Sayfa 56/86 İlkİlk ... 646545556575866 ... SonSon
Arama sonucu : 681 madde; 441 - 448 arası.

Konu: DENGE - Denge Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Ayan09 Yazıyı Oku
    Ne iş yapıyo bu şirket Mustafa?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Yada Raci ye mi sorsaydım. ŞAŞırmasın şimdi bu soruya.. hep 3kağıt hep 3 kağıt...

2. SPK VE CİMER E AYRI AYRI ŞİKAYET YAZISI YAZMIŞTIM SPK DAN GELEN İLK CEVAP AŞAĞIDADIR EN AZINDAN CEVAP VERMEYE BAŞLADILAR, LÜTFEN SİZLERDE ŞİKAYET

Başvuru İçeriği: KONU : SPK NIN GÖREVİNİ YAPMAMASI HAKKINDA ''Denge Yatırım Holding A.Ş pay geri alım süreci hakkında Şirket tarafından 31,05,2019 tarihinde kap' a yapılan açıklama ile şirket geri alım teklifinin spk tarafından onaylandığı kamuya duyurulmuştur. Günümüzde sosyal medyadaki çeşitli haber ve yorumlara yatırımcıyı yanıltmak suçu altında spk tarafından çeşitli cezalar kesilmektedir. Takdir edersinizki sosyal medya kişilerin kendi hür iradeleri ile takip edecekleri kişileri özgürce seçtikleri bir platformdur, dolayısı ile buradaki yorumlardan hareket le yapılan piyasa işlemlerindede sorumluluk takip eden kişiye ait iken spk şikayet halinde yorum sahiplerine yüklü cezalar kesmektedir. Hal böyle iken Denge Yatırım Holding A.Ş pay geri alım süreci hakkında Şirket tarafından yapılan başvuruyu onaylayarak ve bunun şirket tarafından piyasaya duyurulması ile bu sürece bir nevi garantör olan spk nın yaptığı en büyük manipülasyondur, biz yatırımcılar çok zor durumdayız spk lütfen görevinizi yapın

GELEN CEVAP
    İlgide kayıtlı başvurunuzda özetle; yatırımcısı olduğunuz Denge Yatırım Holding A.Ş.’nin (Şirket) pay alım süreci hakkında Şirket tarafından 31.05.2019 tarihinde KAP’a yapılan açıklamada pay alım teklifinin Kurulumuz tarafından onaylandığının kamuya duyurulduğu, pay alım süreci hakkında Şirket tarafından yapılan başvurunun onaylanmasının ve bu hususun Şirket tarafından kamuya duyurulmasının bu sürece bir nevi garantör olduğu iddia edilen Kurulumuzca görevinin yapılmadığı ifade edilmektedir.

Öncelikle ifade etmek gerekir ki, Kurulumuz Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ile kendisine verilen yetkiler çerçevesinde görevini yerine getirmekte olup, herhangi bir işleme garantör olması söz konusu değildir. Şikayet dilekçenize konu olaya ilişkin olarak; Kurul Karar Organı’nın 30.05.2019 tarih ve 32/765 sayılı kararı ile Mustafa Uğur BAYRAKTAR’ın pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünün yerine getirilmesi amacıyla Kurulumuzun II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği’nin zorunlu pay alım teklifine ilişkin hükümleri çerçevesinde hazırlanan pay alım teklifi bilgi formunun Kurulumuzca onaylanmasına karar verilmiş, anılan husus Şirket tarafından 11.06.2019 tarihli özel durum açıklaması ile KAP nezdinde kamuoyuna açıklanmıştır.

26.12.2019 tarih ve 76/1717 sayılı Kurul kararı ile de, Mustafa Uğur BAYRAKTAR tarafından SPKn’nun 26/1 hükmüne aykırı olarak pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünün yerine getirilmemesi nedeniyle SPKn 103/3 hükmü uyarınca Mustafa Uğur BAYRAKTAR hakkında 6.000.000 TL; Kurulumuza yapılan pay alım teklifinde bulunma başvurusuna ait sonucun kamuya geç açıklanmış olması nedeniyle 38.308 TL, 11.02.2019 tarihinden itibaren Şirket’in sermayeyi temsil eden paylarına ilişkin Mustafa Uğur BAYRAKTAR tarafından birden çok kez gerçekleştirilen işlemlerin kamuya açıklanmaması sebebiyle 114.924 TL tutarında idari para cezası uygulanmasına, ayrıca Mustafa Uğur BAYRAKTAR’ın oy haklarının donması hali, pay alım teklifi yükümlülüğünü yerine getirmemiş olması nedeniyle SPKn md.26/6 hükmü uyarınca devam ettiğinin bilgilendirilmesine karar verilmiştir. Anılan Kurul kararı, 26.12.2019 tarih ve 2019/71 sayılı Haftalık Bülten’de kamuoyuna duyurulmuştur.

Bu itibarla, Mustafa Uğur BAYRAKTAR tarafından pay alım teklifi yükümlülüğünün yerine getirilmemiş olması nedeniyle, aynen ifa davası açabileceğiniz ve varsa meydana gelmiş zararlarınızın tazmini için yargı yoluna başvurabileceği hususunu hatırlatmakta fayda görülmektedir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,302
    Temizledim gittim,geriye sadece 3-500 lot bıraktım,aidik,gubidik işler bana gelmez,2 sene iyi yükünü çektim,esasında iyi kazanç bırakıyordu,ama tehlikeli sularda yüzdüğü için çok riskli...ytd.

4. bir de iki gün tavan ol be denge Al Bawakir Konut İnşaat A.Ş denge bu inşaat ı 10.000.000 0/0.50.01 satın aldı katarlı ortakla fikir tepe projesi vardı bilgisi olan var mı birde bu şirkete 160 küsür deger biçmişlerdi nasıl oluyor da 8/1 fiyata alıyor yoksa bu da hikaye aş.mi

5.  Alıntı Originally Posted by alicingifeli Yazıyı Oku
    bir de iki gün tavan ol be denge Al Bawakir Konut İnşaat A.Ş denge bu inşaat ı 10.000.000 0/0.50.01 satın aldı katarlı ortakla fikir tepe projesi vardı bilgisi olan var mı birde bu şirkete 160 küsür deger biçmişlerdi nasıl oluyor da 8/1 fiyata alıyor yoksa bu da hikaye aş.mi
    Çok güzel süslü haberler ama. Ben de bunun üzerine şirketin yatırım stratejisi ve büyüme hedeflerini düşünüp bu hisseye girdim. Ama bazen bunlara çok inanmamak gerekiyor. Bağımsız denetçi şirketin ceza aldığını falan söuiylemişlerdi burada ama ne kadar doğru bilemiyorum... sonuçta her 3kağıdın bir hikayesi olmak zorunda...

6. dengesiz denge yine yaptın yapaçağını ölümü gösterip sıtmaya razı ettin bizi ehhh hiç yoktan bu 2 kademeye de şükür.................

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,302
     Alıntı Originally Posted by alicingifeli Yazıyı Oku
    dengesiz denge yine yaptın yapaçağını ölümü gösterip sıtmaya razı ettin bizi ehhh hiç yoktan bu 2 kademeye de şükür.................
    İçini boşaltmışlar,zaten bilanço zararları diz boyu,gelecekle ilgili gerçekçi haberler lazım buna,sadece söylentiler var,buda miğdemi bulandırdığı için satıp kurtuldum...ytd.

8. hisse dün tavan oldu hisseye para girişi 26.834.00. bu nasıl bir olay ............ ayrıca patronun durumu da çok tuaf adam denge de büyük patron ,artı da yönetim kurul üyesi, serve filimde yönetiçi başka yok mu........daha.
    Son düzenleme : alicingifeli; 30-06-2020 saat: 22:45.

Sayfa 56/86 İlkİlk ... 646545556575866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •