Sayfa 126/946 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bir ara forum yönetiminden istekte bulundum nickimin altına ufo gören masum köylü yazıverin diye ama sanırım bazıları da rxpu'yu tercih edebilirler
    Troller yüzünden buradaki cevherleri görmüyormuşuz . Ne insanlar varmış arkadaş bu sayfada . Her biri ayrı bir menba.

Ama olmuyor böyle, sonra bu insanlara bakınca insanın içine bir umut doğuyor, bu insanlarla ülke düzelir diyoruz. Sokağa çıkınca da hevesimiz kursağımızda kalıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    ...... 2 - 3 yıllık planlı giysi, oyuncak vs, ev için ihtiyaç malzemleri, spor ayakkabı falan biriktiriyorum.Sizin bu konuda farklı tecrübeleriniz veya tavsiyeleriniz var mı?Diyeceksiniz dolar konusunda ne alaka ama bakıyorum bundan dolardan çok artıyor parayı dolara yatırsam bu kadar kazanamam 10 TL' ye 1 yıl önce aldığım birşey şimdi indirimde 45 - 50 TL
    Rahat ayakkabıyı ucuza bulunca ben de stoklarım. Boyner 250 TL'ye satarken metro markette 129'a onitsuka tiger bulunca üç çift almıştım.
    Aynı şekilde ariel deterjanın genelde kilosu 10 liradır, happy centerda şu an 6 kg = 35 TL, hemen 2 paket kaptım.
    Şeker fabrikaları satıldığından bu yana da şeker stoğumu 30 kilodan aşağı düşürmüyorum.
    BİM'de 26 liraya satılan çaykur çayı happy centerda 21 liradan bulunca 6 kilo aldım.
    36 liralık 700 gr balparmak balı 27 liraya görünce tüm rafı indirdim.

Ucuza stokladığım hiç bir şeyden pişman olmadım şimdiye kadar.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    mdemir e yakalanmadığın müddetçe sorun olmaz ama yakalanırsan yandın ne cahilliğin kalır ne eğitim seviyen
    Tırstım az dikkatli olayım.

4.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Elektrik faturasını nasıl düşürebiliriz?

He he

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Uzun vadede dolar da birikim yaparsan, elektrik faturan dolar bazında düşecektir.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Adam "Sana Kürdistan doğurtturacağım.." diyor sen adama müttefikim diyorsun bir de ruh arıyorsun.! Hususi bey, sen bunlara da düşman demezsen kime dersin bilemedim..
    Iyide senden 100 kat guclu adama sen benim dusmanimsin dersen ne olur?

6.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Zayıf taraf reddedince güçlü taraf bir şey kaybetmiyor ki . Zayıf taraf kabul de etse red de etse hep güçlü kazanıyor. En büyük eksiklik oyun teorisindeki kural koyucu olan üçüncü taraf .
    Üç aktör değil de tek aktör var gibi ama kutsal koyucu , teklif eden ve teklif edilen hep aynı kişi. Biz de izleyici
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Şu ülkede olan her şeyi oyuncu teorisiyle açıklayabiliriz abi . Hatta yenisafak yazarı ülkeden giden gençler hakkında bir yazı yazmıştı. Şaşırmıştık, bunlardan böyle bir yazı çıkar mı diye . Adam farkında olmadan ülkenin verdiği neyin göçünü oyun teorisiyle açıklamıştı
    Nash dengesinin sağlanabilmesi için iki taraf için de kayıp ve kazançların istatistiki olarak mümkün olabilmesi gerekli. Eğer bir ülke kendi kayıplarının da karşı tarafın kazancına dönüşebileceğini çok bariz bir şekilde açık ediyorsa burada oyun teorisi terk edilmiş demektir. Artık oyun teorisinden çok monopolist kuralları devreye girer. Monopolist tarzı stratejilerde ise genelde her taraf açısından toplam kazanç oyun teorisine göre daha az olabilir. O nedenle tüm aktörler nash dengesine yaklaşmayı hedeflerler zira bir taraf kaybetse dahi bilinir ki toplam kazanç her zaman diğer alternetiflere göre daha fazladır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Uzun vadede dolar da birikim yaparsan, elektrik faturan dolar bazında düşecektir.
    Çok moral bozmak istemem ama teknik olarak elektrik faturasının dolar bazında düşmesi epey zor. Zira kanuni olarak döviz bazında maliyetlendirilmiş bir piyasaya sahip.
    Ben basit çözümü söyledim ama yine de siz bilirsiniz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Bir kuruş dolarim yok.
    Portföyün yarısi altın yarisi da hisse senedi.

Dolar alanlar ile de bir problemim yok.

Herkesin birikim aracı farklı nihayetinde.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 126/946 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •