Sayfa 338/946 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Yani satmak isteyen % 10 alttan satsın...Almak isteyen % 10 yukardan alsın

% 20 ye kadar da hakkı olsun KHK ile...

senden daha yaratıcı fikirler bekliyorum metkon
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    senden daha yaratıcı fikirler bekliyorum metkon
    Sabah mahmurluğu ancak bu kadar oldu

4. 3 büyük medya patronun döviz cinsinden borçlarını araştırdım...
    1)Ferit Şahenk:En kolay verilerine ulaştığımız medya patronu çünkü Kap da Doğuş Holding in finansaları paylaşılıyor
    4,75 milyar euro
    2)Turgay Ciner:Medyadan birşeyler bulmaya çalıştım..1,66 milyar dolar en son geçen Ağustos da kredi aldı..Benim tahminim 3 milyar dolara yakın borcu vardır
    3)Yıldırım Demirören:Medyadan birşeyler bulmaya çalıştım.En son Doğan Medya yı alırken 700 milyon dolar kredi aldı
    Benim tahminim bunlarında 1,5 milyar dolar borcu vardır

3 nün toplamı kabaca 10 milyar dolar

Yılbaşında 10 milyar dolar 10x5,28=52,8 milyar tl eder
    Bugün 10 milyar dolar 10x5,95=59,5 milyar tl eder
    Fark(kur zararı)=7 milyar tl eder (beter olsunlar)

Şimdi sizlere sorum şu:Sizce bu 3 büyük medya kuruluşunda bağımsız/tarafsız dolar/tl yorumları yapılabilir mi?
    En ufak panik halinde önce bu tosuncuklar güme gidecek...
    Halkı panikden uzak tutmak için herşeyi olduğundan 5 kat iyi göstermek için ellerinden geleni yapacaklarıdr
    Ama şaşkınlar bilmiyorlar ki muhalefetin sesini kısarak orta/uzun vadede kendi ayaklarına sıkıyorlar...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

TCMB Faiz Kararı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Nisan ayı Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizini beklentiler doğrultusunda %24 seviyesinde sabit tuttu.

TCMB “Ek Sıkılaştırma” İfadesini Çıkardı

TCMB’den yapılan açıklamalar şu şeklide gerçekleşti.

• Fiyat İstikrarına Yönelik Riskler Devam Ediyor.

• Veriler Ekonomideki Dengelenme Eğiliminin Devam Ettiğini Göstermektedir.

• Parasal Duruş Hedeflenen Patika İle Uyumlu Belirlenecek.

• Enflasyon Görünümünde Belirgin İyileşmeye Dek Sıkı Duruşun Korunması Kararlaştırıldı.

• Enflasyon Göstergelerinde Bir Miktar İyileşme Gözlenmektedir.

TCMB kararı açıkladığı saatlerde Dolar/TL 5,95 direncini aşarak 5,98 seviyesini test etti. Ek sıkılaştırma ifadesini çıkarmasının kısa süreli yükselişe etkisi olsa bile, doların tüm para birimleri karşısındaki dolar endeksli destekli yükselişi devam ediyor. Kararın ardından 5,98’i test etmesi sonrasında yükselişine ara veren dolarda 5,95 desteğinin altına sarkmalar görüldü.

Bugün Gün İçerisinde ABD 1.Çeyrek Büyüme Datalarını Bekliyoruz. (Beklenti %2,20)

Mayıs ayıdan FED toplantısı olmamasına rağmen bu büyüme verisi ardından gözler FED’de olacak. Bununla birlikte Trump’a yönelik ABD gelişmeleri yakın takibimizde olacak. Özellikle azledilmesi hakkındaki haber akışı ile birlikte 2. Dönemde koltuğa yeniden seçilmemesi adına gelişmeler ve petrol fiyatlarındaki kısa bir duraksamanın ardından yükselişler de takibimizde olacak.

24 Nisan TR ETF’lerinde son 1 yılın en büyük çıkışın gerçekleşmesini de notlarımıza ekleyelim.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

eft lerdeki çıkış a1 capitaldada yazıyor

7. 5,96 da temaslar var gibi...

8.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    3 büyük medya patronun döviz cinsinden borçlarını araştırdım...
    1)Ferit Şahenk:En kolay verilerine ulaştığımız medya patronu çünkü Kap da Doğuş Holding in finansaları paylaşılıyor
    4,75 milyar euro
    2)Turgay Ciner:Medyadan birşeyler bulmaya çalıştım..1,66 milyar dolar en son geçen Ağustos da kredi aldı..Benim tahminim 3 milyar dolara yakın borcu vardır
    3)Yıldırım Demirören:Medyadan birşeyler bulmaya çalıştım.En son Doğan Medya yı alırken 700 milyon dolar kredi aldı
    Benim tahminim bunlarında 1,5 milyar dolar borcu vardır

3 nün toplamı kabaca 10 milyar dolar

Yılbaşında 10 milar dolar 10x5,28=52,8 milyar tl eder
    Bugün 10 milyar dolar 10x5,95=59,5 milyar tl eder
    Fark(kur zararı)=7 milyar tl eder (beter olsunlar)

Şimdi sizlere sorum şu:Sizce bu 3 büyük medya kuruluşunda bağımsız/tarafsız dolar/tl yorumları yapılabilir mi?
    En ufak panik halinde önce bu tosuncuklar güme gidecek...
    Halkı panikden uzak tutmak için herşeyi olduğundan 5 kat iyi göstermek için ellerinden geleni yapacaklarıdr
    Ama şaşkınlar bilmiyorlar ki orta/uzun vadede kendi ayaklarına sıkıyorlar...

saygılar/başarılar
    BANA 26 yıl önce medya holding hisselerimin üstüne,emeklerimin üstüne,alınterime bir medya patronunun aldığını hatırlattın.Benim yerime gereken cevabı vermişsiniz.Sağolun.YTD

Sayfa 338/946 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •