Sayfa 54/946 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Merkez Bankasının haftalık istatistiklerine göre geçen hafta;(5 Nisan haftası)

1-Yurt dışı yerleşikler 156.4 milyon dolar hisse senedi, 38.9 milyon dolar Hazine tahvili satarak Türkiye'den çıktılar..

2-Yurt içi yerleşiklerin TL cinsinden mevduatları erimesini sürdürerek , 15.663 milyar TL azalarak , 1011.495 milyar TL'den 995.832 milyar TL'ye indi.Yaklaşık 2.795 milyar dolara karşı gelen TL'nin döviz tevdiat hesabına geçtiği tahmin ediliyor.

3-Yurt içi yerleşiklerin döviz tevdiat hesabı Eylül ayından bir ilk defa geçen hafta 801 milyon dolar azaldı.TL mevduattan dövize 2.8 milyar dolar geldiği varsayılırsa aradaki fark kadar yani 3.6 milyar doların da sistem dışına çıktığı yorumlanabilir..

Toplam mevduatın %46.84'ü TL,%53.16'si döviz olmuş oldu.

4-Geçen hafta TL kredi hacminde %0.39 azalma oldu.Yıllık kredi hacmindeki nominal artış -kamu bankalarının kredi hacmindeki büyük artışa rağmen- %2.58 artışta kaldı.Yıllık enflasyonun %19.71 olduğu dikkate alınırsa bu veri reel olarak kredi hacminde sert daralmayı gösteriyor.Önümüzdeki haftalarda kredi hacmindeki değişimin sadece reel değil nominal olarak da negatif bölgeye geçerek daralmanın devam edeceğini öngörüyorum
    Merkez Bankası döviz tevdiat hesabı verisini bu sabah değiştirmiş,döviz tevdiat hesaplarındaki haftalık azalma 801 milyon dolardan 51 milyon dolara inmiş.Verinin TL mevduatlara ilişkin haftalık değişim kısmında ise bir değişlik yok.

http://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conne...138560-mEdrUhF

Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Birkaç aydır,hem yakın hem uzak tarihli biletleri takip ediyordum.Yani tarihten bağımsız olarak tüm bilet fiyatları değişti. Gerçi dolar bazında zam da yapmış olabilirler ama uzun süredir fiyatlar kura bağlı olarak değişiyordu,yeni zammında kur zammı olduğunu varsaydım. Biletin TL fiyatı ve o günkü kur seviyesiyle bugünkü TL fiyatını oranlayarak hesapladım.
    Yeni limanın masraflarını çıkarıyorlardır.

3. Günaydın..........

4. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul'daki seçimler konusunda 'Hukukun verdiği bütün hakların kullanılarak sonuna kadar gidilmesi' talimatından sonra, AK Parti'nin seçim hukuku uzmanları yoğun bir mesai yaparak, 'Seçimlerin yenilenmesi' konusundaki başvuru dosyasını hazırladı. AK Parti tarafından, seçimlerde 'kısıtlı' olarak nitelendirilen bazı seçmenler ile ölü olarak görünen seçmenlerin yerine oy kullanıldığını tespit etti.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,416
    Binali Yıldırım,sessizliğimin nedeni YSK ya olan saygımdandır demiş,bu durumda diğer arkadaşlarına siz saygısızsınız demek istemiş olmuyormu?

6. Binali YILDIRIM : "Seçmen söyleyeceğini söyledi"...

söylemi de,

Muharrem İNCE nin "Adam kazandı arkadaş" lafı ile aynı...

7.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Günaydın..........
    Günaydın 5.7880

8. 1989 da bu el-beşhir Sudan da darbe yaptığı zaman başkanlık sistemine geçmişlerdi.O zamanki akıl hocaları ihvancı hasan el-turabiydi.O gün bu herifler bir daha belini doğrultamaz açlık, sefaletden başka bir şey gelmez bunlardan denilmişti.Bakın bakalım Sudan ı nasıl ihya etmiş meşhur başkanlık.Burada serzeniş olsun diye yazıyorum yoksa Türklerin benim gibi adamları şeyine takmadığını günlük yaşamdan biliyorum.Türkiye 1989 Sudanını 2017 referandumunda tekrar etti, asıl rezalet malum zat siyasetten gidince başlayacak.Şimdi gördüğünüz tarikatların hepsi kendi adamları için çarpışacak sonrası darbe mi olur, iç çatışma mı belli değil.Çoluğu çocuğu olan için daha acı bir tecrübe olacak.

Sayfa 54/946 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •