Sayfa 2/946 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    BRENT de o donem zirvelerdeydi

Demek ki dolarda tekrar 7 TL brentte 80 dolarlari gorsek benzin 10 TL olacak,

Devletin artik OTV den karsilama gucu kalmadi,
    benzin 10 olsun dolar yeterki artmasın sogan 10 tl de kalsın dolar artmasın meee meee

2. Tam 4 saattir dolar tl 5.69 5.70 arası gerilim filmi gibi damadı bursamı karşılayacak acaba
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

3. Hayırlı olsun...

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,323
    benzine yapılan bu zammı kınıyorum. nedir bu 13 kuruşçuk zam. enaz 53 kuruş yapmalılardı,

5.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    benzine yapılan bu zammı kınıyorum. nedir bu 13 kuruşçuk zam. enaz 53 kuruş yapmalılardı,
    https://www.youtube.com/watch?v=FiulQBE_QGg

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu
    Kim yazdıysa fat finger lafı biraz afaki olmuş gibi, yabancı TL'den çıkmak için elinde ne varsa satıyor, Kısmi olarak sermaye kontrolü olduğu için de millet bence nereye saldıracağını şaşırıyor. Tahminim o ki birisi TL'ye dönmek için CDS satmış ta olabilir.

Eskiden duyduğum bir başka komplo teorisi daha var. Ama bana gerçekçi geldiği için önemsiz bulmadım.

Paraya sıkışan devletler yüksek oranlı borçlanma ihalelerine çıkmadan önce bu devletlere borç verecek olan büyük para sahipleri manipulatif amaçlı olarak CDS satışı yapabiliyorlar.

Şöyle düşünün beklenmedik bir anda ve piyasanın sığ olduğu koşullarda 100mUSD yakarak/ veya işbirlikçisi ile takas ederek CDS'i 50 baz puan zıplatacak. Hemen ardında aynı kişiler para sıkışıklığına düşmüş olan devletin ihalesine girecek.

İhalede borç faizi büyük oranda CDS ile bağıntılı olduğundan, yaptığı ön operasyon sonucunda daha yüksek faizden para satma potansiyeline kavuşacak.

Kavgada yumruk sayılmaz.

O nedenle en doğrusu kimseyle kavgaya girmemektir.
    birşey daha öğrenmiş olduk(m).. teşekkürler.

7. altında yakın zamanda insanlık dışı (hayvani de denebilir) değer artışları bekliyorum...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,323
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    işte ben böyle zamlar istiyorum ve bekliyorum x 2 olursa mükemmel olur

Sayfa 2/946 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri