kisim sabit dediginiz faizmidir
    PPF veya PPF'ye benzer OKT tarzı fonda olabilir tabi bunların getirisine yakın veya üzerinde faizde olabilir

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Link varmi uatad
    https://twitter.com/gpg_info/status/1163899418183196677

5.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bankaci ustadim
    Bana bir sepet oner
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Ne sepeti üstadım?
    Şöyle bir şey uygunmu?

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Garanti smart temkinliye baktinizmi
    Alirim yuzde birimi 😃😃
    Değişken fonla olmaz hocam o iş. Tam girersin, o ay gelir sıfır çeker, moral motivasyon kalmaz Mevduat üstü garanti getiri için en az 3-4 ay tutmak lazım (o bile garanti değil). O kadar uzun tutacaksam da kendim hisse senedi sepeti yaparım.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Üstadım ortalama az olur çok olur bilemem. Benim şu an fon portföyüm %80 sabit getirili %20 değişken fon şeklinde. Değişken kısmı günden güne artıyor eksi getirirse fon düşük fiyattan da ekleniyor yani. Bu doğrudur yanlıştır veya çok iyi getirisi olur diyemem. Şimdilik iyi gidiyor ilerde ne olur bilen biri varsa söylesin
    Benim taktiğim de bu şekilde ama değişken alırken düşükten almak biraz şans işi oluyor sanki, öğlene kadar alış verince sanırım akşam belirlenen fiyattan ertesi gün alınıyor, bu durumda borsa ilk seans eksilerde gidiyorsa alış veriyorum ama akşama artı da kapatabiliyor. Tabi satışta da tam tersini yapmak gerekiyor. Bir de bu fonları borsa çıkınca mesela 100 binleri geçince satmak gerekiyor sonra bir ileri bir geri elde var sıfır oluyor.

8. Bu gidişle tekrar ağırlığı PPF yapacağım, kalanı da değişken ve borçlanma, sepet yapıyoruz ama bazıları artı yaparken bazıları eksi oluyor sonuçta elde var sıfır, değişkenler artı getirirken karma ve hisse fonları eksi getirebiliyor veya tam tersi oluyor, orta borçlanmalar eksi olurken kısalar artı oluyor, en iyisi fazla karıştırmamak galiba

Sayfa 818/1001 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •