Sayfa 39/86 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon
Arama sonucu : 681 madde; 305 - 312 arası.

Konu: DENGE - Denge Holding

1. Alım fırsatı mı yoksa toplamak mı

2.  Alıntı Originally Posted by Iron-i Yazıyı Oku
    Hocam bu adam yine bir hinlik düşünmese alım fırsatı verir mi buralardan. Şimdi bu vatandaş Danıştaya gidebilir mi. Yürütmeyi durdurma başvuruları nerde bitiyor şimdi ona bakacağım.
    Benim bildiğim bölge idare mahkemesi son karar mercii.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Asıl bilmemiz gereken nokta şudur. Mustafa Bayraktar çağrı yapmama adına şirketi feda edebilir mi?
    Şirketin gerçek ederi nedir. Malvarlığı ne kadardir. İnsaat şirketinin satışından gelen nakit nerede kasada duruyor mu yoksa buhar olup uçtu mu?

Bayraktar çağrı yapmaz ve spk idari para cezası keserse bu parayı nasıl tahsil eder. Etme imkânı var mı? Edemezse ne olur.?

Bir sürü soru işareti. Bekleyelim görelim bakalım. Bende ne vezir ne de rezil edecek düzeyde var. Hikayenin gidişatına göre pozisyon alacağım.

4.  Alıntı Originally Posted by Iron-i Yazıyı Oku
    Hocam bu adam yine bir hinlik düşünmese alım fırsatı verir mi buralardan. Şimdi bu vatandaş Danıştaya gidebilir mi. Yürütmeyi durdurma başvuruları nerde bitiyor şimdi ona bakacağım.
    aynen hocam danıştay yolu açık amma sadece esasa ilişkin kararlarda..

yani yürütmeyi durdurma kararının reddi kararına karşı tek yol bir üst mahkemeydi ve özel durum açıklamasında belirtildiği üzere üst merci olan mahkeme talebi reddeddetti.. yani o ara karar yani yürütmeyi durdurma talebinin reddi kararı kesinleşti..

kısaca yürütmeyi durdurma talebinin reddi kararı kesin, danıştay yolu kapalı..

5.  Alıntı Originally Posted by relligion Yazıyı Oku
    Cezayım göze alabilir mi
    O cezayı ödemekteyse çağrı yapmadı daha mantıklı değil mi tabii SPK ceza yazabilecek mi sorular sorular gerçi tahta buğün sağlam durdu gibi
    haftaya netleşir diye düşünüyorum.. ne desek boş..

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Benim bildiğim bölge idare mahkemesi son karar mercii.

yürütmeyi durdurma talebinin reddi kararı bir ara karar ve sadece itiraz yolu var.. itiraz yolu kullanılmış ve mub yine red yemiş.. kesin artık bu karar..

amma esasa ilişkin karar ayrı, ara karar değil esasa ilişkin karar ve danıştay yolu açık..

önemli olan yürütmenin durdurulmasının reddiydi ve o yönde karar çıkıp kesinleşti..

yani mahkeme spk nın çağrıyı yap kararının mub yürütmesini durdurma talebini reddetti.. spk haklı dedi..

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Asıl bilmemiz gereken nokta şudur. Mustafa Bayraktar çağrı yapmama adına şirketi feda edebilir mi?
    Şirketin gerçek ederi nedir. Malvarlığı ne kadardir. İnsaat şirketinin satışından gelen nakit nerede kasada duruyor mu yoksa buhar olup uçtu mu?

Bayraktar çağrı yapmaz ve spk idari para cezası keserse bu parayı nasıl tahsil eder. Etme imkânı var mı? Edemezse ne olur.?

Bir sürü soru işareti. Bekleyelim görelim bakalım. Bende ne vezir ne de rezil edecek düzeyde var. Hikayenin gidişatına göre pozisyon alacağım.

evet güzel sorular bunlar..

ben temel analizle ilgilenen biriyim fakat, burda bulunma sebebim temel analiz değil

tamamen çağrı fiyatıydı..

spk nın ilk kararı üzerine tavana alış yazmıştım 1,38 den almıştım dün gibi hatırlıyorum

sonrası malum..

saygılar..

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Asıl bilmemiz gereken nokta şudur. Mustafa Bayraktar çağrı yapmama adına şirketi feda edebilir mi?

balıkadamın sorularının cevaplarını bilen varsa paylaşırsa güzel olur

biz de faydalanalım..

ben elimden geldiğince hukuki yönleriyle aydınlatma sağlamaya çalışıyorum..

Sayfa 39/86 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •