Sayfa 774/946 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

MB sınırsız dolar olmadığına göre bir sonraki atağı nasıl karşılıyacak çok merak ediyorum.

2. 09-04-2019, 09:40 #4131 vicente vicente şu an forumda
    Kıdemli Üye

Duhul
    Feb 2017
    Gönderi
    9,090
    Secim iptali %100
    Dolarin aptal palasi yanlis yere gidiyor......

Nisan basi kimse iptal edemez derken yazdik
    Orta vade tahminlerim yanilmaz bilen bilir.
    Dolar hala cok zayif.
    Bu beni kizdiriyor artik
    Tr ekonomisi berbat halde
    Hersey hakkini veriyor sadece dolar fake yalan haberlerle dusetim derdinde

3.  Alıntı Originally Posted by spk79 Yazıyı Oku
    Peki MB gücü yeter mi seçime kadar rezerv ne durumda

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bence yetmez sadece dalga boylarını ayarlamaya çalışıyorlar o da bir yere kadar..

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Son hafta yerleşiklerin döviz mevduatı 1,2 milyar $ azalmış. Buraya kadar doğru.

Ama sonra şöyle bir yorum da var. Azalan bu döviz mevduatı satılmış , onun için azalmış. İşte bu haberin doğruluğu mantar olabilir.

Şahsen son hafta 1,2 milyar $ azalışta benim de minicik bir katkım var (Azalan döviz mevduatının 6000 de 1 i şahsıma ait.)
    Ama ben satmadım. İstediğim kur seviyesine gelince elbette sisteme geri vereceğim.

Ayrıca Merkez bankamız alenen kendisine ait olmamasına rağmen ZK lardan satıyor artık , kanunen buna hakkı var elbet ama emanete hiyanete yeltenilen bir durum söz konusu ise o emanetler vakit var iken itina ile geri alınır. Çakıl taşı değil . Bunları biriktirebilmek için ne fedakarlıklara katlanıldığına ancak katlanan bilir.
    https://www.paraanaliz.com/wp-conten...019/05/dth.jpg

Gerçek kişiler geçen hafta 428 milyon dolar daha döviz tevdiat hesaplarını arttırmışlar,satan filan yok,tersine almaya devam ediyorlar ,hatta TL mevduatlar azalıyor bir bölümü de dolar olarak yastık altına gidiyor.Azalan tutar ,yüklü dış borç ödemeleri yapan şirketlerin hesabına ait.
    ************************************************** **********************************
    fotoğraf aşağıdaki gibi:

Merkez Bankasının haftalık istatistiklerine göre geçen hafta;(3 Mayıs haftası)

1-Yurt dışı yerleşikler 183.3 milyon dolarlık hisse senedi aldılar , 225.5 milyon dolarlık Hazine tahvili sattılar.

2-Yurt içi yerleşiklerin TL cinsinden mevduatları ,17.207 milyar TL azalarak , 1044.303 milyar TL'den 1027.096 milyar TL'ye indi.Yaklaşık 2.882 milyar dolara karşı gelen TL'nin döviz tevdiat hesabına geçtiği tahmin ediliyor.

3-Yurt içi yerleşiklerin döviz tevdiat hesabı geçen hafta 1231 milyon dolar azaldı.Ancak bu azalış gerçek kişilerden değil ,şirket borç ödemelerinden kaynaklandı,gerçek kişilerin döviz tevdiat hesaplarında 428 milyon dolarlık artış oldu.TL mevduattan dövize 2.882 milyar dolar geldiği varsayılırsa aradaki fark kadar yani 2.454 milyar doların da sistem dışına çıktığı yorumlanabilir..

Toplam mevduatın %46.46'sı TL,%53.54'ü döviz olmuş oldu.

4-Geçen hafta TL kredi hacminde %1.26 azalma oldu.Yıllık kredi hacmindeki nominal artış -kamu bankalarının kredi hacmindeki büyük artışa rağmen- sadece %0.55'te kaldı artışta kaldı.Yıllık enflasyonun %19.50 olduğu dikkate alınırsa bu veri reel olarak kredi hacminde sert daralmayı gösteriyor. (Nominal olarak da eksiye geçmek üzere)
    ************************************************** **************************
    Son düzenleme : deniz43; 11-05-2019 saat: 19:43.

5. Bu mevduatin tl usd orani vatandaşın sandıkta akp dediğini ama reelde akp demediğini gösteriyor mahalle baskısı veya fişleme korkusu ağır sanırım
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

6. http://memleket-hikayeleri.blogspot....im-odunum.html

HAYIRLI İFTARLAR................

7. Sadece bilgi amacli soruyorum
    Bu kamu bankalarinin suursuzca satışı hos degil
    Bir karar vs gelebilir mi supriz dth lar ile ilgili
    Kur sabitleme 4 veya 4.5 den bozdurma gibi ???

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Sadece bilgi amacli soruyorum
    Bu kamu bankalarinin suursuzca satışı hos degil
    Bir karar vs gelebilir mi supriz dth lar ile ilgili
    Kur sabitleme 4 veya 4.5 den bozdurma gibi ???
    Vicente oyle bir kur sabitlemeye girisilse ki buna ihtimal vermiyorum kurun fiyati asagida degil yukarida olur. Eger asagida olursa zaten karaborsaya duser ve bunu yapmanin bir anlami olmaz.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 774/946 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •