Sayfa 519/946 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Dün gece TBMM'de bütün vekillere maaş harici 20.bin tl bayram ikramiyesi ödenmesi akp-mhp oylarıyla geçmiştir ..
    Vekillere maaş harici 200.bin tl bayram ikramiyesi ödenseydi ne olacaktı ! Herşey yasal olacaktı..

Vekiller için yapılan tüm ödemeler anayasada belli bir asgari ücret katı olarak sınırlandırılmalı bu sınırlar ancak referandumla değiştirilebilmeli. Vekillerimiz kamunun parasını ceplerine kendi onaylarıyla değil kamunun onayı ile aktarmalılar..

2.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    En popüler markaların dahi ürünlerinde glikoz, mısır şurubu vb kullandıklarını görünce sanayi üretimi hazır dondurma tüketimini bıraktım. Yemeyelim, çocuklarımıza da yedirmeyelim. Çok sevilen ketçaplarda bile glikoz, mısır şurubu vb tatlandırıcıların kullanıldığı bilgisini de paylaşalım.
    2 sene önce karşılaştığım bir firma var ve onlardan alıyorum sadece. Firma viagelato.nette aratabilirsiniz. Bugün çoğu lux restaurantta ve otelde (hilton vb ) bu firmanın dondurmaları satılıyor. İnstagramda filanda bakabilirsiniz.eve en az 10 kutu alırsam getiriyolar. 500 gramlık paketlerde. Bu firmadan dondurma yiyen başka dondurmayı beğenmez söyliyim

Adamların dondurmalarında hiçbir katkı maddesi yok. Hatta geçen sene şekeri bile iptal edip hurma özlü dondurma bile yaptılar.

Gelato tarzı dondurmayı yıllar önce ilk getiren firmaymış

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    2 sene önce karşılaştığım bir firma var ve onlardan alıyorum sadece. Firma viagelato.nette aratabilirsiniz. Bugün çoğu lux restaurantta ve otelde (hilton vb ) bu firmanın dondurmaları satılıyor. İnstagramda filanda bakabilirsiniz.eve en az 10 kutu alırsam getiriyolar. 500 gramlık paketlerde. Bu firmadan dondurma yiyen başka dondurmayı beğenmez söyliyim

Adamların dondurmalarında hiçbir katkı maddesi yok. Hatta geçen sene şekeri bile iptal edip hurma özlü dondurma bile yaptılar.

Gelato tarzı dondurmayı yıllar önce ilk getiren firmaymış
    Sadece İstanbul için geçerli olmalı. Tüm bayileri de İstanbul'da görünüyor.

Ekşi sözlükte yazılanlar dikkat çekici:

tartuffo bianco adındaki tatlısı seksten on kat daha keyifli olan über dondurmacı.
    kesinlikle her markette bulunmasi gereken bol cesitli muhtesem dondurma. carte d'or, magnum falan solda sifir kalir bunun yaninda.

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Dün gece TBMM'de bütün vekillere maaş harici 20.bin tl bayram ikramiyesi ödenmesi akp-mhp oylarıyla geçmiştir ..
    İstirham ederim

Alıntı Originally Posted by Enflasyon Yazıyı Oku
    Vekiller önemli işlerini %100 verimlilikte yapabilmesi için konforlarını arttırmak lazım mantıklı bir çözüm
    Vekil Verimlilik Gizli Öğretisi 28. Madde belirtir ki:

Eğer kim bir vekilin konforunu arttırırsa vekilin keyfi artacaktır.

Görüldüğü üzere vatandaşın görevlerinden biri olan vekilin keyfi başarıyla arttırılmıştır. Destekliyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Memlekette bolluk refah üst düzeyde memurlarada verilmeli
    İstirham ederim
     Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Memur sendikalarının talepleri üzerine emeklilere verilen bayram ikramiyesinin çalışan memurlara da verilmesi umudu pompalanırken, atı alan Üsküdar'dan geçmiş bile, yeni haberimiz oldu. 3600 ek göstergenin yaygınlaştırılması girişiminde olduğu gibi bunun da faturası gözlerini korkutur.
     Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Vekillere maaş harici 200.bin tl bayram ikramiyesi ödenseydi ne olacaktı ! Herşey yasal olacaktı..

Vekiller için yapılan tüm ödemeler anayasada belli bir asgari ücret katı olarak sınırlandırılmalı bu sınırlar ancak referandumla değiştirilebilmeli. Vekillerimiz kamunun parasını ceplerine kendi onaylarıyla değil kamunun onayı ile aktarmalılar..

https://twitter.com/58fatihsezer/sta...36843378741248

https://www.youtube.com/watch?v=fSSlX54nnXM
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Mokoko kaçınılmaz ise bırakın keyfini çıkarın demenin başka bir yolu da bu olmalı.

7.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Mokoko kaçınılmaz ise bırakın keyfini çıkarın demenin başka bir yolu da bu olmalı.
    Only Mokoko

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Devlet denilen kurumun nasıl bir ihtiyaç üzerine doğduğunu düşünüyorum. Koordinasyon sağlamak için diye kaba bir tesbitten sonra benim görev verdiğim insan neden kendi maaşını kendi belirliyor. Hayır bir de verdiğim maaşın dışında ne alıyorlar diye gözüm arkada kalıyor. Ben nasıl bir işverenim arkadaş.

İlk devlet kurumunu kuran o kadim medeniyeti hayırla anıyorum.

Sayfa 519/946 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •