Sayfa 30/86 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon
Arama sonucu : 681 madde; 233 - 240 arası.

Konu: DENGE - Denge Holding

Alıntı Originally Posted by Ramazan Demir Yazıyı Oku
    Teminat almış da olabilir belki SPK?
    Sn.demir güldürdünuz beni
    Bu SPK.teninat alsa mahkemeye gidebilirmiydi
    Onu düşünecek kapasite varmı tebliğ olursanız isterse teminat isteyebilir meyaninda ama nerde
    Şimdi bekle Allah bekle moral bozmak için yazmıyorum kervan örneği arena örneği
    Alyag örneği daha sayarim ama gerek yok.
    Yy.tav.degildir

2. Ne diyeyim, Allah da beni güldürür inşallah
    Bekliyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by Ramazan Demir Yazıyı Oku
    Zaman darlığından benim beklentim, SPK'nın dişe dokunur bir İPC ile birlikte şöyle bir Karar alması
    "Şirketin yapılacak ilk genel kurul toplantısında, idari para cezalarının uygulanmasını gerektiren fiillerde sorumluluğu bulunan YK üyelerine söz konusu idari para cezalarının rücu edilip edilmeyeceği hususunda karar alınması ve söz konusu kararda YK üyeleri ile bunlarla ilişkili gerçek ve/veya tüzel kişilerin oy kullanmaması gerektiği hususunda .... ayrıca M.U. Bayraktar ve birlikte hareket ettiği/ ilişkili olduğu pay sahiplerinin ilk genel kurul toplantısında oy haklarının donduğu hususunda ... karar verilmiştir"

Arkasından da, genel kurul tarihi belirlenmeden önce Şirketin davadan feragat ettiğini ve çağrıyı yapacağını açıklaması.
    Olay mahkemeye intikal ettiği için bence SPK'nin mahkeme sonuçlarını beklemekten başka bir şeyi yok. Mahkeme hakkından feregat et demek tehdit gibi, güldürdünüz beni

4. Sizi de güldürmüşüz, ne güzel...
    "Arkasından da, genel kurul tarihi belirlenmeden önce Şirketin davadan feragat ettiğini ve çağrıyı yapacağını açıklaması" ifadesinden, nasıl oluyor da SPKnın "mahkeme hakkından feragat et" demesi anlamını çıkarabildiniz? Ben gülemedim bile...
    Benzeri olay için bkz. MATAŞ süreci. SPK (evet mahkemeyi beklemeden) yukarıda bahsettiğime benzer bir karar almıştı, arkasından da MATAŞ, benzeri şekilde açmış olduğu davadan feragat ettiğini ve fiili çağrı sürecini uygulayacağını açıklayıp çağrıyı gerçekleştirmişti.

5. Ancak, SPKnın yine de, en azından YD sürecini ( Yürütmeyi durdurma talebine ret kararı çıkmasını) bekleyebileceğini düşünüyorum, bu da en geç 2 ayı bulur.

6. Ayrıca, "olay mahkemeye intikal ettiği için beklemekten başka çare yok" yorumu son derce yersiz. İdarelerin muhataplarına karşı uyguladıkları düzenleyici işlemler ya da yaptırımlardan muhatabın menfaatine aykırı gördüğü hemen herbirine davalar açılmaktadır, ancak bunların belki yüzde 1'inde idareler "dava süreci kesinleşsin de sonra düzenlememi ya da yaptırımımı uygularım" refleksi vermektedir, benim gözlemlediğim.

7. İdarenin tabiki de itiraz hakkı var, mahkeme sonucu idarenin itiraz hakkını da kapsamıyor mu acaba? En nihayetinde dengenin açtığı davaya itiraz etse bile spk mahkeme kararına göre hareket edecek. Yazınızdan anladığım İPC ile tehdit edilen şirket yönetiminin geri atması idi. Tekrar okudum yazınızı yine aynı şeyi anladım. Selamlar iyi günler

8. Aslında rakam hiç de uzak ve zor değil. 1 gün tavan yapsa, ardından bir % 10 yapsa al sana 2,70
    Bir sürü alengirli şeylerle muhatap olacaklarına bunu yapmak mantıklı. Ben patronun yerinde olsam bu işten karlı bile çıkarım. Buralardan bile maliyetlenir, 4'lü rakamlara kadar götürür, daha önce yaptığı gibi oradan malı yıkarım.

Sayfa 30/86 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •