Special Days Image
Sayfa 470/946 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bakanlık: Şubat ayında 647 milyon dolar uluslararası doğrudan yatırım girişi gerçekleşti
    Doğrudan yatırım dedikleri nedir acaba?

Paylaşsalar da bilsek.

"Doğrudan yatırım" kavramını bile kendi amaçları doğrultusunda değiştirebilirler.

tcmb: Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi stoku 28,0 milyar dolar (önceki 29,2mlr)

*tcmb: Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi net değişimi(piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış) -47,8 milyon dolar (önceki 64,4mln)
    *tcmb: Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki özel sektör tahvil bonoları stoku 489,3 milyon dolar (önceki 497,7mln)
    *tcmb: Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki dibs stoku 13,3 milyar dolar (önceki 13,8mlr)
    *tcmb: Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki dibs net değişim (piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış) stoku -155,8 milyon dolar (önceki -162,7mln)
    *tcmb: Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki özel sektör tahvil bonoları (piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış) -8,3 milyon dolar (önceki -2,8mln)
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Doğrudan yatırım dedikleri nedir acaba?

Paylaşsalar da bilsek.

"Doğrudan yatırım" kavramını bile kendi amaçları doğrultusunda değiştirebilirler.
    kel,ime anlamı

Doğrudan yabancı sermaye yatırımları; “Bir firmayı satın alma veya yeni bir firma için ilk sermayeyi temin etme veya mevcut bir firmanın sermayesini arttırma yoluyla bir ülkede bulunan firmalar tarafından başka bir ülkede bulunan firmalara

yapılan yatırımdır; bu yatırım teknolojiyi, işletmecilik bilgisini ve yatırımcının kontrol yetkisini beraberinde götürmektedir.â€

demek ama onlar hangi girişleri yatırım sayıyorlar bilemem
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    timin sayfasında ay içinde aylık bakabiliyorum ama bu ayın rakamları girmemiş
    mart rakamları var mayıs henüz rakam girilmemiş 0 yazıyor ama nisan ayı verisi yok
    Ben takip ettim abi en son 11,3 falandi ay sonuna dogru. 11,8 dogru yani Time gore. Olay haberin kaldirilmasi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    kel,ime anlamı

Doğrudan yabancı sermaye yatırımları; “Bir firmayı satın alma veya yeni bir firma için ilk sermayeyi temin etme veya mevcut bir firmanın sermayesini arttırma yoluyla bir ülkede bulunan firmalar tarafından başka bir ülkede bulunan firmalara

yapılan yatırımdır; bu yatırım teknolojiyi, işletmecilik bilgisini ve yatırımcının kontrol yetkisini beraberinde götürmektedir.â€

demek ama onlar hangi girişleri yatırım sayıyorlar bilemem
    Ülkemiz içinde bulunduğumuz ve de yakın gelecekte doğrudan yatırım için uygun bir ülke değil kanımca.

Hangi kurum, nerede, hangi doğrudan yatırımı yaptı. Listeleseler de bilsek.

Investing.com - Bugün açıklanan enflasyon rakamları Nisan’da yıllık %19,50 ile beklentilerden düşük geldi. Gün başında 5,98 seviyesine yükselen USD/TRY kuru, enflasyon verisinin ardından 5,9577’ye gerilemesinin ardından tekrar 5,98’e yükseldi.

Hafta başında düşüş yaşayan ABD Dolar Endeksi, FOMC toplantısının ardından tekrar yükselişe geçti ve bugün 98,0 seviyesine yükselerek hafta içi kayıplarını telafi etti. Doların küresel piyasalarda değer kazanması ile EUR/USD 1,1150; GBP/USD 1,2990 ve Ons Ons Altın 1,269$ seviyesine gerilerken gelişen ülke paralarında da bugün düşüş yaşanıyor.

Günün devamında ABD’den tarım dışı istihdam rakamları takip edilecek, Mart’ta 196 bin ile beklenti üzerinde gelen istihdamın Nisan’da 181 bin gelmesi bekleniyor. Verinin en önemli kalemi olan saatlik ücretlerin aylık %0,3 ve yıllık %3,3 gelmesi bekleniyor.

Beklenti üzerindeki veri ile endekste gün içi yükseliş devam edebilir, bu olasılıkta USD/TRY kurunda da 5,98 üzeri hareketler görülebilir. İstihdamda yaşanacak düşüş ile kurda görülecek geri çekilmede 5,94 gün içi destek olarak izleniyor.

Abd'de nisan'da tarım dışı istihdam 263 bin (beklenti 190 bin)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*abd'de nisan'da işsizlik oranı %3,6 (beklenti %3,8)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 470/946 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •