Sayfa 76/86 İlkİlk ... 26667475767778 ... SonSon
Arama sonucu : 681 madde; 601 - 608 arası.

Konu: DENGE - Denge Holding

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Burada flamanın illa son güne kadar gideceği ve oradan kırılacağı anlaşılmamalı.

Genellikle üçgenin % 70-80 ine geldiğinde kırılım gerçekleşir.

Yeni hedef fiyat ta bu kırılım noktasına göre belirlenir.

Saygılar...

Not: Kendi adıma şirkete temel olarak bakıyorum. Teknik çok daha arka planda. Böyle derinliği az olan hisselerde teknik ne işe yarar ki diyen de çok oluyor. Ancak insan bakmadan da edemiyor.
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

2. Sagol verdigin bilgilendirme icin

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Bulunsun:
    ..............................
    Şirketimiz Yönetim Kurulu 17.03.2021 tarihinde şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

İştirakimiz Fer Yapı A.Ş 17.03.2021 tarih ve 05 sayılı yönetim kurul kararı ile sermayesini, 150.000.000,00 TL artırmaya ve rüçhan haklarının Şirketimiz lehine kısıtlanmasına karar vermiştir.
    Bu çerçevede; Diğer ortakların kısıtlanan rüçhan haklarının, beher 120 TL.'den toplamda 150.000.000 TL ödenmek suretiyle nakten ve primli olarak kullanılmasına ve böylece Şirketimiz'in İştirak sermayesindeki payının % 53.84 oranına ulaşmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyu ve Pay sahiplerine duyurulur.
    .............................

Saygılar...
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

4. Her gelen haberle kagit asagi gidiyor demekki gelen haberler hep kötü biz iyi zannediyoruz

5. Uzun zamandır yazı yazmamıştım buraya. Biraz fikir paylaşımı olsun istiyorum. Denge holding gerçekten bir holding olma yolunda ilerliyor.
    Şirket,
    1) Fer Yapı icin 225 milyon + Almanya arsa alımı için 65 milyon
    2) Site lojistik icin 21 milyon
    3) Metrobil teknoloji icin 45 milyon
    Ödeme yaptı. Sirketin su an icin ederi 356 milyona ulaştı. Entaksi ve otomostist alımları henüz gerceklesmedi. Bunun yaninda eski istirak satışları ile alacakları mevcut. Bizim bilmediğimiz baska iştirak alımlari olabilir mi? Bilemeyiz. İşin icine yeni bir oyunca daha dahil oldu. Fer Yapının kurucusu Ramadan Kumova. Simdi sirketin neler yapmak istedigi aşağı yukarı belli oldu. Bir kere inşaat alanında var olmak istiyor. Harfiyat taşımacılığını site lojistik ile yapacak. Bir de yurt dışında arsa alımı ile yurt dışı lojistik merkezleri kurmak istedikleri anlaşılıyor. Bunun yanında çağımızın olmazssa olmazi teknoloji ayağını da eksik etmiyorlar. Neticede ne yaparsanız yapın teknoloji alt yapısı olmadan başarılı olamazsınız. Sirketin hedefleri büyük. Siyaset ayağı ile de devletten ihale kapıları açmak istedikleri anlaşılıyor. Mesela kanal İstanbul, kentsel dönüşüm vs. Bunun yanında devletin desteklediği iş kollarında var olacaklar mesele yurt dışı lojistik merkezi kurulumlarinda. Bunların alt yapi ve üst yapı ayağını da teknoloji şirketi metrobille kuracaklarını düşünüyorum. Bunlar tamamen öngörü kimseyi etkilemek istemem. Yatırım tavsiyesi olamaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Sayın Taptuk merhaba!

Bir noktayı dile getireyim dedim:

Yazdıklarınıza tamamen katılmakla beraber 356 milyonu ödeyecek paranın kasada olmadığını hatırlatmak isterim.

Yapılanlar çok önemli adımlar.

Bir de sermaye güçlendirilirse ve bu ödemeler yapılırsa muhteşem olur.

Ki dediğiniz gibi bir-iki ihale alınırsa şirket şahlanır.

Daha güzel günler görmek dileğiyle.

Saygılar...

7. Merhaba Sayın Sercayolkan
    Dediğiniz dogru. Bu şirketlerin ödemesi en azından belli miktarı bedelli yoluyla karsilanacaktir. Biraz şeytanın avukatlığını yapayım. Spk sizin halka açıklığıniz cok yüksek bu nedenle bedelli artırımı kabul etmiyorum diyebilir mi? Elbette diyebilir. Örnekleri mevcut. Peki şirket bu konuda bir çalışma, ön hazırlık yapiyor mu? Acizane tavsiyem bir tahsisli yapmaları yönünde olacaktır. Nitekim Sayın Kaynak bunu serve de yapti. Tahsisli yaptığında spk bedelliye daha rahat olur vereceğiniz düşünüyorum
    Saygılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Taptuk Yazıyı Oku
    Merhaba Sayın Sercayolkan
    Dediğiniz dogru. Bu şirketlerin ödemesi en azından belli miktarı bedelli yoluyla karsilanacaktir. Biraz şeytanın avukatlığını yapayım. Spk sizin halka açıklığıniz cok yüksek bu nedenle bedelli artırımı kabul etmiyorum diyebilir mi? Elbette diyebilir. Örnekleri mevcut. Peki şirket bu konuda bir çalışma, ön hazırlık yapiyor mu? Acizane tavsiyem bir tahsisli yapmaları yönünde olacaktır. Nitekim Sayın Kaynak bunu serve de yapti. Tahsisli yaptığında spk bedelliye daha rahat olur vereceğiniz düşünüyorum
    Saygılar
    Halka açıklığı 87,55 görünüyor. Ancak:

Fiili Dolaşımdaki Paylar
    Borsa Kodu Fiili Dolaşımdaki Pay Tutarı(TL) Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı(%)
    DENGE 33.724.927,69 67,44

Görüldüğü gibi fiili dolaşımı da oldukça düşürmüşler.

Sermaye tavanının da 300.000.000 olduğunu akılda tutmalı.

Saygılar...

Sayfa 76/86 İlkİlk ... 26667475767778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •